Görüş Bildir
Haberler
Ceren Özdemir'in Katil Zanlısı: 'Pişman Değilim, Öldürünce Mutlu Oluyorum'

etiket Ceren Özdemir'in Katil Zanlısı: 'Pişman Değilim, Öldürünce Mutlu Oluyorum'

Ordu'da balerin Ceren Özdemir'i vahşice öldüren katil zanlısı Özgür Arduç hakkında hazırlanan iddianameler tamamlandı. Arduç'un savcılıkta verdiği ifadeler de ortaya çıktı. Pişman olmadığını söyleyen Arduç, 'Elimde olmadan öldürüyorum ve mutlu oluyorum' dedi.

Polise verdiği ifadelere ek olarak savcılıkta da ifadesi alınan Arduçun, 'Emniyet’te verdiğim ifadeler doğrudur. Ben Ceren Özdemir'in ölüp ölmediğini merak ediyorum. Hastanede yattığı söyleniyor, böyle bir durumda nasıl ölebilir? Ölmüş ise bıçak görevini yapmıştır. Ben Ceren Özdemir'i olay gecesi rastlantı sonucu gördüm. Kendisine baktığımda belki güzel olmasından ve benim ona sahip olabilecek maddi durumum, sosyal konumum olmamasından kaynaklı, belki güzel giyinmesinden, benden daha güzel şartlarda yaşamasından kaynaklı, belki de göz göze geldiğimizde bana bakışından huylanarak kendisini öldürmeye karar verdim. Kendisini takip ettiğim sırada, çantasını da öldürdükten sonra alabileceğimi düşündüm' dedi.

"Yakalanmasaydım diğer kadını da öldürecektim"

"Yakalanmasaydım diğer kadını da öldürecektim"

Arduç, Ceren Özdemir’i öldürmeden önce başka bir kadını takip edip öldüremediğini, cinayetin ardından aynı kadını öldürmeyi planlarken yakalandığını anlattı. Arduç, 'Yakalanmasaydım onu da öldürecektim. Ceren Özdemir’in ölmesi nedeniyle pişman değilim, üzülemiyorum, elimde olmadan öldürüyorum ve mutlu oluyorum. Ben İstanbul’dayken sevdiğim kedilerin başını taşla eziyordum, hatta bir tanesinin kalbini çıkarmıştım' ifadelerini kullandı.

Önce silah ve eter aramış

Önce silah ve eter aramış

Katil zanlısının, firarın birinci gününde cezaevinde yatan bir arkadaşının eşinden silah almak için Ulubey ilçesine gittiği, ancak kadının tepki göstermesi üzerine şehir merkezine geldiği, Ceren’i öldürdüğü 3 Aralık günü ise saat 16.00 sıralarında bir veteriner kliniğine gidip, ’hayvanlarını bayıltacağı’ yalanıyla eter almaya çalıştığı da ortaya çıktı.

DNA incelemesi şişe kapağından yapıldı

DNA incelemesi şişe kapağından yapıldı

Cinayetin ardından çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polisin, katil zanlısı Özgür Arduç’un henüz kimlik bilgileri belirlenmeden, bir şişe kapağını yere attığını belirlediği, güvenlik kamera görüntülerinden kapağı bularak DNA profil testi yaptığı da ortaya çıktı.

Savcılık firar bildirimi yapmış

Savcılık firar bildirimi yapmış

Katil zanlısı Özgür Arduç’un, Ordu Açık Cezaevi’nden 1 Aralık’ta gece 00.15’te yapılan sayımda kaldığı odada bulunmadığının anlaşılması üzerine aynı gün gerekli firar bildirimlerinin yapıldığı, savcılık tarafından hakkında yakalama kararı çıkarıldığı da iddianamede yer aldı.

3'er kez ağırlaştırılmış müebbet istemi

Özgür Arduç hakkında iki ayrı iddianame hazırlandı. İddianameler Ordu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Arduç hakkında “canavarca hisle kasten öldürme” ve “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs (iki kez)” suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis isteniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
663
179
128
16
13
13
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sema candelen

Amk o yuzden diyoruz bu pezevenkler once hayvanlara eziyetle basliyor sonra cocuklar sonra kadinlar olarak devam ediyor bu dongu gucleri kime yeterse. Kimse ... Devamını Gör

Yigit Karabey

Haber olarak vermeyin bu serefsizin zirvalarini.... haber verecekseniz bu it hakkinda...hapisanede nasil sislendigini....nasil iskenceye ugradigini...ölmek... Devamını Gör

Tahir Boz

Esas suçlular, bu iti dışarıya salanlardır, gardiyanından müdüründen valisine kadar hepsi suçlu, hiçbiri istifa etmediği gibi, birşey olmamış gibi utanmadan ... Devamını Gör