Görüş Bildir
Haberler
Bursa-Uludağ Arasındaki Teleferik Açıldı

Bursa-Uludağ Arasındaki Teleferik Açıldı

ATKN
29.12.2014 - 15:08
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bursa’nın en önemli simgelerinden olan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek modern yüzüyle vatandaşları Uludağ’a ulaştıran teleferik, yarından itibaren Oteller Bölgesi’ne de yolcu taşımaya başlıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yılbaşı gecesi hava şartları uygun olduğu takdirde saat 02.00’ye kadar teleferikle ulaşım sağlanabileceğini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, teleferiğin ‘Oteller Bölgesi’ne ulaşımı konusunda yapılan deneme seferlerine katıldı. Başkan Altepe, Bursa’nın merkezini Oteller Bölgesi ile buluşturan teleferiğin, kente katma değer sağlayacağını ifade ederek, 'Bursa’nın en önemli sembollerinden ve Uludağ’a ulaşım noktasında 50 yıldır kullanılan teleferik, yepyeni sistemiyle hizmetlerine devam ediyor. Bursa’da artık Oteller Bölgesi’ne ulaşım daha da kolaylaştı. Uludağ’da Sarıalan ve Oteller Bölgesi arasında teleferik seferlerine yarın başlanıyor.' diye konuştu.

Vatandaşların Oteller Bölgesi’ne Uludağ’ın muhteşem manzarası eşliğinde konforlu bir yolculukla ulaşacaklarını vurgulayan Başkan Altepe, “Teleferik, deneme seferlerinin ardından yılbaşından önce, Salı günü (Yarın) Oteller Bölgesi’ne yolculu seferlere başlayacak. Yılbaşı gecesi de hava şartları uygun olduğu takdirde saat 02.00’ye kadar teleferikle ulaşım sağlanabilecek” dedi.

Başkan Altepe, Bursa’nın turizm konusunda zengin bir kent olduğunu belirterek, 'Bursa’nın turizm açısından çok büyük değerleri var. İznik Gölü’ndeki batık kilise bugünlerde dünya gündeminde… Uludağ, keşiş dağı, burada yüzün üzerinde manastır var. Hem Müslümanlar hem de Hristiyanlar için ruhaniyetli bir dağ olan Uludağ’ın en zirvesine artık teleferikle çıkılabiliyor. Vatandaşlar kayaklarıyla birlikte buraya gelip kısa sürede zirveye çıkabilecekler. Bu, büyük bir nimet, teleferiği bu dönemde Bursa’ya kazandırdığımız için de mutluyuz.' dedi.

Bursa’da son dönemde hayata geçirilen BUDO, tramvay ve helitaksi başta olmak üzere tüm ulaşım yatırımlarıyla turist sayısında da umulanın üzerinde artış olduğuna işaret eden Başkan Altepe, şunları kaydetti: 'Bursa’nın her yönüyle gelişmiş bir kent olmasını hedefliyoruz. Bu noktada turizm önemli. Turizmin de erişilebilir olması çok önemli. Gemi seferlerimiz artıyor. Yenişehir havaalanında çalışmalarımız sürüyor, kuleler yapılıyor. Bursa, turizmde önemli bir hamle yapacak kapasitede. Hem kültür, hem kış sporları hem de termal turizm mevcut. Bursa, turizmde çok yakında önemli bir patlamaya hazırlanıyor.'

Fatih Karakılıç, DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın