Görüş Bildir
Haberler
Dikkat! Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış ve Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Dikkat! Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış ve Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

adem kara
29.12.2014 - 08:55
İçeriğin Devamı Aşağıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların, Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Hatay ve Manisa çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun batısı, Erzurum, Muş ve Bitlis çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Kütahya, Eskişehir çevreleri, Ankara ve Çankırı'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden, zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Karadeniz'de kuvvetli (30-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Hatay ve Manisa çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ( Ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden, zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey yönlerden Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Karadeniz'de kuvvetli (30-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde başta iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte doğu kesimlerde yer yer pus ve sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (karayolu ulaşımında gizli buzlanma, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölge genelinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; sabah saatlerinde güney ve güneybatı yönlerden, öğle saatlerinden itibaren kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 16

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 16

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 12

İSTANBUL  Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 15

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 10

DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 13

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah ve öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 16

UŞAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 10

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Hatay çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batısında ve Hatay çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 18

HATAY Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 13

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 18

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri ile Ankara ve Çankırı'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 12

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 10

KONYA Parçalı ve çok bulutlu 10

SİVAS Parçalı ve çok bulutlu 9

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve öğle saatlerinde yağmur, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların, akşam saatlerinde Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; sabah saatlerinde güney ve güneybatı yönlerden, öğle saatlerinden itibaren kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 12

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 15

KARABÜK  Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 15

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 17

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, gece saatlerinde Samsun, Çorum ve Amasya çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

BAYBURT Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı. 7

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu 20

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu 15

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 20

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Erzurum, Muş ve Bitlis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kar yağışlı 3

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 8

ŞIRNAK Parçalı ve çok bulutlu 8

TUNCELİ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

BATMAN Parçalı ve çok bulutlu 10

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 9

GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 7

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu 9

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına, Marmara, Kuzey Ege, Doğu Karadeniz'de Fırtına, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu Orta ve Batı Karadeniz yağmurlu, Rüzgar:Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 7 ila 9 öğleden saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8, akşam batısı 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 batısı ilk saatlerde 7, öğleden sonra batısı kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı 3,0 ila 4,0m yer yer 5,0m, Görüş: Orta, yağış ve fırtınada zayıf.

MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatıdan zamanla kuzeydoğudan 3 ila 5 yer yer 6, ilk saatlerde güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, ilk saatlerde 3,0 ila 4,0m. Görüş: orta, yağış ve fırtınada zayıf.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu ilk saatlerde sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 6 ila 8 zamanla kuzeybatıdan gece kuzeydoğudan 3 ila 5 kuzeyi 5 ila 7, Güney Ege'de güney ve güneybatıdan 5 ila 7 akşam ve gece kuzey ve kuzeybatıdan kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, kuzeyi 3 ila 4,0m, Görüş: orta, Fırtına ve yağış anında zayıf.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de Güney ve güneybatıdan 5 ila 7 akşam ve gece 3 ila 5 batısı 6, Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuzeyi gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: parçalı ve çok bulutlu; Rüzgâr: güneydoğudan öğleden sonra kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş:

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-t...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın