Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Siteleri Size Hiçbir Yerde Söylemezler! Bilenin Paylaşmaya Kıyamayacağı 13 Web Sayfası

2.7bPAYLAŞIM

İnternet bir fırsat. Hem de en iyi şekilde değerlendirilmesi gereken türden bir fırsat.

1. Sci-hub

Bilginin gücü, avuçlarımızın içinde! Sci-hub, dünyanın dört bir yanındaki bilimsel veritabanlarını ayağınıza getiriyor. Akademik makalelerle sık sık haşır neşir olan insanlar için bulunmaz bir nimet kendisi.

2. Supercook

Supercook, herkesin ihtiyaç duyup faydanalabileceği bir uygulama. Evdeki malzemelerinizi giriyorsunuz ve size bu malzemelerle yapabileceğiniz tarifleri veriyor.

3. Rainy Mood

İnternet'teki en gerçekçi yağmur simülasyonlarından biri. Kulaklığınızı takın ve kendinizi bir yağmur damlası gibi hafiflemiş hissedin!

4. EssayTyper

Yazmanız gereken essay'i bir türlü yazamadınız ve hiç zamanınız kalmadı mı? Bu site sizin yerinize yazıyor. Konunuzu yazın yeter.

5. Deathclock

Vücut özelliklerinizi ve yaşınızı giriyorsunuz, size ne zaman öleceğinizi söylüyor! Bu elbette sembolik bir hizmet, fakat yine de zamanımızın kısıtlı olduğunu çok iyi bir şekilde hatırlatıyor.

6. 10 Minute Mail

Herhangi bir siteye bir defalığına erişmek durumunda kaldınız ama illa üyelik mi istiyor? Pek de güvenilir olmayan bu siteye mail adresinizi verip sonradan spam mail yağmuruna tutulmamak için buradan ömrü 10 dakika olan bir mail alıyorsunuz. Aktivasyon mailini kullanıp üye olduktan sonra işlem tamamlanıyor!

7. TypeDrummer

Klavyeniz bir davul olsaydı? Bir şeyler yazıyorsunuz ve her harfine göre size bir davul beat'i oluşturuyor. Çok eğlenceli!

8. stolencamerafinder

Kayıp fotoğraf makinesi bulucu. Her kameranın kendine özgü bilgilerini fotoğraflara işlediği bir datası mevcuttur (exif). Bu sitenin yaptığı da, eğer fotoğraf makineniz kaybolduysa ve başkası tarafından kullanıldıysa İnternet'i taraması ve bu makineyle çekilmiş fotoğrafları bulması.

9. The Faces of Facebook

Facebook'un yüzleri tek bir pencerede. Yalnızca tıklayın!

10. Playback.fm

Doğum tarihinizi giriyorsunuz ve doğduğunuz gün listelerde birinci sırada olan şarkıyı size söylüyor.

11. ProjectAlexandria

Bir kitabı ya da yazarı beğendiniz ve benzer işler okumak mı istiyorsunuz? ProjectAlexandria tam olarak bu ihtiyaca yönelmiş kurulmuş bir site. Sadece sevdiğiniz eseri ya da yazarı girin ve keşfe çıkın!

12. If the Moon Were Only 1 Pixel

Ay yalnızca 1 piksel olsaydı?

Güneş sistemi'nde dahi ne kadar küçük ve yalnız olduğumuzu görmek ister misiniz? Bundan daha çarpıcısı olabilir miydi, emin değiliz!

13. Unroll.me

Mail adresinizi giriyorsunuz, mailinizin abone olduğu bülten gruplarını anında önünüze seriyor ve onları kontrol etmenizi sağlıyor. Çok kullanışlı!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oliyana-oliyanabeth

thanks

noah-hill

Hello! When it comes about writing papers then it's time to apply to the There you can find a lot of useful information on how to write papers rightly avoding lots of mistakes.

hknhakan

oğlum 2. çok iyi lan

harley-quinn

Efsaneler ölmez dedi.

savas-can-altun

2022 de ölecekmişim dünya lideri oluşumuzu bor çıkaracağımız zamanı göremeyeceğim lanet olsun :'(

Görüş Bildir