Bu 10 Hikayede Sana Göre Haksız Olan Kim?

93PAYLAŞIM

Bakalım haklıyı haksızı nasıl ayırt edeceksin?

1. Gülcan’ın kaynanası Nimet kendisine doğum günü için bir kolye alıyor. Gülcan kolyeyi hiç beğenmiyor. Kaynana Nimet uzun bir süre Gülcan’ın boynunda aldığı kolyeyi göremiyor ve neden takmadığı soruyor. Gülcan da kolyeyi sevmediğini itiraf ediyor. Kaynana Nimet de sevmese bile takması gerektiğini söylüyor. Sence haksız kim?

Gülcan
Kaynana Nimet
Her ikisi de
Hiçbiri

2. Buket arkadaşlarını yılbaşında evine davet ediyor ve çok güzel bir masa hazırlıyor. Arkadaşlarından Ezgi et yemiyor. Buket’in yaptığı etsiz yiyecek de sadece salata. Ezgi, yiyeceği bir yemek olmadığı için üzgün olduğunu dile getiriyor. Buket de Ezgi’nin kendi yemeğini getirmesi gerektiğini söylüyor. Sizce haksız kim?

Buket
Ezgi
Her ikisi de
Hiçbiri

3. Eda ve Tansu ev arkadaşıdır. Tansu ve sevgilisi sık sık evde buluşuyor ve gürültülü bir şekilde takılıyorlar. Eda sürekli bu ikiliyi uyarmak zorunda kalıyor fakat Tansu ve sevgilisi ses çıkarmaya devam ediyor. Sonunda Eda bir gece çıldırıyor ve Tansu ve sevgilisini evden kovuyor. Tansu’yla ev arkadaşlığını sonlandırıyor. Sizce kim haklı?

Eda
Tansu
Her ikisi de
Hiçbiri

4. İbrahim ve Ulaş isimli iki yakın arkadaş aralarına sonradan katılan Pınar isimli kadın arkadaşlarıyla sürekli dalga geçiyor. Pınar, düzgün bir şekilde muhabbet etmek istediğini ve buna bir son vermeleri gerektiğini söylüyor. Ulaş ve İbrahim de kendisini sevdikleri için eğlenmek amacıyla bu şekilde davrandıklarını söyleyerek Pınar’ın sitemini haksız buluyor. Sizce haksız kim?

İbrahim ve Ulaş
Pınar
Hepsi
Hiçbiri

5. Bahar ve Tarık’ın 2 çocuğu var. Bahar çocukların ikinci isimlerini koymuş. Tarık, yıllar sonra çocuklarına Bahar’ın eski sevgililerinin isimlerini verdiğini öğreniyor ve büyük tepki gösteriyor. Bahar da bunun önemli olmadığını söylüyor. Sizce haksız kim?

Bahar
Tarık
Her ikisi de
Hiçbiri

6. Sinemaya giden Jale, yanında oturan Lale isimli kadının mısır yerken çıkardığı sesten aşırı derecede rahatsız oluyor. Jale de daha fazla dayanamayarak kadının elinden mısır alıp çöpe atıyor. Sence haksız kim?

Jale
Lale
Her ikisi de
Hiçbiri

7. Gül, fanatik bir Beşiktaşlı ve BJK temalı bir düğün istiyor. Nişanlısı da Can da bunun saçma olduğunu söylüyor. Gül de onun günü olduğunu söyleyerek bu talebinde ısrar ediyor. Sence kim haksız?

Gül
Can
Her ikisi de
Hiçbiri

8. Doğum günü olan Rıfat arkadaşlarını ve ailesini şık ve pahalı bir restorana davet ediyor. Rıfat’ın kardeşi Selin de bu restoranı karşılayamayacağını söylüyor ve Rıfat’tan başka bir yer seçmesini istiyor. Rıfat, planlarını sadece kendisi için değiştiremeyeceğini söylüyor. Sence kim haksız?

Rıfat
Selin
Her ikisi de
Hiçbiri

9. Aylin, Utku’nun yanındaki masada çalışıyor. Bir gün Aylin yüksek sesle telefon görüşmesi yapıyor. Görüşmesi bittikten sonra Utku Aylin’e kiminle konuştuğunu soruyor. Aylin de bunun kendisini ilgilendirmediğini söylüyor. Utku da görüşmesini yüksek sesle yaptığını söyleyip tepki gösteriyor. Sizce haksız kim?

Aylin
Utku
Her ikisi de
Hiçbiri

10. Sevgi, yeni evine bazı arkadaşlarını davet ediyor ve onlara sucuklu pizza ısmarlıyor. Sevgi’nin arkadaşı Ceylan da kendilerine sormadığı için Sevgi’yi eleştiriyor. Sevgi de ev sahibi olduğunu ve istediğini sipariş edebileceğini söylüyor. Sence kim haksız?

Sevgi
Ceylan
Her ikisi de
Hiçbiri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
isaac-turner

hepsinde neredeyse cevap 1. şık

trippysnake

6da kesinlikle mısırı çöpe atan haklı. Sinema aslında 7. sanattır. Nasıl bir operada, konserde, resim sergisinde mısır yenmiyorsa sinemada da yenmez. Sinemada mısır yeme geleneği kapitalist amerikanın hollywood geleneğidir.

Gizli Kullanıcı

Öykülerdeki ana karakterlerin cogu tam serefsiz

Gizli Kullanıcı

Kadın kolyeyi kendisine aldıysa neden gelin takıyor? Ön yargı testi galiba bu, anlamadan dinlemeden tepki verenler ve başkasının işine burnunu sokanlar için.

pxx

Kendisi derken Gülcan'dan bahsediyor orda.

-naz

Aynen, anlatım bozukluğu olmuş.

ffyakuza

BJK temalı düğün mü? Sevgilim olsaydı ve teklif etse anında kabul ederdim. İyi fikirmiş.

Görüş Bildir