Bristol'de Bulunan Duvar Resminin Banksy'ye Ait Olduğu Kendisi Tarafından 'Sevgililer Gününde' Onaylandı

0PAYLAŞIM

Yaratıcılığını bir kez daha konuşturmuş.

Kaynak: https://www.theguardian.com/artanddesign...

Geçtiğimiz perşembe günü İngiltere'nin Barton Hill bölgesinde yaşayan insanlar, bir binanın duvarında yeni bir çizim olduğunu fark etti.

Eserde, küçük bir kız sapanla kırmızı çiçek ve yapraklarını vuruyor.

'Theguardian'a göre sanat eseri; perşembe günü 67. yaş gününü kutlayan Edwin Simons adlı kişinin binasında görüldü. 37 yaşındaki Kelly Woodruff isimli kızı ise, Facebook'ta etiketlendiği bir fotoğrafta bahsedilen yerin kendi evleri olduğunu gördü.

Kelly Woodruff, bu konudaki düşüncelerini "Buraya gelen ve fotoğraf çeken birçok insan var. Bu gerçekten inanılmaz" diyerek dile getirdi.

Kim tarafından yapıldığı bilinmeyen eser, Sevgililer Günü'nün ilk saatlerinde Instagram'dan paylaştığı postla birlikte Banksy tarafından doğrulandı.

"Eserin, Banksy'ye ait olduğuna inanan ve inanmayan birçok insan var. Benim konuştuğum herkes ona ait olduğunu düşünüyor. Bu inanılmaz ve çok güzel."

Aile, bu sanat eserinin zarar görmemesi için duvarın üstüne cam panel taktıracağını söyledi.

"Benim endişem, hafta sonu gelecek olan Dennis Fırtınası...Çiçekleri korumak istiyorum." 

Eser hakkındaki ilk haber Bristol Somali Kuruluşu tarafından Twitter'da paylaşıldı: "Bugün Barton Hill'de, bölgedeki bir evin duvarındaki bu olağanüstü duvar resmiyle uyandık. Umarız ki Banksy'ye aittir. Gelin ve kendiniz de bakın. Bunu her kim yaptıysa yaratıcılığına hayran olmamak imkansız."

Eseri ise ilk olarak perşembe günü 6.20'de; James Bullock adında bir vatandaş, kız arkadaşıyla birlikte duvarın yanından geçerken gördü ve eser karşısında büyülendi.

Siz bu eser hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Duvar resimleri duvara güzellik katmalı, söylenemeyen ya da söylenmeyen şeyleri anlatmalı, ya da herhangi bir şekilde kendini ifade edebilmenin bir platformu olmalı. Aynı bu resim gibi. Yoksa farklı fontlarla imza atmak, ya da küfürler yazmak sokak sanatı değil, sadece duvarları kirletmektir.

Görüş Bildir