Görüş Bildir
Haberler
Bozdur Bozdur Harca: Memurların Fazla Mesai Ücretine 13 Kuruş Zam

Bozdur Bozdur Harca: Memurların Fazla Mesai Ücretine 13 Kuruş Zam

Batuhan
21.10.2019 - 11:30

Devlet memurlarının 2020 yılında yapacakları saat başı fazla çalışma ücretlerine yapılacak zam belli oldu. Son düzenlemeye göre devlet memurlarının saat başına fazla mesai ücretleri, yeni yılda 13 kuruş artarak 2 lira 26 kuruşa yükselecek.

İçeriğin Devamı Aşağıda

AA'da yer alan habere göre, 2020 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’ne göre, memurların saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda yüzde 6.1 artış gösterecek.

Fazla mesai aylık 90 saati geçmeyecek

Fazla mesai aylık 90 saati geçmeyecek

Her makam için aylık toplam 450 saati geçmemek kaydıyla kurul başkanı (Bakanlıklar), genel müdür ve daha üst birim yöneticileri, strateji geliştirme başkanı, vali, general ve amiral rütbesini haiz olmak kaydıyla Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, kuvvet komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığındaki daire başkanı ve daha üst birimlerin yöneticileri, rektör, büyükşehir ve il belediye başkanlarıyla çalışan personel de yine ayda 90 saati geçmemek saat başına 2,39 lira fazla çalışma ücreti alacak.

Harcıraha da zam yapıldı

Harcıraha da zam yapıldı

Harcırah Kanunu uyarınca verilecek yurt içi gündelik ve tazminat tutarları da belirlendi. Yeni yılda TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanı yardımcılarına ödenecek yurt içi gündelik tutarı 67,4 liradan, 73,25 liraya çıkacak.

Anayasa Mahkemesi Başkanı, bakanlar, Genelkurmay Başkanı, milletvekilleri, kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı, Sahil Güvenlik Komutanı, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı, TBMM Genel Sekreteri, orgeneraller, oramiraller, Yargıtay, Danıştay, Uyuşmazlık Mahkemesi ve Sayıştay başkanları, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, Danıştay Başsavcısı, Diyanet İşleri ve Yükseköğretim Kurulu başkanlarının yurt içi gündeliği de 61,5 liradan 66,85 liraya yükselecek.

Yurt içi gündelik tutarı, ek göstergesi 8000 ve daha yüksek olan kadrolarda bulunan memurlar için 56,10 liraya çıkacak. En alt kademedeki memura ise 42,15 lira ödenecek.

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
49
22
17
5
4
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
serhat akşahin

Levent kırca bir aralar taşşağını yapmıştı. Zam değil zamcık diye..

vOLCano

zamcık.

Aslan Atasoy

Saraylarda yaşayıp,50 tane süper lüks makam arabasıyla gezip,hazinenin başına damadını geçirenleri alkışlamaya devam edersek biz böyle önümüze kemik atar gib... Devamını Gör