Görüş Bildir

Bir Transfer Sezonu Daha Bitti! Süper Lig Kulüplerinde Bu Sezon Tüm Gelenler ve Gidenler

Anasayfa > Spor

Süper Lig'de heyecanlı bir transfer dönemi yaşadık ve bitti. Bakalım bu yaz döneminde takımlara gelenler ve gidenler kimlermiş?⚽️

1. Adana Demirspor

1. Adana Demirspor

Gelenler:

  • Britt Assombalonga (Middlesbrough)

  • Ferhat Kaplan (Antalyaspor)

  • Jonas Svensson (AZ Alkmaar)

  • Mario Balotelli (AC Monza)

  • Tayfun Aydoğan (Menemenspor)

  • Lucas Castro (Fatih Karagümrük)

  • Metehan Mimaroğlu (Altınordu FK)

  • Younès Belhanda (Kulüpsüz)

  • David Akintola (Midtjylland)

  • Benjamin Stambouli (Schalke)

  • Arijanet Muric (Manchester City)

  • Birkir Bjarnason (Brescia)

  • Simon Deli (Club Brugge)

  • Yunus Akgün (Galatasaray)

  • Matías Vargas (Espanyol)

Gidenler:

  • Emilijus Zubas (Kulüpsüz)

  • Kerim Avcı (Gençlerbirliği)

  • Hamidou Traore (Giresunspor)

  • Pa Dibba (Eyüpspor)

  • Levent Ayçiçek, Okan Alkan (Bandırmaspor)

  • Hasan Kılıç (Samsunspor)

  • Enock Barwuah (Menemenspor)

  • Tayfun Aydoğan, Sedat Şahintürk (Tuzlaspor)

  • Bünyamin Balat (Denizlispor)

2. Alanyaspor

2. Alanyaspor

Gelenler:

  • Oğuz Aydın (Bucaspor 1928)

  • Famara Diédhiou (Bristol City)

  • Daniel Candeias (Gençlerbirliği SK)

  • Nemanja Milunovic (FK Kızılyıldız)

  • Miha Mevlja (Sochi)

  • Ahmed İldiz (Yeni Malatyaspor)

  • Cristian Borja (SC Braga)

  • Joao Novais (Braga)

  • Wilson Eduardo (Al-Ain)

  • İsmail Zehir (Galatasaray)

  • Leroy Fer (Feyenoord)

  • Deniz Kök (Boluspor)

  • İsmail Zehir, Emre Akbaba (Galatasaray)

  • Çağrı Güney (Bursaspor)

  • Chidozie Awaziem (Boavista)

Gidenler:

  • Georgios Tzavellas (AEK Atina)

  • Steven Caulker (Fenerbahçe)

  • Salih Uçan (Beşiktaş)

  • Hasan Hüseyin Acar (Ankaragücü)

  • Ceyhun Gülselam (Altay)

  • Onur Bulut, Mustafa Pektemek (Kayserispor)

  • Berkan Kutlu (Galatasaray)

  • Manolis Siopis (Trabzonspor)

  • Emircan Altıntaş (BB Erzurumspor)

3. Altay

3. Altay

Gelenler:

  • Martin Rodriguez (Colo Colo)

  • Ceyhun Gülselam (Alanyaspor)

  • Eric Björkander (Mjällby AIF)

  • Daouda Bamba (Brann)

  • Cesar Pinares, Thaciano (Gremio)

  • Serge Arnaud Aka (El Gouna)

  • Mohammed Naderi (Esteghlal)

  • Mateusz Lis (Wisla Krakow)

  • Ahmed Yasser Rayan (El Ahly)

Gidenler:

  • Lokman Gör (Bandırmaspor)

  • Çağlar Birinci (Şanlıurfaspor)

  • Yekta Kurtuluş (Bodrumspor)

  • Adrien Regattin (Volos)

  • Rıdvan Şimşek, Adam Stachowiak, Márcio Mossoró (Kulüpsüz)

  • İlhan Depe, Adam Stachowiak (Denizlispor)

  • Mehmet Erdem Uğurlu (Bursaspor)

4. Antalyaspor

4. Antalyaspor

Gelenler:

  • Sherel Floranus (Heerenveen)

  • Güray Vural (Gaziantep FK)

  • Ersin Zehir (St. Pauli)

  • Doğukan Nelik (Akhisarspor)

  • Houssam Ghacha (ES Sétif)

  • Erkan Eyibil (Mainz 05)

  • Diogo Sousa (Sporting CP B)

  • Deni Milosevic (Konyaspor)

  • Haji Wright (SönderjyskE)

  • Andrea Poli (Bologna)

  • Musah Mohammed (Ankaraspor)

  • Enzo Crivelli (Başakşehir)

Gidenler:

  • Serdar Gürler (Konyaspor)

  • Lukas Podolski (Górnik Zabrze)

  • Ferhat Kaplan (Adana Demirspor)

  • Dever Orgill (Manisa FK)

  • Gustavo Blanco Leschuk (Eibar)

  • Ersan Gülüm, Jean-Armel Drolé, Sidney(Kulüpsüz)

  • Omar Imeri (Bodrumspor)

  • Mert Yılmaz (Bursaspor)

  • Gustavo Blanco Leschuk (Eibar)

5. Başakşehir

5. Başakşehir

Gelenler:

  • Ahmed Kutucu (Schalke 04)

  • Deniz Türüç (Fenerbahçe SK)

  • Şener Özbayraklı (Galatasaray A.Ş.)

  • Lucas Lima (Al-Ahli Cidde)

  • Peter Zulj (RSC Anderlecht)

  • Stefano Okaka (Udinese)

Gidenler:

  • Cemali Sertel (Çaykur Rizespor)

  • Giuliano (Corinthians)

  • Mehmet Topal, Mert Günok (Beşiktaş JK)

  • Junior Fernandes (Kulüpsüz)

  • Uğur Uçar (Pendikspor)

  • Azubuike Okechukwu (Sivasspor)

  • Rafael (Botafogo)

  • Aziz Behich (Giresunspor)

  • Muhammed Sarıkaya (Yeni Malatyaspor)

  • Mete Demir (Eyüpspor)

  • Enzo Crivelli (Antalyaspor)

6. Beşiktaş

6. Beşiktaş

Gelenler:

  • Rachid Ghezzal (Leicester)

  • Alex Teixeira (Serbest)

  • Salih Uçan (Alanyaspor)

  • Kenan Karaman (Fortuna Düsseldorf)

  • Mehmet Topal (Başakşehir)

  • Valentin Rosier (Sporting)

  • Mert Günok (Başakşehir)

  • Michy Batshuayi (Chelsea)

  • Can Bozdoğan (Schalke 04)

  • Umut Meraş (Le Havre)

  • Miralem Pjanic (Barcelona)

  • Francisco Montero (Atlético Madrid)

Gidenler:

  • Umut Nayir (Giresunspor)

  • Vincent Aboubakar (Al-Nasr Riyad)

  • Dorukhan Toköz (Trabzonspor)

  • Alpay Çelebi (Kocaelispor)

  • Bilal Ceylan (Bandırmaspor)

  • Tyler Boyd (Çaykur Rizespor)

  • Kartal Yılmaz (Ümraniyespor)

7. Fatih Karagümrük

7. Fatih Karagümrük

Gelenler:

  • Medhi Benatia (Al Duhail)

  • Erhun Öztümer (Charlton Athletic)

  • Aleksandar Pesic (Maccabi Tel Aviv)

  • Kerim Frei (FC Emmen)

  • Tunay Torun (Çaykur Rizespor)

  • Samed Onur (Bayer 04 Leverkusen U19)

  • Ahmed Musa (Kano Pillars)

  • Rayyan Baniya (Hellas Verona)

  • Salih Dursun, Burak Bekaroğlu (Kulüpsüz) 

  • Jimmy Durmaz (Galatasaray)

  • Levent Mercan (Schalke 04)

  • Caner Erkin (Fenerbahçe)

  • Utku Yuvakuran (Beşiktaş)

  • Emre Mor (Celta Vigo)

  • Yann Karamoh (Parma)

  • Derrick Luckassen (PSV Eindhoven)

  • Adnan Uğur (Fortuna Sittard)

Gidenler:

  • Bojan Saranov (PAS Lamia 1964)

  • Fatih Kurucuk (Hatayspor)

  • Artur Sobiech (Lech Poznan)

  • Enzo Roco (Elche CF)

  • Aykut Özer (Samsunspor)

  • Koray Altınay (Sivasspor)

  • Lucas Castro (Adana Demirspor)

  • Cristobal Jorquera (Bursaspor)

  • Alassane Ndao (Al Ahli)

  • Mevlüt Erdinç (Kocaelispor)

8. Fenerbahçe

8. Fenerbahçe

Gelenler:

  • Min-jae Kim (BJ Guoan)

  • Mbwana Samatta (Aston Villa)

  • Serdar Dursun (Darmstadt 98)

  • Steven Caulker (Alanyaspor)

  • Burak Kapacak (Bursaspor)

  • Çağtay Kurukalıp (Kasımpaşa)

  • Mergim Berisha (RB Salzburg)

  • Miguel Crespo (Estoril Praia)

  • Max Meyer (Köln)

  • Diego Rossi (Los Angeles FC)

Gidenler:

  • Kemal Ademi (Khimki)

  • Michael Frey (Royal Antwerp FC)

  • Deniz Türüç (İstanbul Başakşehir FK)

  • Ömer Beyaz (Stuttgart)

  • Harun Tekin (Kasımpaşa)

  • Gökhan Gönül (Çaykur Rizespor)

  • Papiss Demba Cissé, Diego Perotti, Zanka (Kulüpsüz)

  • Barış Alıcı (Gençlerbirliği)

  • Mame Thiam (Kayserispor)

  • Sadık Çiftpınar, Oytun Özdoğan (Yeni Malatyaspor)

  • Ozan Tufan (Watford)

  • Oğuz Kağan Güçtekin (KVC Westerlo)

  • Nabil Dirar (Kasımpaşa)

  • Caner Erkin (Fatih Karagümrük)

  • Steven Caulker (Gaziantep FK)

  • Ally Samatta (Royal Antwerp)

  • Mauricio Lemos (Beerschot V.A.)

9. Galatasaray

9. Galatasaray

Gelenler:

  • Victor Nelsson (Kopenhag)

  • Alexandru Cicaldau (Universitatea Craiova)

  • Barış Yılmaz (Ankara Keçiörengücü)

  • Sacha Boey (Rennes)

  • Aytaç Kara (Kasımpaşa)

  • Alpaslan Öztürk (Göztepe)

  • Patrick van Aanholt (Crystal Palace)

  • Berkan Kutlu (Alanyaspor)

  • Olimpiu Morutan (FCSB)

  • Gustavo Assunção (FC Famalicão)

  • Halil İbrahim Dervişoğlu (Brentford)

Gidenler:

  • Jimmy Durmaz (Karagümrük)

  • Şener Özbayraklı (Başakşehir)

  • Okan Kocuk, Emre Taşdemir (Giresunspor)

  • Martin Linnes (Molde)

  • Ryan Donk (Kasımpaşa)

  • Valentine Ozornwafor (RSC Charleroi)

  • Jesse Sekidika (OH Leuven)

  • Radamel Falcao (Rayo Vallecano)

  • Metehan Mertöz (Eyüpspor)

  • Yunus Akgün (Adana Demirspor)

  • Emre Akbaba (Alanyaspor)

10. Gaziantep FK

10. Gaziantep FK

Gelenler:

  • Recep Niyaz, Angelo Sagal (Denizlispor)

  • İbrahim Pehlivan (Gençlerbirliği SK)

  • Hamza Mendyl (Schalke 04)

  • Vladyslav Kobylyanskyi (Kulüpsüz)

  • Doğan Erdoğan (Çaykur Rizespor)

  • Torgeir Börven, Stelios Kitsiou, Berke Gürbüz (Ankaragücü)

  • Alexander Merkel (Faisaly)

  • João Figueiredo (Al-Wasl)

  • Ahmed El Messaoudi (FC Groningen)

  • Steven Caulker (Fenerbahçe)

  • Muhammet Demir (Başakşehir)

  • Ekrem Kılıçarslan (Hatayspor)

Gidenler:

  • Bilal Başacıkoğlu (Heracles Almelo)

  • André Sousa (Manisa FK)

  • Güray Vural (Antalyaspor)

  • Osama Rashid (Khor Fakkan)

  • Júnior Morais (FC Rapid)

  • Abdul-Aziz Tetteh (Widzew Lodz)

  • Çağlar Akbaba, Zvonimir Kozulj (Eyüpspor)

  • Mücahid Albayrak (BB Erzurumspor)

  • Roderick Miranda, Jean-Armel Kana-Biyik, Kevin Mirallas (Kulüpsüz)

  • Zvonimir Kozulj (Eyüpspor)

  • Roderick Miranda (Kulüpsüz)

  • Kevin Mirallas (Kulüpsüz)

  • Mücahid Albayrak (Erzurumspor)

11. Giresunspor

11. Giresunspor

Gelenler:

  • Esat Mala (FK Partizani)

  • Joey Pelupessy (Sheffield Wednesday)

  • Douglas (SK Dnipro-1)

  • Zeki Yavru (Yeni Malatyaspor)

  • Jorge Correa (CS Marítimo)

  • Okan Kocuk, Emre Taşdemir (Galatasaray)

  • Alexis Perez (Lanus)

  • Flavio, Fousseni Diabate (Trabzonspor)

  • Umut Nayir (Beşiktaş)

  • Çekdar Orhan (Akhisarspor)

  • Younousse Sankhare (Panathinaikos)

  • Hamidou Traore (Adana Demirspor)

  • Souleymane Doukara (Al-Ettifaq)

  • Joe Champness (Newcastle United Jets)

  • Aziz Behich (Başakşehir)

  • Shapi Suleymanov (Krasnodar)

Gidenler:

  • Sadi Karaduman (Manisa FK)

  • Mehmet Taş (Kocaelispor)

  • Abdou Traoré (Nantong Zhiyun)

  • Marko Milinkovic (Alashkert)

  • Eren Tozlu, Erkan Anapa (BB Erzurumspor)

  • Sadi Karaduman (Manisa FK)

  • Caner Hüseyin Bağ (Eyüpspor)

  • Michal Nalepa (Kulüpsüz)

12. Göztepe

12. Göztepe

Gelenler:

  • Cherif Ndiaye (Gorica)

  • Makana Baku (Holstein Kiel)

  • Kahraman Demirtaş (Altınordu)

  • Lourency (Gil Vicente)

  • Dino Arslanagic (KAA Gent)

  • David Tijanic (Rakow)

  • Atakan Çankaya (Ankaragücü)

  • Wilker Ángel (Akhmat Grozny)

Gidenler:

  • Alpaslan Öztürk (Galatasaray)

  • Burak Süleyman (Bandırmaspor)

  • Stefano Napoleoni (Ümraniyespor)

  • Lamine Gassama (Kulüpsüz)

  • Kubilay Sönmez (Bursaspor)

13. Hatayspor

13. Hatayspor

Gelenler:

  • Sam Adekugbe (Vålerenga)

  • Abdullah Yiğiter (Amed SK)

  • Sadık Baş (Eyüpspor)

  • Kamil Ahmet Çörekçi (Trabzonspor)

  • Fatih Kurucuk (Fatih Karagümrük)

  • Bertuğ Yıldırım (Sarıyer)

  • Bülent Cevahir (Yeni Malatyaspor)

  • Saba Lobjanidze (Ankaragücü)

  • Burak Öksüz (Sakaryaspor)

  • Onur Ergün (İstanbulspor)

  • Mehdi Boudjemaa (Guingamp)

  • Emre Çolak (Kulüpsüz)

  • Dylan Saint-Louis (Troyes)

  • Simon Falette (Hannover)

  • Ayoub El Kaabi (Wydad AC)

Gidenler:

  • Rayane Aabid (Yeni Malatyaspor)

  • Selim Ilgaz (Manisa FK)

  • Yusuf Abdioğlu (MKE Ankaragücü)

  • Akın Alkan (MKE Ankaragücü)

  • Samed Karakoç (Şanlıurfaspor)

  • Soner Örnek (Kulüpsüz)

  • Mesut Çaytemel (Kulüpsüz)

  • Yavuz Buğra Boyar (Kulüpsüz)

14. Kasımpaşa

14. Kasımpaşa

Gelenler:

  • Harun Tekin, Nabil Dirar (Fenerbahçe)

  • Valentin Eysseric (Fiorentina)

  • Sakıb Aytac (Denizlispor)

  • Mortadha Ben Ouanes (ES Sahel)

  • Nicolai Jörgensen (Feyenoord)

  • Michal Travnik (Sparta Prag)

  • Umut Bozok (Lorient)

  • Ahmet Engin (Duisburg)

  • Jeffrey Bruma (Wolfsburg)

  • Ryan Donk (Galatasaray)

Gidenler:

  • Fodé Koita (Trabzonspor)

  • Aytaç Kara (Galatasaray)

  • Ramazan Köse (Gençlerbirliği)

  • Anıl Koç (Manisa FK)

  • Gerard Gohou, Dusko Tosic, Arda Bulut (Kulüpsüz)

  • Çağtay Kurukalıp (Fenerbahçe)

  • Gilbert Koomson (Bodø/Glimt)

  • Mickaël Tirpan (Fortuna Sittard)

15. Kayserispor

15. Kayserispor

Gelenler:

  • Lionel Carole (Strasbourg)

  • Emrah Başsan (BB Erzurumspor)

  • Onur Bulut, Mustafa Pektemek (Alanyaspor)

  • Majid Hosseini (Trabzonspor)

  • Bilal Bayazit (Vitesse)

  • Gökhan Sazdağı (Kulüpsüz)

  • Ali Karimi (Qatar SC)

  • İbrahim Akdağ (Ankaragücü)

  • Miguel Cardoso (Dinamo Moskova)

  • Olivier Kemen (Niort)

  • Mario Gavranovic (Dinamo Zagreb)

  • Carlos Mane (Rio Ave)

  • Mame Thiam (Fenerbahçe)

  • Kevin Luckassen (FC Farul)

  • Cenk Gönen (Denizlispor)

Gidenler:

  • Pedro Henrique (Sivasspor)

  • Besard Sabovic (FK Khimki)

  • Cristian Sapunaru (Rapid Bükreş)

  • Wilfried Kanga Young Boys)

  • Mert Kula (Gençlerbirliği)

  • Denis Alibec (CFR Cluj)

  • Miguel Lopes (Kulüpsüz)

  • Muğdat Celik (Kulüpsüz)

  • Aaron Lennon (Kulüpsüz)

  • Anton Maglica (APOEL)

  • Doğan Alemdar (Rennes)

  • Melih Okutan (Samsunspor)

16. Konyaspor

16. Konyaspor

Gelenler:

  • Serdar Gürler (Antalyaspor)

  • Oğulcan Ülgün (Altınordu)

  • Soner Dikmen (Gençlerbirliği)

  • Paul-José Mpoku (Al-Wahda)

  • Endri Çekici (MKE Ankaragücü)

  • Konrad Michalak (Akhmat Grozny)

  • Ahmed Hassan (Olympiakos)

Gidenler:

  • Marko Jevtovic (Al-Ahli)

  • Deni Milosevic (Antalyaspor)

  • Ozan Can Oruç (Turgutluspor)

  • Volkan Fındıklı (Altınordu)

  • Levan Shengelia (OH Leuven)

  • Ismaël Diomandé (Samsunspor)

  • Erdon Daci (KVC Westerlo)

  • Farouk Miya (Kulüpsüz)

17. Sivasspor

17. Sivasspor

Gelenler:

  • Pedro Henrique (Kayserispor)

  • Dimitrios Goutas (Atromitos)

  • Sefa Yılmaz (Gençlerbirliği)

  • Koray Altınay (Fatih Karagümrük)

  • Leke James (Al Qadisiyah)

  • Azubuike Okechukwu (Başakşehir)

  • Fredrik Ulvestad (Qingdao FC)

Gidenler:

  • Robin Yalçın (SC Paderborn 07)

  • Sergiy Rybalka (FK Oleksandriya)

  • Mamadou Samassa, Arouna Koné (Kulüpsüz)

  • Claudemir (FC Vizela)

  • Armin Djerlek (NK Aluminij)

  • Alaaddin Okumuş (Samsunspor)

18. Trabzonspor

18. Trabzonspor

Gelenler:

  • Fodé Koita (Kasımpaşa)

  • Gervinho (Parma)

  • Bruno Peres (Roma)

  • Marek Hamsik (IFK Göteborg)

  • İsmail Köybaşı (Çaykur Rizespor)

  • Dorukhan Toköz (Beşiktaş)

  • Andreas Cornelius (Parma)

  • Manolis Siopis (Alanyaspor)

  • Stefano Denswil (Bologna)

Gidenler:

  • Kamil Ahmet Çörekçi (Hatayspor)

  • Ahmet Canbaz (BB Erzurumspor)

  • Majid Hosseini (Kayserispor)

  • Safa Kınalı (Tuzlaspor)

  • Gastón Campi (Kulüpsüz)

  • Caleb Ekuban (Genoa)

  • Flavio, Fousseni Diabaté (Giresunspor)

19. Yeni Malatyaspor

19. Yeni Malatyaspor

Gelenler:

  • Rayane Aabid (Hatayspor)

  • Oussama Haddadi (Al-Ettifaq)

  • Stevie Mallan (Hibernian FC)

  • Benjamin Tetteh (Sparta Prag)

  • Muhammed Sarıkaya (Başakşehir)  

  • Sadık Çiftpınar (Fenerbahçe)

  • Didier Ndong, Mounir Chouiar (Dijon)

  • Walter Bwalya (El Ahly)

Gidenler:

  • Teenage Hadebe (Houston Dynamo)

  • Bülent Cevahir (Hatayspor)

  • Umut Bulut (Eyüpspor)

  • Zeki Yavru (Giresunspor)

  • Ahmed İldiz (Alanyaspor)

  • Issam Chebake (APOEL)

  • Afriyie Acquah (Al-Batin FC)

  • Eray İşcan (Ankara Keçiörengücü)

  • Moryké Fofana (Samsunspor)

20. Çaykur Rizespor

20. Çaykur Rizespor

Gelenler:

Gidenler:

  • Braian Samudio (Deportivo Toluca)

  • Tunay Torun (Fatih Karagümrük)

  • Abdullah Durak (Ankaragücü)

  • Montassar Talbi (Benevento)

  • İsmail Köybaşı (Trabzonspor)

  • Milan Skoda (FK Mlada Boleslav)

  • Dimitrios Chatziisaias (Atromitos)

  • Dusan Jovancic (Tobol Kostanay)

  • Mykola Morozyuk (Kulüpsüz)

  • Alexander Söderlund  (Haugesund)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
5
4
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Samatta gelirken Mbwana, giderken Ally mi??

hakketmila

Lan kulüpler borç batağın, bu şerefsiz yönetimler ne de olsa kanunu maddesi yok, hesap soranı yok diye har vurup harman savursunlar paraları. Acilen liglerim... Devamını Gör

hakan balta

götürün paraları beyler