Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilim Dünyası Merakta: Yüzük Parmağı ile Penis Boyu Arasında Bir Bağıntı mı Var?

-

Bir erkeğin parmağıyla penis boyunun tahmin edilebileceğine dair birçok farklı mit hatta inanış var. Ancak aldığımız son duyumlara göre bu mitlerin ardında bazı gerçekler yatıyor.

✋☝👆👇👈👉

Henüz yapılan çalışmalar, parmakla penis boyu ölçme konusunu bir nebze aydınlığa kavuşturdu diyebiliriz ve fakat sonuçlar pek de alışık olduğumuz gibi değil.

En sık rastladığımız inanışa göre; "işaret parmağı ne kadar uzunsa penis de o kadar büyüktür." Fakat yapılan çalışmalara göre; bu tamamen yanlış bir inanış ve hatta yüzük parmağı ne kadar kısaysa penis o kadar uzun oluyor. 

Rusya Ekonomi Yüksek Okulu'nun yürüttüğü bazı çalışmaların sonuçları işaret parmağı uzunluğunun birçok farklı konuda belirleyici olduğunu gösterse de penis boyuyla doğrudan bir bağlantısı yok.

Kaynak: http://www.unilad.co.uk/health/theres-a-...

Ancak önemli bir bulgu var ki; yüzük parmağı ile işaret parmağı arasındaki oran ne kadar düşükse penis o kadar büyük oluyor.

Aslında erkeklerin yüzük parmağı ne kadar kısaysa o kadar avantajlılar. Kısa ama nasıl kısa? Ne kadar kısa? Neye göre kısa?

İşaret parmağına göre kısa tabii. Yani yüzük parmağının uzun mu kısa mı olduğunu anlamak için kullanılan kriter işaret parmağı. 

Asian Journal of Andrology'de yayınlanan bulgulara göre de yüzük parmağı ile penisin boyutları arasında açıkça bir ilişki mevcut.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/archives/news/1...

Şöyle anlaşılır bir şekilde özetlersek; yüzük parmağı ne kadar kısaysa penis o kadar uzun.

Ama biz bunun türlü çeşit versiyonunu duymuştuk. Burnu büyük olanın pipisi büyük olur, yok efendim ayağı büyükse penisi uzundur, olmadı elini bir yumruk yapsın da görelim...

Ne bu örnekler biter ne bilimsel araştırmalar...

Neyse ki emin olduğumuz bir gerçek var; önemli olan boyu değil işlevi! 😎👏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
podrikkkcklm

Araştırmayı yanlış okumussun tam tersi olmasi gerekiyor yüzük parmağı uzunsa penis hacimli aradaki fark ne kadar fazla olursa hacim artar

mihail-ivanovic-kutuzov

Kadınlar için bence daha önemli olan erkeğin yüzük parmağının boyutu değil o parmakta yüzük olup olmaması

mabada

Şimdi gidip yüzük parmaklarını kökten kestirecekler :D yapmayaydınız bunu :D

foreverfreedom

lan bi bitmedi küçük büyük mevzunuz

mohammed.ergul

benimki 985 bin ışıkyılı uzunluğunda bigbang benim attırmamla oluştu. nasa biliyor ama saklıyor

Görüş Bildir