Bahçeli: 'Vicdanlar Rahatlamayacaksa İstanbul'da Yeni Bir Seçim Düşünülebilir'

 > -

Seçimler sonrası İstanbul bir kargaşa yaşandığını ifade eden Bahçeli, itirazların en kısa sürede sonuçlandırılması gerektiğini belirtti. Bahçeli, "Seçim yenileme demokrasinin bir gereğidir. Toplumsal kargaşa yerine sandığa bir kez daha gidip Türkiye'yi huzurlu kılmak daha akılcıdır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına itirazları değerlendirdi. Bahçeli, “Her seçimde olduğu gibi rakamlar, sayım sırasındaki farklılıklar her siyasi partiye, her adaya göre itirazlar yapılmaktadır. Bu itirazlar demokratik bir haktır, yapılması gerekir” dedi. Bahçeli, İstanbul’da ise bir kargaşa yaşandığını söyledi.

"Türkiye'yi huzurlu kılmak daha akılcıdır" 🎥

Bahçeli ayrıca, "Vicdanlar rahatlamayacaksa İstanbul'da yeni seçim düşünülebilir. Seçim yenileme demokrasinin gereğidir. Toplumsal kargaşa yerine bir kez daha sandığa gidip Türkiye'yi huzurlu kılmak daha akılcıdır. Bunun süresi 60 gündür. 60 günden sonraki ilk pazar günü seçim yapılabilir." ifadelerini kullandı.

"Mansur Yavaş 'Benim belediye başkanım' diyemem"

Bahçeli, Mansur Yavaş'la ilgili ise, "Mazbatayı almıştır ancak toplumsal vicdanda beraat etmemiştir. Aklanmadan paklanmadan mazbatayı almış bir belediye başkanı olarak görürüz ama 'benim belediye başkanım' diyemem." şeklinde konuştu.

Bahçeli'den FOX TV muhabirine: "Siz FOX olarak tilkilik yapıyorsunuz" 🎥

Bahçeli ayrıca FOX TV muhabirinin “AK Parti’nin talebi İstanbul’da seçimin yenilenmesi, sizin söylediğiniz erken genel seçim değil mi efendim” sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Siz FOX olarak hiçbir şeyi doğru anlamıyorsunuz. Tabii ki İstanbul’u kastediyoruz. Siz FOX olarak tilkilik yapıyorsunuz kendinize göre.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir