Bağdadi İçin 'Bağnaz Din Alimi' İfadesini Kullanan Washington Post'a Tepki: 'Bin Ladin de Barış Aktivisti'

 > -
Abone ol

ABD'de yayın yapan Washington Post gazetesi, öldürülen IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi için 'bağnaz bir din alimi' ifadesini kullanınca eleştirilen odağı oldu. 

'İslam Devleti'nin başındaki bağnaz din alimi, 48 yaşında öldü'

Sputnik Türkiye'nin haberine göre, Washington Post gazetesinin, öldürülen IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi için hazırladığı kısa biyografide 'bağnaz bir din alimi' ifadesini kullanması, ABD medyasında tepki çekti.

Yazıda şu bölümlere yer verildi 📌

''Dünyanın en vahşi terör grubunun kurucu lideri olacak adam, ilk gençlik yıllarını İslam hukuku profesörü olup sessiz bir yaşam sürmek isteyen içine kapanık bir akademisyen olarak geçirdi.
Eşi dostu onu futbol seven ama zamanını mahalledeki camide geçirmeyi tercih eden çekingen, miyop bir genç olarak hatırlayacaktı.''

'Amerika bu yüzden bu anaakım yalan haber medyasına bir daha asla güvenmeyecek'

Washington Post'un kullandığı ifadelere, ABD medyasında bazı isimler tepki gösterdi. Bazı isimler, bu ifadenin öldürülen El Kaide lideri Usame Bin Ladin'e 'barış aktivisti' demekten farklı olmadığını belirtti.

FOX News sunucusu Sean Hannity, yaptığı paylaşımda "Bağnaz din alimi mi? 48 yaşında öldü mü? Hayır, yeryüzünün en muhteşem, en sağlam, en iyi ordusunun kahramanları tarafından köşeye sıkıştırıldı. İşte tam da bu yüzden Amerika bu anaakım yolsuz yalan haber medyasında bir daha asla güvenmeyecek" ifadelerini kullandı.

'Gazetecilik öldü'

Bir başka kullanıcısı ise, durumu 'gazetecilik öldü' yorumu ile eleştirdi.

Bağdadi için kullanılan ifadelerin ardından, sosyal medyada #WaPoDeathNotices (Washington Post ölüm ilanları) etiketiyle birçok ironik paylaşım yapıldı.

Tepkiler üzerine başlık değişti: 'İslam Devleti'nin aşırılıkçı lideri'

ABD Başkanı Trump, geçtiğimiz gün Bağdadi'nin öldürüldüğünü açıklamıştı. 👇

ABD Başkanı Trump, IŞİD Lideri Bağdadi'nin Öldüğünü Açıkladı: 'İntihar Yeleğini Patlattı' - onedio.com
ABD Başkanı Trump, IŞİD Lideri Bağdadi'nin Öldüğünü Açıkladı: 'İntihar Yeleğini Patlattı' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir