Kara Tablo: Ayvalık Tabiat Parkı'ndan Yangın Sonrası Yürekleri Burkan 13 Fotoğraf

 > -

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı ülkemizin yüz ölçümü olarak en büyük doğal SİT alanı. Ayvalık geçtiğimiz şubat ayında, Cunda dâhil adaların büyük bölümünde ‘SİT’ derecelerinin düşürülmesi ile gündeme gelmiş, bu durum yapılaşmaya kapı açıldığı yönünde tepkilere neden olmuştu. 

Önceki gün meydana gelen orman yangınında yaklaşık 3 hektar kül oldu. Yangının çıkış nedeni ise hâlâ belirlenemedi. Ayvalık Tabiat Parkı Sözcüsü Nebahat Dinler, yangının sabotaj olabileceğini söyledi. Ayvalık Tabiat Parkı Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Erhan Çiftçi de yangını şaibeli bulduğunu söyleyen isimler arasında. 

Bölgeye gelenlerin gördüğü manzara ise yürekleri burkan cinsten. 

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

📷  AA/ Foto Muhabiri Ali Atmaca

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dilosss

ahh memleketim mahvediyorlar seni :(

emrullahabi

"Belki de şu küllerin arasında villalardan oluşan bir site vardır." Bob Ross

kaanka

SELAM. BENDE CUNDALIYIM. 10. VE 13. RESİMDEKİ VİLLALAR DAHA ÖNCEKİ YILLARDA YANAN AĞACLARDAN GERİYE KALAN MANZARA... O VİLLALARIN SOL UCUNDA İSE GÜLER SABANCININ MEŞHUR TAŞ EVİ MEVCUT. YİNE ESRARENGİZ BİR YANGININ SONUCUNDA BOŞALAN ARAZİ ÜSTÜNE DİKİLMİŞTİR. ADANIN ÖN TARAFI KOÇ AİLESİ ARKA TARAFI İSE SABANCILAR TARAFINDAN KUŞATILMIŞTIR. PATRİÇADAKİ AY IŞIĞI MANASTRINI HATIRLATMAK İSTERİM.. O YÜZDEN BEKLENEN HAREKETLER BUNLAR. TEMENNİMİZ BU DEFA TEKRARDAN AĞAÇLANDIRILMASIDIR.

miaperiscope

Bir Ayvalık'lı da çıkıp şunu dememiş. Tabiat parkı çevresinde ve cunda patriça bölgesinde kimlerin arazileri var? 1-Ayvalık'lı sabun ve yağlarıyla meşhur aile, 2-Adana'lı karun kadar zengin aile, 3-Ankara'lı karun kadar zengin aile. Tabiat parkının ve cundanın sit alanlarının korunması için destek verenler arasındalar mı? Hayır. Şimdi merak ediyorum. Bu ülkenin 3 dev zengin ailesiyle kim boy ölçüşebilecek. Hiç kimse. Olan oluyor ve olan Ayvalık'ıma oluyor..

nil-new

ZENGİNLER İÇİN YAPILAN GÜZEL BİR YANGIN

Görüş Bildir