Aynı Gemideyiz! Toplumsal Meselelere Verdikleri Tepkilerle Yalnız Olmadığımızı Hissettiren Ünlüler

1.2bPAYLAŞIM

Seversiniz ya da sevmezsiniz, bazı ünlüler toplumsal meselelere verdikleri yerinde tepkilerle yalnız olmadığımızı hissettiriyor...

1. Athena grubunun solisti ve popüler kültür ikonu Gökhan Özoğuz ırkçılık, toplumsal cinsiyet ve siyaset adına düşüncelerini sık sık paylaşıyor.

Son olarak, ülke gündemini bir süredir meşgul eden ve hepimizi korkutan şarbonla ilgili tepki vermişti.

2. Özellikle hayvanlara yönelik şiddet, kadın ve çocuklara yönelik istismar vakalarında çağrılarda bulunan Özge Özpirinççi, her defasında yalnız olmadığımızı hissettiriyor.

Bir işletmenin vahşi doğada yaşaması gereken bir hayvanı hapsetmesi üzerine tepkisini ortaya koymuştu.

3. Maceracı kişiliği, hayvan severliği ve muhalif tavırlarıyla her kesimin gönlünü kazanan Hayko Cepkin de verdiği tepkilerle sık sık gündeme geliyor.

İki yıl önce 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda ertelenen konseri için bu tepkiyi vermiş, herkesten alkış almıştı.

4. Sessiz sakin yaşamı ve işini ön plana çıkarmasıyla herkesi kendine hayran bırakan Bergüzar Korel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın yıkılmasına, çocuk istismarına ve kadına şiddet vakalarına tepkisini korkusuzca ortaya koyuyor.

Kayıp çocuklar, istismar ve cinayet haberlerinin art arda geldiği günlerde bir takipçisinin yaptığı yoruma "Adalet bu dünyada seni de bulacak!" demiş ve tepkisini ortaya koymuştu.

5. Hem sosyal medya hesaplarından hem de kameralar karşısında olaylara bakış açısını cesurca paylaşan Cem Yılmaz toplumumuzun yaşadığı felaketleri de göz ardı etmiyor.

2015 yılında Suruç'ta meydana gelen ve 31 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan patlama sonrası terörü lanetlemiş ve sesimiz olmuştu.

6. Seda Sayan söyledikleri ve yaptıklarıyla sık sık eleştiri oklarının hedefi olsa da, LGBT bireylerle ilgili açıklamalarıyla genel olarak toplumdaki havayı yumuşatıyor ve özellikle haksızlığa uğrayanların karşısına çıkıyor.

Son olarak, İntizar ve Sinem Gedik'e destek vermiş ve yapılan haksızlıklara tepkisini ortaya koymuştu.

7. Mert Fırat sosyal sorunlara, kadın-erkek eşitsizliğine, hayvan ve insan haklarına aykırı gelişmelere sesini çıkarıyor ve zaman zaman sosyal medyada adeta sesimiz oluyor.

Cinsiyet eşitliğini savunan Mert Fırat, Türkiye'deki üniversitelerde sadece 3 tane kadın rektör bulunmasına tepki göstermişti.

8. Vine fenomeni olduktan sonra Instagram'da da sesini büyük bir kitleye ulaştıran Eylül Öztürk kadınlara ve hayvanlara yönelik şiddete karşı duruyor ve bu konuda kendi tarzında tepkiler veriyor.

Geçtiğimiz aylarda #KıyafetimeKarışma hareketine destek vermiş ve tepkisini bu paylaşımla ortaya koymuştu.

9. Hem sanatı, hem özel hayatı hem de toplumsal meselelere duyarlılığıyla star sözünü sonuna kadar hak eden Tarkan çevre felaketlerine sık sık dikkat çekiyor.

Zeytinliklerin imara açılmasına tepkisini Twitter'dan göstermiş, hepimize yalnız olmadığımızın sinyalini vermişti.

10. Geçtiğimiz günlerde ikiz bebeklerini dünyaya getiren Doğa Rutkay hayvanlara, kadınlara ve çocuklara yönelik şiddet haberlerine tepkisini gösteriyor ve özellikle muhalif tavırlarıyla ön plana çıkıyor.

Son olarak, mezun olduğu MSGSÜ Devlet Konservatuvarı'nın taşınacağı haberine bu paylaşımla tepki göstermişti.

11. Kurucusu olduğu AHBAP oluşumuyla gönlümüze taht kuran Haluk Levent sosyal medyada adeta sesimiz oluyor.

Ayvalık'taki Şeytan Sofrası'nda çıkan yangın sonrası tepkisini ortaya koymuş ve dediğini de yapmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
agila-karimoffa

haluk levent candir!

gzm-ynklr

♥♥♥

elif-adak-sop

keşke bütün ünlülerden görsek böyle hareketleri

Görüş Bildir