Atatürk'e Benzeyen Adamın Son Görüntüleri Herkesi İkiye Bölünce Büyük Bir Tartışma Konusu Çıktı

2.1bPAYLAŞIM

Atatürk'e benzeyen adamla ilgili herkesin bir fikri var peki siz ne diyorsunuz bu işe?

Özellikle bu aralar sosyal medyada onun hakkında çok fazla şey konuşuluyor. Kimisi eleştirip yerden yere vuruyor, kimisi laf söyletmiyor. Gerçek şu ki "Atatürk'e benzeyen adam" Göksal Kaya, bir şekilde gündeme oturmuş durumda.

Atatürk'e benzemesi dışında hakkında pek bir şey bilmediğimiz Göksal Kaya'yı araştırdık ve merak edilen bilgileri bulduk. İlk şaşırdığımız şey, kendisinin 1964 doğumlu (55 yaşında) oluşuydu. Sizce de daha büyük göstermiyor mu?

Ardahan doğumlu Kaya, aslında Tariş'de memurluk yapıyormuş ama uzun bir süre önce işinden istifa edip kendi güvenlik şirketini açmış. Fakat bir gün şirketi kundaklanıp kasaların içi boşalınca kapatmış kepenkleri. Bu sefer de işveren değil, işçi olarak iş aramaya başlamış.

Bir gün metroda giderken bir adamın kendisine çok dikkatli baktığını fark etmiş ve adama "Hayırdır?" diye sormuş. Adamın cevabı "Aşığım sana!" olmuş. Durumu önce anlamamış ama adam daha sonra "Yanlış anlama, Gazi Mustafa Kemal'e aşığım" demiş ve Göksal Bey'i ofisine davet emiş.

Tabii bu esnada kanallara haber verilmiş "Atatürk'e benzeyen adam burada" diye. Sonrasında film ve dizi teklifleri gelmeye başlamış, oyunculuğa da adım atmış.

Ancak Göksal Bey'in dediğine göre çoğu kişi, onun oyunculuğu için para vermiyor ya da vermekten imtina ediyor. Yurt dışında ünlülerin benzerlerinin fotoğraf çektirme karşılığında 5 dolar aldığı bir dünyada, kendisinin aynı şeyi yapması halinde "Şerefsize bak, Atatürk'e benzeyerek para kazanıyor" tepkilerini alacağını söylüyor; bu tamamen onun cümleleri.

Göksal Bey, meclis grup toplantılarına katıldığını ama siyasetle işinin olmadığını da ekliyor. Bir de "Atatürk dedi ki" diye kitap çıkartmış kendisi.

Buraya kadar olan kısım, "Atatürk'e benzeyen adam"ın kim olduğuyla ilgili. Ancak Göksal Bey, çoğu kişiyi ikiye bölmüş durumda. Neden mi?

İnsanların sürekli yanına gelerek fotoğraf çektirmesi, onun özel hayatına dair insanların kafasında "beklenmeyen" sahnelere sebep oluyor.

Daha da ilginç durumlar var. İnsanlar Atatürk'ü o kadar çok seviyor ve ona ihtiyaç duyuyor ki, Göksal Bey'i gördükleri zaman histeri ile karışık kontrolsüz duygular yaşıyorlar haliyle.

Ancak burada tartışma konusu olan şey şu, Göksal Bey kendisine "Paşam" diye seslenenlere ya da karşısında eli ayağı titreyen vatandaşa "Arkadaşlar durun, ben Atatürk değilim" demiyor.

İşte bu yüzden sosyal medya günlerdir bu konuyu tartışıyor ve farklı görüşler ortaya çıkıyor. Bakın bunlardan sadece bir kısmı:

140Journos'un "Atatürk'e benzeyen adam" belgeselinde şöyle gerçek bir sahne var: Göksal Kaya bir taksiye biniyor, şoför ona uzun uzun bakıyor ve "Atatürk bir tanedir, her yeşil gözlü Atatürk olsaydı ohoo..." diyor. Ardından Göksal Bey aşağıda gördüğünüz soruyu yöneltiyor ve taksiciden gerçekten ibret alınacak bir cevap geliyor. Sizce de her şey bu cevapta saklı değil mi?

140 Journos videosu

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
abrakadavra

Bu adamı barbiedeki Ken'e benzeten tek ben miyim :D

selin-ahmetcan

bu adama da kim itibar ediyor gram anlamış değilim. zaten her sarıklı cübbeli gördüğüne yahut her atatürkçü gördüğüne inanan OKUMADAN ARAŞTIRMADAN SORGULAMADAN tapan insanlar her devirde her ortamda olur.

yusuf-demir11

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir. Mustafa Kemal Atatürk

ozikosan

yav adam Atatürk'e benziyo diye manituculuğu mu bıraksın

ne-derler-bilirsin

140 journos un belgeselinde bazı noktalar var. mesela bu taksici beni çok duygulandırmıştı. bi restauranta gittiklerinde adamların paşam diye seslenmelerine sinir olmuştum. belgeselin başında chp belediyesine sövüp akp belediyelerini arşa çıkarması da cabası. ancaaak belgeselin sonundaki şarkıyı dinleyin dinlettirin. müthiş! no clear mind- static

Görüş Bildir