Atanamadığı İçin Kuryelik Yapan Bir Öğretmenin Öğretmenler Günü'nde Yaptığı Paylaşım Herkesin İçini Sızlattı!

1.5bPAYLAŞIM

Üzülmemek elde değil... 😞

Geçtiğimiz gün 24 Kasım Öğretmenler Günü'ydü. Birçok öğrenci ve öğretmen bu günü pandemi koşullarında buruk bir coşkuyla kutladı.

Tabii bu burukluğu sadece öğrenciler ve çalışan öğretmenler yaşamadı. Atanamayıp o çok sevdikleri mesleği yapamayan öğretmenler için de bugün hüzünlü geçti.

Onlardan biri de Öğretmenler Günü'nde öğretmenlere çiçek götüren, atanamadığı için kuryelik yapan bu öğretmenimizdi. Onun bu paylaşımı onu nasıl kırdıysa bizi de çok kırdı.

Bu paylaşımını görenler duygularını dile getirip umudunu yitirmemesi için kendisine destek verdi.

E tabii böyle durumlarda insanın sevincini de hüznünü de yaşamasına izin vermeyen empatiden yoksun vatandaşlarımız da vardı. Onlar da duygusuz yorumlarını eksik bırakmadı.

Özellikle sizden bu paylaşıma gelen yorumlarla ilgili düşüncelerinizi yazmanızı rica ediyorum. Sizin değerlendirmeniz ne bu konuda?

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
utkuhan-cakmak

Her polis okulunu bitirince atanıyor her doktor okulunu bitirince atanıyor aynı şekilde diğer meslek grupları da. bu adilik bu şerefsizlik neden merak ediyorum Türkiye'nin öğretmene ihtiyacı var 3600 ek gösterge verilse ihtiyaç daha da artacak ve bu mesleği yapmak için yanıp tutuşan sınavı kazanamamasına rağmen öğretmenlik vasıflarını yüzde yüz taşıyan öğretmenlerimiz var bu kadar gaddar olup çalışsaydı yea diye ağız yaymak kolay onca torpilin engellemenin mülakatın içinde öğretmen olmak koalay değil kimse bu insanların öğretmenliğini sorgulayamaz öğretmen olmayanın öğretmeni sorgulamak haddine değildir.

bunedio.net

tweet silindiği için interne hophoca yazarsanız çıkar

ali-bal10

ülkemizde farklı bölümlerden mezun çok sayıda insan varken sadece atanamayan öğretmenleri ön plana çıkarıyoruz. Atama olmamasına rağmen hala bu bölümler tercih ediliyor ve kontenjanları çok fazla. sosyal medyada alakasız yerlere atama istiyoruz diye yazıyorlar. milyonlarca işsiz varken 60000 bin öğretmen ataması sorunu çözecek mi?

canselylnz

evet ülkenin sorununu sadece bu durum çözmez tabi ki de ama bu ülkede mağdur bir sürü kesim var ğretmenlik de bunlardan biri.Şu an 130 bin öğretmen açığı var ve okullarda 101 bin civarında ücretli öğretmenlik adı altında çalışan arkadaşlarımız var.Size ücretli öğretmenliği tanımlayayım saat başına para alıyorsunuz ve çok düşük bir ücret ders yoksa ücret de olmuyo ve aldıkları 1500-2000 arası en fazla sigorta da yarı yarıya.Devlet bir öğretmene vereceği maaşı ücretli öğretmenlikte 3,4 öğretmene veriyor siz düşünün ne kadar düşük bir meslek olduğunu artık günümüzde.Ayrıca ben ingilizce mezunuyum benim atamam yüksek ama herkes ingilizce veya sınıf öğretmenliği okuyamaz ilgisi,yeteneği matematiğe veya sosyal bilimlere veya tarihe vardır kimse yargılanamaz bu konuda

dominoiplik

Eger bu kadar üniversite açıp tonla bölüm varsa, üstüne de ara elamana önem verilmiyorsa evet herkesi atamak zorundasınız. Son okuduğum tweetlerin sahipleri de zaten akp sayesinde paranın dibine vurmuş olanlardır.

ilker-ilerler

Son yorumlarda sağolsunlar aklımı aldılar. Devlet araştırmasını yapar, gelecek sene emekli olacak öğretmenlerini belirler, yapılacak okul ve derslik sayısını belirler, yaklaşık doğum ve okula başlayacak öğrenci sayısını belirler vb... Buna göre önümüzdeki 5 yıl içinde gerekli öğretmen sayısını hesaplar (e tabi yaklaşık). Buna istinaden üniversitelerden mezun etmesi gereken öğretmen sayısını bulur buna göre bölümleri arttırır ya da azaltır. Bakın ne kadar kolay inanın yukarıda yazdıklarımı istatistiki (projeksiyon) yöntemlerle ben bile hazırlarım o derece kolay bir durumdur bunu hazırlamak. Bu yaklaşımla ciddi söylüyorum en fazla 7-8 yıl içinde tek bir atanmamış öğretmen kalmaz. Üniversitelerden mezun olanlar işsiz kalmaz. O kadar kolay mı diyen arkadaşlar için de şunu yazayım evet o kadar kolay.

Görüş Bildir