Asker Eşi Affetmez! Armağan Çağlayan, Nagehan Alçı'nın Çirkin Sözlerini Unutmayan Asker Eşinin Avukatı Oldu

26bPAYLAŞIM

Armağan Çağlayan'ın avukatlığa dönüşü bomba etkisi yarattı!

Armağan Çağlayan'ı hepimiz sivri dilli Popstar Jüri Üyesi olarak tanımıştık. O dönem kimsenin yapmadığı çıkışlar ve kendine has üslubu ile dikkatimizi çekmişti.

Çoğu kişi onu her ne kadar medyatik bir karakter olarak bilse de o aslında bir avukat. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamış Armağan Çağlayan.

Bu da yetmemiş, üstüne yine aynı üniversitede İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyon Anabilim Dalı’nda doktora programına dahil olmuş.

Uzunca bir süre yapımcı ve köşe yazarı olarak kariyerine devam etse de geçtiğimiz günlerde avukatlığa geri döndüğünü açıklamıştı. Çağlayan'ın ilk davası ise epey ses getirecek cinsten. Nasıl mı?

Nagehan Alçı'nın 2010 yılında asker eşleri için attığı şöyle mesnetsiz ve yakışıksız bir tweet vardı hatırlarsanız. Bir asker eşi, bu sözleri affetmedi ve Nagehan Alçı'ya tazminat davası açtı.

Davayı açan asker eşinin avukatı ise Armağan Çağlayan. Davanın ilk duruşması 28 Şubat'ta görülecek. Armağan Çağlayan'ın konuyla ilgili açıklaması da şöyle oldu: "Benim umudum diğer asker eşlerinin de bu davaya müdahil olacağı yönünde"

Sosyal medya bugün bu haberle çalkalanırken Armağan Çağlayan, trending topic listesine üst sıralardan girdi. Tepkilerden bazıları şöyle:

hilal bardakcı

emine okumuş tarakçı

kedili katre

Yasmin123456789

Hintcupp

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
devran-karasu

Sırf Nagehan Alçı olduğu için tepki vermişsiniz. Twitte ne yazıyor okumadan, ne demek istediğini anlamadan tepkiler çığ gibi büyümüş. Biri açıklasın tepkisinin sebebini, Alçı'yı savunduğumdan değil sadece tepkinize anlam veremediğimden.

klemenjero

takvimlerde çıplak kadın fotoğrafları olur. şehit eşleri de dikkat çekmek için takvim fotoğraflarına soyunsun diyor sanırım.

devran-karasu

Marif takvimi diye internetten baktım ben mi yanılıyorum diye, dediğinizin aksine duvar takvimi olup yapraklı ve üzerinde namaz vakitlerini o gün ile ilgili önemli bir olayı ve kadın erkek ismi önerileri var. Benim anladığım "soyunsun"da ki ifade buraya o güne o şehidin ismi ve eşinin ismi yazılması konusunda girişimde bulunsunlar anlamında diyor. Yada benim anlayışım çok iyi niyetli bilemedim. Dipnot kadını ve eşinin düşüncelerini zerre kadar sevmem o ayrı.

klemenjero

tamam, orada da ironi yapmış işte yabancıların normal takvimleri var bizde maarif var. onlar da gitsin maarife soyunsunlar gibi. ben hiç sizin gibi düşünmedim valla. gerçekten iyi niyetlisiniz :)

devran-karasu

O zaman Allah belasını versin :)

bilge.demir

gerçekten avukat olsanız bu savunmayı yapsanız Polyanna derlerdi. Türkçe her tarafa çekilecek bir dil olabilir amma velakin soyunmanın eş anlamlısı bu anlattığınız değil ne yazık ki

devran-karasu

Katılıyorum

Gizli Kullanıcı

Bu karı ile kocası hala dışarda ya.. Yazıklar olsun bu ülkeye..

ultraviolet

Umarım dava sonucunda her bir eş adına ayrı ayrı ceza alırda, kendi gereksizliğinden tüm ülkeyi kurtarır belki, uzunca bir süre hapis ya ekranlardan tamamen çekilme falan

karbey77

Yanindaki erkeginden kurtulduk, bi de bundan kurtulsak tam olacak!!!

cilgin_serseri

4 gözle bir gün hepsinin adalete hesap vereceği günü bekliyorum

Görüş Bildir