ASELSAN Yurt Dışına Giden Mühendisleri Geri Kazanmak Amacıyla Başlattığı 'Back to Turkey' Projesi İçin Bir İnternet Sitesi Açtı

 > -
Abone ol

ASELSAN, Türkiye'nin yetiştirdiği fakat çalışmalarını yurt dışında sürdüren başarılı mühendisleri yeniden ülkeye kazandırmak için 'Back to Turkey' isimli bir proje başlattı.

Geçtiğimiz yılın başlarında çok sayıda mühendis ASELSAN'dan ayrılmış, bu büyük 'beyin göçü' oldukça konuşulmuştu.

ASELSAN da, hem bu mühendisleri yeniden ülkemize kazandırmak hem de onların yurtdışında edindikleri deneyimlerden faydalanabilmek için 'Back to Turkey' projesini başlatmıştı.

Proje kapsamında mühendislerin yoğunlukla tercih ettiği Almanya, Hollanda, Özbekistan, İngiltere gibi ülkelere gidilerek kişilerle bir araya gelindi.

Proje kapsamında yurt dışından ülkemize dönerek ASELSAN’da çalışmaya başlayan personelin belirli bir tutara kadar taşınma masrafları iki yıl çalışma taahhüdü vermeleri durumunda ASELSAN tarafından karşılanıyor.

ASELSAN şimdi ise Türkiye'ye geri dönmek isteyen araştırmacıların kendi başvurularını yapabilmeleri için bir internet sitesi açtı.

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Hakan Karataş bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve "Tüm dünyaya ulaşmak, yetenekleri ASELSAN ve Türkiye'ye kazandırmak istiyoruz. Belki her ülkeye gitmemiz mümkün olamayacak ama herkesin bize ulaşabileceği ve kendileriyle yakından ilgilenilecek bir organizasyonu hayata geçirdik. Bu amaçla dünyanın her yerinden bize 'backtoturkey.aselsan.com.tr' adresinden ulaşılabilecek. Başvuruları değerlendirecek ekibimiz, kendileriyle temas kurarak süreci birlikte yürütecek. Yurt dışı ziyaretlerde kurulan ve kurulacak bağlarla da hem projeyi hem de geri dönüş süreçlerini destekleyeceğiz." dedi.

Sitede projenin tüm detayları ve geri dönüş hikayeleri de yer alıyor.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

'ASELSAN, TAI ve SAGE'den 100 Mühendisin Hollanda’ya Göçü' Meclis Gündeminde - onedio.com
'ASELSAN, TAI ve SAGE'den 100 Mühendisin Hollanda’ya Göçü' Meclis Gündeminde - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir