Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek: 'Gelen Turist Ayak Bastı Parası Ödesin'

 > 
85PAYLAŞIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, Antalya gibi 14-15 milyon turist ağırlayan şehirlerin belediye gelirleri konusunda yetersiz kaldığını belirtti ve gelen turistlerden ayak bastı parası alınabileceğini ifade etti. Böcek, bu konuyla ilgili bakanlığın yasa çıkarması gerektiğini söyledi. 

'Türkiye'ye gelen turistlerin yüzde 68'i Antalya'ya geliyor'

DHA'nın aktardığı bilgiye göre Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, katıldığı bir etkinlikte Antalya'da turizm konusuna dair değerlendirmelerde bulundu.

Böcek, Antalya'nın 14-15 milyon turist ağırladığını ve 700 bin yatak kapasitesine sahip olduğunu belirterek, "Türkiye'ye gelen turistlerin yüzde 68'i Antalya'ya geliyor. Bu ayak bastı parasının alınması lazım" dedi. Böcek bu uygulamanın birçok Avrupa şehrinde olduğunu söyleyerek, bakanlığın bu konuda çalışma yapması gerektiğini söyledi.

'Önce Antalya'yı tanıtacağız ki sonra ilçelerini tanıtabilelim'

Böcek, Antalya'nın tanıtımı konusunda ise şu cümleleri kullandı:

''İlçeler bu birliğin ve tanıtımın içinde mutlaka olmalı ama öncelik Antalya olmalı. Önce Antalya'yı tanıtacağız ki sonra ilçelerini tanıtabilelim. Biz tanıtımı birlikte yapacağız. Tanıtımlara buna göre para harcayacağız. Küçük birikimlerle bu olmuyor. Antalya bir bütün olarak tanıtılmalı. Turizm yapılan ilçelerde daha düzenli olunmalı. Avrupa Birliği'ne uyum içinde olunmalı.''

Turizm birliği kurulacak

Böcek, Konyaaltı'nda dört dönem sürdürdüğü belediye başkanlığında turizmcilerle hep kol kola çalıştığını söyleyerek, "46 ülkeye gittik ve birçok fuara katıldık. Bugün itibariyle de Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Gazipaşa'dan Kaş'a kadar başta tanıtım olmak üzere yapmamız gereken ne varsa yapmaya hazırız. Diğer ilçe belediye başkanı arkadaşlarımızla turizm birliği çatısı altında Antalya'mızda güzel şeyler yapmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir