Görüş Bildir
Haberler
Annemin Şarkısı'na Belçika'dan Çok Özel Ödül

Annemin Şarkısı'na Belçika'dan Çok Özel Ödül

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Annemin Şarkısı filmi Mons International Love Film Festivali'nden ödül alan ilk Türkiye filmi oldu.

Erol Mintaş tarafından yönetilen Annemin Şarkısı (Klama Dayika Min) filmi 20 - 27 Şubat tarihlerinde Belçika'da düzenlenen 31. Mons International Love Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. Başrol oyuncusu Feyyaz Duman 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünü alırken, Annemin Şarkısı filmi bu festivalde Türkiye'den ödül almaya hak kazanan ilk film oldu.

Yapım 6 kıtada, 24 farklı film festivalinde gösterildi. Toplamda 7 ulusal ve 6 uluslar arası ödül kazandı. 20. Saraybosna Film Festivali’nden En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazanan Annemin Şarkısı, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi İlk Film dahil olmak üzere 4 ve Malatya Film Festivali’nden 3 ödülle döndü. Film, Aralık ayında Fransa’da gerçekleştirilen 35. Nantes 3 Continents Film Festivali’nden de Seyirci Ödülü dahil olmak üzere 2 ödüle daha layık görülmüştü.

14 Kasım'da Başka Sinema kapsamında Türkiye'de vizyona giren filmin DVD'si ülkemizde Mart ayı içerisinde raflarda olacak. Annemin Şarkısı, 6 Mart Cuma gününe kadar İstanbul Beyoğlu Cine Majestic sinemasında 14 seansında izlenebilecek.

  • Beyazperde
Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/fi...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam