Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Kadınlara Ücretsiz Kendini Koruma Eğitimi

 > 
421PAYLAŞIM

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü’nün "Kadına Şiddete Hayır" sloganıyla başlattığı proje çerçevesinde kadınlara ücretsiz kendini koruma eğitimi veriliyor.

Büyükşehir Belediyesi Kapalı Spor Salonu'nda haftanın iki günü ücretsiz olarak verilmeye başlayan eğitimle ilgili konuşan EGO Spor Kulübü Başkanı Akın Hondoroğlu bunu yaygınlaştırmak istediklerini belirttti ve şöyle konuştu:

 “Başkentli kadınlara Uzak Doğu sporlarından yakın savunma teknikleriyle “self defans” eğitimleri veriyoruz. Kadına yapılan şiddetti önlemek için başlattık bu projeyi. Tabii ki şiddettin her türlüsüne karşıyız ama sokakta ya da aile içinde yaşanan şiddete karşı da kadınlarımız kendini en az zararla nasıl kurtarabilir bunun eğitimini veriyoruz."

Krav Maga Savunma Sporları Federasyonu Başkanı Engin Deniz Karadağ ise “Kadına şiddete hayır” projesine destek vermek amacıyla bu eğitimleri verdiğini ifade etti ve ekledi:

"Kadınları şiddete karşı bilinçlendirmek için buradayız. Bu bir farkındalık projesidir. Kadınlara küçük tekniklerle kendilerini nasıl savunacakları konusunda püf noktalar öğretiyoruz. Bence her kadın çok güçlüdür. Belli teknikleri öğrendikten sonra kendilerini savunmakta çekinmeyecekler. Kendilerine güvenleri gelecek. Tüm kadınların bu tür eğitimleri almalarını tavsiye ediyorum."

Eğitiminin ilk gününde derse yoğun ilgi gösteren kadınlar, özgüvenlerinin arttığını söyledi.

Çocuklarıyla birlikte 3 yıldır EGO Spor Kulübü'ne gelen Burcu Güngör, "Kızım ve oğlum burada karate kursuna geliyor. Ben de onlarla gidip geliyorum. Savunma tekniklerini öğrenmek bizim için çok faydalı olacak. Kadına da, erkeğe de şiddet doğru bir şey değil ama zor durumda kaldığımızda da kendimizi korumamız gerekiyor. Bu eğitimi verdikleri için başta Belediye Başkanımız Mansur Yavaş'a, EGO Spor Kulübü Başkanı Akın Bey'e ve hocamıza çok teşekkür ediyorum" dedi. 

 Hülya Soyfidan ise şunları söyledi: 

"Buraya gelmek bizi mutlu ediyor. Çok memnunuz. Bu eğitimler sayesinde kendime güvenim artıyor. Artık kadına şiddet dursun. Bu tür eğitimlerin devam etmesini istiyorum ve erkeklere de şiddet yapmamaları konusunda eğitimler verilmesini istiyorum. Tüm kadınların da bu tür eğitimlere gelmelerini öneririm."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir