Al Jazeera Türk'ten Veda: Yayın Hayatına Son Verdi

 > 
88PAYLAŞIM

Al Jazeera Türk, yayın hayatına son verme kararı aldı. Siteden yapılan duyuruda "Al Jazeera Türk Digital’in faaliyetleri 3 Mayıs 2017 tarihi itibariyle sona erecektir" denildi. 

Son günlerde bazı haber sitelerinde Al Jazeera Türk'ün yayın hayatına son verme kararı aldığı yönünde haberler çıkmıştı. Bugün Al Jazeera Türk'ten yapılan açıklama ile bu iddialar doğrulandı.

Al Jazeera Türk'ün yayın hayatına son verme kararı yapılan şu açıklama ile duyuruldu 👇

"Al Jazeera Türk Dijital’deki ekibimiz, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca gerek Türkiye’den gerekse dünyadan son dakika haberlerini, özel dosyaları ve önemli gelişmeleri sizlerle ulaştırmak için çalıştı. Kaliteli, bağımsız ve itibarlı gazeteciliğe olan desteğinizden ötürü sizlere teşekkür ederiz.

Üzülerek belirtmek isteriz ki, Al Jazeera Media Network’ün yürütmüş olduğu iş gücü optimizasyonunun bir parçası olarak, Al Jazeera Türk Digital’in faaliyetleri 3 Mayıs 2017 tarihi itibariyle sona erecektir. Kararımız, her ne kadar dünya çapında medya endüstrisinde meydana gelen gelişmelerle uyumlu olsa da, alınması zor bir karar olmuştur. Al Jazeera Media Network olarak, Al Jazeera Türk Digital’deki çalışma arkadaşlarımıza bağlılıkları, fedakarlıkları ve profesyonellikleri için teşekkür ediyoruz.

Türkiye, hem kendi topraklarındaki hem de komşu ülkelerdeki haberlerin dünyaya aktarılması bakımından Al Jazeera Media Network için halen büyük önem arz etmektedir. Al Jazeera Türk Digital faaliyetlerine devam etmeyecek de olsa, Al Jazeera Media Network bölgedeki güncel haberleri ve görüşleri yayınlamaya, Türkiye ve geleceği ile bağlı olmaya devam edecektir."

Al Jazeera Türk'ün muhabirleri veda fotoğraflarını Twitter hesaplarından paylaştılar...

Al Jazeera Türk'ün kapanması sosyal medyada da konuşuluyor. Gelen bazı yorumlar şu şekilde 👇

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir