Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Türk Kamuoyu Kılıçdaroğlu Gibi Bazı İsimlerin İdam Edilmesini Bekliyor' Demişti: Akit TV Muhabiri Hakkında Soruşturma

 > 
40PAYLAŞIM

Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nden gerçekleştirdiği yayında cezaevinin bahçesinde bulunan darağacı önünden yayın yapan ve "Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor" diyen Akit TV muhabiri hakkında soruşturma başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklama şöyle 👇

"19.03.2019 tarihinde bazı basın yayın organlarında yer alan Akit TV adlı televizyon kanalı muhabirinin; "Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor" şekindeki sözleri üzerine, hakkında TCK 106/1 maddesi uyarınca tehdit suçundan soruşturma başlatıldı."

Ne demişti? 🎥

Akit TV muhabiri Mehmet Özmen şu ifadeleri kullanmıştı: 

"An itibariyle bir darağacının önündeyiz. Aslında bugün bile Türk kamuoyu bazı isimlerin idam edilmesini istiyor, bekliyor. Kim bunlar diye soracak olursak; PKK terör örgütünün lideri Abdullah Öcalan'ın, FETÖ lideri Fethullah Gülen'in burada idam edilmesini bekliyor Türk kamuoyu. Vatan hainlerinin idam edilmesini istiyor. Yine PKK terör örgütüne, FETÖ terör örgütüne de yandaşlık yapan, kol kanat geren, bağrında besleyen, örneğin Kemal Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin de işte bu darağacında asılmasını, idam edilmesini bekliyor diye düşünüyorum. Bu bizim fikrimiz tabii ki, takdir yine kamuoyunun. Ama maalesef 2004 tarihinde idam Türkiye'de kaldırıldı."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir