Bu Kez Şanlıurfa: Cezaevinden Bir Günlük İzinle Çıkan Koca, Eşini Boğarak Öldürdü

 > 
74PAYLAŞIM

Ardı arkası kesilmeyen kadın cinayeti haberlerine bugün bir yenisi daha eklendi. Şanlıurfa'da tutuklu bulunduğu cezaevinden bir günlük izinle çıkan 36 yaşındaki Halil İbrahim Eker isimli şahıs, tartıştığı eşi Havva Eker'i çocuklarının gözü önünde iple boğarak öldürdü. Polisler 3 çocuğunu da yanına alarak kayıplara karışan saldırganı arıyor.

Korkunç olay bugün akşam saatlerinde Şanlıurfa'nın Bıçakçılar Mahallesi'nde gerçekleşti.Akçakale Açık Cezaevi'nden izinli olarak çıkan Halil İbrahim Eker, iddiaya göre 3 çocuğunun da bulunduğu evde eşi Havva Eker ile tartışmaya başladı.

Saldırgan eşini boğarak öldürdü ve daha sonra evde bulunan 3 çocuğunu da yanına alarak kaçtı...

Çığlık seslerini duyan komşuların ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri, Hava Eker'in cansız bedeniyle karşılaştı. İncelemelerin ardından Havva Eker'in cesedi otopsi için morga kaldırılırken, polis kaçan katil kocanın yakalanması için çalışma başlattı.

Kadın Cinayetleri Platformu: Bir ayda 35 kadın öldürüldü

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun verilerine göre geçtiğimiz Eylül ayında 35 kadın öldürüldü, 44 kadın ise cinsel şiddete maruz kaldı.

Platformun verilerine göre 2016 yılının başından Ekim ayına kadar geçen 9 aylık sürede ise tam 237 kadın, cinayete kurban gitti.

Platformun verilerine göre Eylül ayında kadın cinayetlerinin en çok yaşandığı iller şöyle:

"Kadınlar kendi hayatlarına dair karar almak isterken öldürülüyor"

Eylül ayının verilerine göre kadınların %35’i kendi hayatlarına dair karar almak istediği için, %18’i boşanmak ve ilişkisini sonlandırmak istediği için öldürüldü

"Kadınlar en yakınları tarafından öldürülüyor"

Verilere göre cinayetlerin %59’u kadının kocası, sevgilisi, veya akrabası tarafından gerçekleştirildi.

"Kadınlar korunmadığı için öldürülmeye devam ediyor"

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 6284 sayılı koruma kanununun etkin uygulanmadığını vurgularken, Kütahya’da Esma Kamalı'nın koruması olduğu halde, polisi arayıp tedbir amaçlı ekip istemesine rağmen öldürüldüğünü belirtiyor...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir