82 Yaşındaki Zehra Nine Hollanda Kraliyet Nişanı'na Layık Görüldü: 'Milletimi Sevdiğim İçin Yaptım'

 > 
199PAYLAŞIM

Hollanda'nın Lahey kentinde yaşayan 82 yaşındaki Zehra Türker, uzun yıllardır yaptığı gönüllü işlerden dolayı kraliyet nişanına layık görüldü.

AA'da yer alan habere göre, aslen Kırklarelili olan 1937 doğumlu Zehra Türker, Hollanda'da uzun yıllar farklı kentlerden topladığı yardımları, Türkiye'de farklı kurumlar aracılığıyla muhtaç olan kişilere ulaştırdı. Yaptığı çalışmalarla iki ülke arasında köprü olan Türker, yaptığı yardımlar karşılığında Hollanda tarafından ödüllendirildi.

Nişanı Lahey Belediye Başkanının elinden aldı

Hollanda'da yaşayan 82 yaşındaki Zehra Türker'e, uzun yıllar yaptığı gönüllü çalışmalardan dolayı kraliyet nişanı verildi. Lahey kentindeki Diligentia tiyatro salonunda düzenlenen törende, 1997 yılından beri Hollanda'da farklı gönüllü çalışmalarda bulunan Türker, kraliyet nişanını Lahey Belediye Başkanı Pauline Krikke'nin elinden aldı.

'Böyle bir ödül beklemiyordum'

Uzun yıllardır Hollanda'da yaşadığını belirten Türker, "Milletimi çok sevdiğim için bu yardımları yaptım. Böyle bir ödül alacağımı beklemiyordum ama bu yaptığım iyiliklerin karşılığının bir gün ödüllendirileceğini biliyordum" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir