Görüş Bildir
Haberler
2021 VGM Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı mı? Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu Ne Kadar?

2021 VGM Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı mı? Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu Ne Kadar?

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencileri için açmış olduğu burs başvuruları yakın zamanda tamamlandı. Vakıflar Genel Müdürlüğü adayların başvurularını detaylıca inceleyerek, öğrencilere burs desteği sağlıyor. Öğrenimleri süresince alacakları burs sayesinde öğrenciler, eğitim hayatlarını daha konforlu geçiriyorlar. Peki VGM bursu sonuçları ne zaman açıklanacak, burs ne kadar, sonuçlara nereden ulaşabiliriz? Detaylar haberimizde...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Öğrencilerin eğitim masrafları günümüzde kendileri ve aileleri için büyük bir sorumluluğu beraberinde getiriyor. Bu sebeple öğrencilerin çoğu, vakıf, devlet ve kişi destekleri yani burslarıyla eğitim hayatını kolaylaştırmaya çalışıyor. Yeni eğitim-öğretim döneminin açılışı ve kayıtların sonlanmasının ardından burs başvuruları da başlamıştı. Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu da bunlardan yalnızca biri.

VGM Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

VGM Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün 'sıkça sorulan sorular' başlıklı bölümünde 'Yükseköğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumundan (Kyk) Burs Almak Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursundan Yararlanmaya Engel Midir?' sorusuna verilen yanıtta 'Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin 5. Maddesinin (e) fıkrasına göre kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler yükseköğrenim bursundan yararlanamaz. Bu nedenle “Kurumumuz Burs Başvuru Sonuçları”, KYK’nın burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından duyurulmaktadır. ' ifadeleri yer alıyor. Bu bilgiler ışığında  yükseköğrenim VGM burs başvuru sonuçları KYK burs sonuçları açıklandıktan sonra ilan edilecek. KYK sonuçlarının ise ne zaman açıklanacağı hakkında henüz bir duyuru yapılmadı.

Burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular T.C.Vakıflar Genel Müdürlüğü üzerinden yapılacak.

VGM ortaöğrenim burs başvuru sonuçları geçtiğimiz yıl 21 Kasım tarihinde açıklanmıştı.

2021-2022 VGM Burs Ücreti Ne Kadar?

2021-2022 VGM Burs Ücreti Ne Kadar?

2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapılmış olup ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL olarak belirlenmişti.

VGM Bursu Nedir, Kimlere Verilir?

Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları Türkiye’de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardır.

VGM Bursu Öğrencilere Nasıl Ödenecek?

VGM Bursu Öğrencilere Nasıl Ödenecek?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Öğrenciler ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtilir, banka dekontunu iletmelidirler. Öğrenci adına Vakıf Katılım Bankası’ndan hesap açılmalıdır. 

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Öğrenciler ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir banka dekontunu iletmelidirler. Öğrenci adına Vakıf Katılım Bankası’ndan hesap açılmalıdır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın