1170 TL Ücretsiz İzin Maaş Desteği Nasıl Alınır, Nasıl Başvuru Yapılır? İşte Ücretsiz İzin Maaş Desteği Almak İçin Yapmanız Gerekenler!

43PAYLAŞIM

Koronavirüs hayatımızı alt üst etmişken birçok insanın işleri sekteye uğradı, ekonomik olarak birçok insan zor durumda. Devletin bu zor durumda olan insanlar için hazırladığı ücretsiz izin maaş desteği 1170 TL olarak belirlendi. Peki ücretsiz izin maaş desteği almak için şartlar ne? Ücretsiz izin maaş desteği ne zaman yatacak ve nasıl başvurulur, öğrenmek için içeriği okumaya devam edin.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla, işverenler tarafından ücretsiz izne çıkarılan çalışanlara destek sağlanacağını açıkladı.

Konuya ilişkin ödenek planlaması yapılmaya devam edilirken, bu durumda olan milyonlarca insan ücretsiz izin maaş desteğini nasıl alabileceğini aramaya devam ediyor.

Bakan Albayrak yaptığı açıklamada koronavirüs tedbirleri kapsamında ücretsiz izne çıkarılan insanlara destek sağlanacağını şu sözlerle dile getirdi;

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan veya ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza 3 ay, aylık 1170 lira maaş desteği sağlanacak." dedi.

"Kısa çalışma ödeneğine bugüne kadar 200 binden fazla firma, 2 milyondan fazla çalışan kapsamında başvuruda bulundu. 700 bini onaylandı."

Yapılan açıklamaya göre, ücretsiz izin maaş desteği ilk etapta 3 ay boyunca aylık şeklinde verilecek. Fakat daha sonradan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 6 aya kadar uzatılabilecek.

Ücretsiz izin maaş desteğine ne zaman ve nasıl başvuru yapılacağı henüz açıklanmadı.

Peki kimler ücretsiz izin maaş desteğinden kimler yararlanabilecek ve başvuru yapabilecek?

Bu destekten, 15 Mart'tan sonra işten çıkartılan ve işsizlik maaşı alamayan işçiler yararlanabilecek. 

Ücretsiz izin maaş desteği ile ilgili daha çok detay açıklandığında sizinle paylaşıyor olacağız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merve-yildiz24

mesela işyerinizdeki çalışan kişi sayısının en az %30'u işi bırakmalar son 120 gün sizn işyerinizde çalışmalı onun öncesinde en az 400 gün çalışmış olması gerekiyor. ve bu şartları hepsinin sağlaması gerekiyor ki kısa çalışma ödeneğine başvurabilin. biz başvuramadık size kolay gelsin

merve-yildiz24

ondan önce de 400 gün sigortanız olmanız gerekiyor

Görüş Bildir