1 Temmuz'da Yürürlüğe Giren Yasa Tartışılıyor: Sinemada İndirimli Bilet Uygulaması Sona mı Erdi?

 > -

1 Temmuz’da yürürlüğe giren sinema yasasıyla, bazı şirketler indirimli bilet uygulamasını kaldırdı. CGV Mars Entertainmet Group, bu konuda açıklama yaparak yeni sinema kanunundaki maddeyi uyguladıklarını belirterek, yapımcılar ve dağıtımcılarla görüşmeler yapıldıktan sonra indirimli bilet uygulamasına yeniden başlayacaklarını dile getirdi.

1 Temmuz'da yürürlüğe giren yeni sinema yasasının 13'üncü maddesine göre 'Sinema salonu işletmecileri, yapımcı / dağıtımcı onayı olmadan indirimli bilet (halk günü / öğrenci indirimi vb.) satışı yapamaz.'

Mars Group indirimli bilet satışına son verdi

Habertürk'ten Mehmet Çalışkan'ın haberine göre, CGV Mars Entertainmet Group, yeni sinema yasasını bu maddesini göz önünde bulundurarak indirimli bilet uygulamasına son verdi. Kısacası; CGV Mars Entertainmet Group ile şu anda gösterimde olan filmlerin yapımcıları veya dağıtımcıları bir araya gelip indirimli bilet uygulaması konusunda bir görüşme yapmamışlar.

CGV Mars Entertainmet Group'un internet sayfasında indirmli bilet görünmüyor

Bazı sinema salonu işletmecileri ise 'İndirimli bilet satışımız devam ediyor' şeklinde açıklama yaptı.

Birçok izleyici sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla indirimli bilet uygulamasının kaldırılmasına tepki gösterdi

"Süreç tamamlanır tamamlanmaz indirimleri hayata geçirmeye başlayacağız"

Gelen tepkiler sonrası CGV Mars Entertainmet Group konuyla ilgili bir açıklama yaptı:

 "Sektörümüzün tüm paydaşlarıyla beraber Türkiye'de sinema sektörünün gelişmesine destek vermek ve sinema kültürünün yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu süreçte tüm çalışmalarımızda ilgili yasalara uygun olarak hareket ediyoruz. 5224 sayılı Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkındaki Kanun'da yapılan değişiklik neticesinde de sinema salonu işletmecilerinin yapımcı / dağıtımcı onayı olmadan indirimli bilet (halk günü / öğrenci indirimi vb.) satışı yapması yasaklandı. Yasaya uyum süreci içerinde yer aldığımız bu dönemde indirimler konusuyla ilgili gerekli imzalar tamamlanmadan hareket etmemeyi tercih ediyoruz. Bu nedenle henüz indirimleri uygulayamıyoruz. Süreç tamamlanır tamamlanmaz indirimleri hayata geçirmeye başlayacağız."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir