Ya Senin Zahide Yetiş'te Ne İşin Var? Danilo Zanna'nın İlginç Kariyer Yolculuğu

4PAYLAŞIM

Hepimiz onu sempatik duruşu ve bozuk Türkçesi ile biliyoruz. Tabii MasterChef programında zaman zaman sert yüzünü gösteriyor ama o yine de gönüllerde taht kurmuş bir yabancı damat! Evet, tam üzerine bastınız. Danilo Zanna'dan bahsediyoruz! MasterChef'in jürisi bu sempatik İtalyanı artık tüm Türkiye tanıyor. Peki, Danilo'nun kariyerine ve hayatına dair en ilginç detayları kaç kişi biliyor?

İlk programını Zahide Yetiş ile yapmış

Aslında çoğumuz ilk programını Derya Baykal ile yaptı sanıyoruz. Ama işin aslı öyle değil. Meğerse Danilo Zanna ilk olarak "Zahide Yetiş ile Hayata Yetiş" programında yardımcı şef olarak başlamış. Sonrasında zaten kendisini Derya Baykal ile, Elin Oğlu ve İtalyan İşi gibi programlarda ve reklamlarda da gördük.

Şişli'de minik bir İtalyan restoranı işletirken kendini şov dünyasında bulmuş

Danilo Zanna evlenip Türkiye'ye yerleştikten sonra Şişli tarafında minik ve oldukça sevimli bir İtalyan restoranı açmış. Pizza.co ismini verdiği bu küçük dükkan tam hayallerdeki, sokak arasına gizlenmiş bir lezzet mabediymiş. İtalyan usulü pizza, makarna ve lazanyaların müptelası olan müşteriler şimdilerde o dükkanı çok özlüyor.

Üniversitede danışmanlık yapmışlığı da var

Danilo Zanna bir dönem Kadir Has Üniversitesinde İtalyan yemekleri üzerine workshoplar da düzenliyormuş. Aynı zamanda bu süreçte üniversitede danışmanlık yaparak İtalyan mutfağının müfredata işlenmesine yardımcı oluyormuş.

Doya doya Anadolu konseptinde programı bile var!

Danilo Zanna 2016 yılında bir Hollandalı şef olan Wilco wan Herpen ile "Avrupa'dan Anadolu'ya" isimli bir program yapmıştı. Türkiye'de yaşayan bu iki yabancı şefin Anadolu'daki ilçe ve köyleri gezerek tadım yaptığı program oldukça eğlenceliydi ve pazar günleri NTV ekranlarında yayınlanıyordu.

Kendisini görenlerin ilk tepkisi biraz garipmiş

Yıllar önce Beyaz Show'a katılan Danila Zanno, programa katılmadan önce özel bir ricada bulunmuş. Türkiye'de kendisiyle tanışan herkesin ilk olarak Toto Cutugno'nun ülkemizde "Lasciatemi Cantare" olarak anılan şarkısını söylemeye başladığından yakınmış ve orkestranın bu şarkıyı çalmamasını rica etmiş. Ama bunu unutan orkestra programda şarkıya giriş yaparak bir pot kırmıştı. Neyse ki Beyaz işi hızlıca toparladı!

Türkiye'de bisikletin yaygın olmaması onu çok şaşırtmış

Türkiye'ye yerleşmeden önce Floransa'da yaşayan Danilo, günlük hayatında ulaşım aracı olarak bisiklet kullanıyormuş. İstanbul'a taşındıktan sonra da kendine hemen bir bisiklet almış. Ama İstanbul trafiğinde bisikletle hayatta kalamayacağını anlayan Danilo 5 gün sonra bisikletini satarak İstanbul yaşamına ayak uydurmuş. Neyse ki çok geç kalmadan bu isteğinden vazgeçmiş, ne diyelim!

Fast Food Restoranlarının Sırrını Açıklıyoruz! 7 Adımda Çıtır Çıtır Patates Yapmanın Püf Noktaları - onedio.com
Fast Food Restoranlarının Sırrını Açıklıyoruz! 7 Adımda Çıtır Çıtır Patates Yapmanın Püf Noktaları - onedio.com
Süt ve Yemek Taşacak Diye Endişe Etmeye Son! 3 Pratik Yöntemle Kaygılarınızdan Arının... - onedio.com
Süt ve Yemek Taşacak Diye Endişe Etmeye Son! 3 Pratik Yöntemle Kaygılarınızdan Arının... - onedio.com
Karmaşaya Son Verme Vakti Geldi de Geçiyor! İşte Dolapları Çok Daha Düzenli Hale Getirecek Pratik Tüyolar... - onedio.com
Karmaşaya Son Verme Vakti Geldi de Geçiyor! İşte Dolapları Çok Daha Düzenli Hale Getirecek Pratik Tüyolar... - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nazlisevvim

italyan uğur arslan. sfshshsj tiplerini çok benzetiyorum. ikisi de sevimsiz.

Görüş Bildir