Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Usta Yönetmen Stanley Kubrick'in Favorisi Olan Kalitesinden Şüphe Edilmeyecek 39 Film

 > 
507PAYLAŞIM

İyi bir sinemasever genelde hoşlandığı tarz film çeken yönetmenlerin favori filmlerini her zaman merak eder. Eğer bahsettiğimiz büyük kitleleri etkileyen bir yönetmen ise çoğu kişinin tatmin olacağı bir film listesi oluşmuş demektir. Aşağıda göreceğiniz listede efsane yönetmen Stanley Kubrick‘in bir sinema dergisine verdiği 10 favori filminin yanı sıra, kendisinin ve yakınlarının verdiği röportajlardan derlenerek hazırlanmış 29 film daha bulunuyor.

Not: Filmlerin sıralaması yapım yıllarına göre geçmişten günümüze doğrudur.

Kaynak: https://www.criterion.com/lists/106755-s...

1. Hayalet Araba (1921) | IMDb 8.1

www.filmlinc.org

Körkarlen
http://www.imdb.com/title/tt0012364

Bir yıl başı gecesi genç bir rahibe ölüm döşeğindedir. Son isteği David Holm'u görmektir. İki arkadaşı bu isteğini her ne kadar yerine getirmek istemeselerde David'i aramaya koyulurlar. Sonunda David mezarlıkta sarhoş arkadaşlarıyla kafayı dağıtırken bulunur fakat genç rahibeyi görmeye razı edilemez. Sarhoş arkadaşları bunun bir kişinin son arzusu olduğunu ve görmesi gerektiğini düşünselerde nafiledir. Arkadaşlarıyla bu husustan dogan bir tartışmanın sonunda David Holm ölür. Kimdir bu David Holm ve genç rahibe neden kendisini görmek istemektedir?

2. Cehennem Melekleri (1930) | IMDb 7.8

Hell's Angels
http://www.imdb.com/title/tt0020960

Howard Hughes’un üzerinde üç sene boyunca çalıştığı dört milyon dolara mal olmuş film. 1930 yılındaki hollywood’da gerçekleştirilen prömiyerine 500 bin kişi katılmıştır.

3. Şehir Işıkları (1931) | IMDb 8.5

aworldoffilm.files.wordpress.com

City Lights
http://www.imdb.com/title/tt0021749

İyi yürekli bir sokak serserisi, kör bir çiçek satıcısına aşık olur. Kıza kendisini zengin bir adam olarak tanıtır. Sonradan hayatını kurtardığı bir milyonerin ona arkadaşça davranıp sözler vermesinden cesaretlenir. Adamın kapısını aşındırıp, sevdiği kızın gözlerinin görmesi için gerekli ameliyat parasını ödünç alabileceğini sanır. Oysa varlıklı insanlar abartılı bir kibarlık içerisinde, ikiyüzlü bir yaşam sürmeye alışkındırlar.

4. Aleksandr Nevskiy (1938) | IMDb 7.7

Aleksandr Nevskiy
http://www.imdb.com/title/tt0029850

Film 13. Yüzyıl'da Alman Teutonic şövalyeleri ile Novgorod'da yaşayan Ruslar arasındaki savaşı anlatır. Alman şövalyeler Pskov şehrini istila ader ve şehir halkını kılıçtan geçirir. Aleksandr Nevskiy Novgorod'un insanlarını toparlar ve onun liderliğinde Peypus Nehri'nin donmuş yüzünde savaşa tutuşulur. Sayıca üstün olan Novgorodlılar Alman işgalcileri bozguna uğratırlar.

5. Banka Dedektifi (1940) | IMDb 7.4

The Bank Dick
http://www.imdb.com/title/tt0032234

The Bank Dick, her zamanki gibi, rahat bırakılmak istediği halde, şekerlemesini kabaca bölenlere çaba gösterip karşılık vermesi için bu mantıksız dünyanın dırdırlanıp durduğu yumuşak başlı ama çileden çıkmış bir aylak.

6. Yurttaş Kane (1941) | IMDb 8.4

Citizen Kane
http://www.imdb.com/title/tt0033467

Filmde, zengin medya patronu Charles Foster Kane, Xanadu'daki görkemli malikânesinde hayata gözlerini yumar ve son nefesini verirken, başucundakilere kimsenin anlam veremediği bir sözcük fısıldar: "Rosebud". Bütün medya, Kane'in son sözünün anlamını bulmak için harekete geçer ve konuşulan her kişi, Kane'in hayatının farklı bir yönünü ortaya çıkartır. Ancak "Rosebud" gizemini korur.

7. Roxie Hart (1942) | IMDb 7.1

Roxie Hart
http://www.imdb.com/title/tt0035272

William Wellman tarafından yönetilmiştir. Roxie Hart rolünü Ginger Rogers oynar, diğer rollerde Adolphe Menjou, George Montgomery vardır. 2002 versiyonundaki Velma Kelly ve gazeteci karakterleri bu versiyonda yoktur.

8. Henry V (1944) | IMDb 7.3

Henry V
http://www.imdb.com/title/tt0036910

V. Henry William Shakespeare'in aynı adlı oyunundan uyarlanan 1944 yapımı bir Laurence Olivier filmidir.Yönetmenliğini yapan Laurence Olivier, aynı zamanda başrolü de oynamıştır. Beyazperdedeki resmi adı The Chronicle History of King Henry the Fift with His Battell Fought at Agincourt in France (İngiltere Kralı V. Henry'nin Fransa'da Yaptığı Agincourt Muharebesi'nin Kaydedilmiş Tarihi)

9. Paradideki Çocuklar (1945) | IMDb 8.4

Les enfants du paradis
http://www.imdb.com/title/tt0037674

Les Enfants du Paradis, yönetmenliğini Marcel Carné'nin yaptığı 1945 yapımı Fransız filmi. Film 2. Dünya Savaşı yıllarında Paris'in Almanlar tarafından işgal edildiği dönemde çekilmiştir. Filmin seti 1820'lerin ve 1830'ların en önemli sahnesi olan Parisien Tiyatrosu'nda kurulmuştur. Film güzel bir hayat kadını olan Garance'ı ve ona aşık olan dört adamı anlatır; mim sanatçısı, oyuncu, suçlu ve soylu...

10. Güzel ve Çirkin (1946) | IMDb 8.0

La belle et la bête
http://www.imdb.com/title/tt0038348

Başarılı bir tüccar, tüm varlığını denizde kaybettikten sonra altı çocuğunu da yanına alıp daha kırsal bir yere taşınmak zorunda kalır, yolculuk bittikten sonraysa gül çaldığı gerekçesiyle 'Çirkin' tarafından cezalandırılır. Kızlarının en küçüğü, aynı zamanda en hayat dolu olanı 'Güzel', başlarına gelen felaketlerden kendini sorumlu tutar ve babasının cezasını üstlenerek kendini feda eder.

11. Altın Hazineleri (1948) IMDb 8.3

The Treasure of the Sierra Madre
http://www.imdb.com/title/tt0040897

Zengin olma hırsıyla son parasını da piyangoya yatırarak tüketen Fred (Humphrey Bogart) Meksika’da dostu Curtin’la buluşur. Birlikte çalıştıkları McClane’den paralarını almakta zorlanırlar. Diğer yandan, beraber vakit geçirdikleri ve oldukça geveze bir araştırmacı olan Howard’a göre etraftaki tüm tepeler altın hazineleriyle doludur. Bu, Dobbs ve Curtin için kaçırılmaz bir fırsattır. Beraber tepeleri aşan üçlü, döndüklerinde dostlukları mı yoksa paraya olan tutkuları mı ağır basacaktır?

12. Halka (1950) | IMDb 7.8

La ronde
http://www.imdb.com/title/tt0042906

Max Ophuls yorumuyla anlatıcının köle olduğu bir film içerisinde stil bir dekor hatta yorum bir dekor gerçekten Freud'un teoride yaptığını tiyatroda yapan Schnizler'e sinemadan bir takviye.

13. Raşomon (1950) | IMDb 8.3

moviesque.files.wordpress.com

Rashômon
http://www.imdb.com/title/tt0042876

Filmde kasabada yaşayan bir kadın, kocası öldürüldükten sonra tecavüze uğrar. Olayı gören bir kaç kişi vardır ve herkes farklı birşey söylemektedir. Kim doğruyu söylemekte, kim yalan söylemektedir? Tecavüz ve cinayetin gerçekten nasıl meydana geldiği ortaya çıkacak mıdır?

14. Le plaisir (1952) | IMDb 7.9

Le plaisir
http://www.imdb.com/title/tt0045034

Zevk üzerine üç tane hikaye... Zevk ve Gençlik isimli filmde kadınları etkilemek için yaşını gizleyen bir adam: Zevk ve Saflık isimli öyküde; bir grup fahişeyi yeğeninin komünyon törenine (Katolik mezhebine özgü bir dini tören) götüren Mme Tellier isimli bir kadın: Ve son olarak Zevk ve Ölüm isimli filmde modeline aşık olan bir ressam Jane'in öyküsü konu edilmiş.

15. Aylaklar (1953) | IMDb 8.0

I vitelloni
http://www.imdb.com/title/tt0046521

Ergenlik sonrası dünyalarından tam olarak çıkamamış beş genç adamın doğup büyüdükleri küçük sahil kasabasından kaçış ve macera hayallerini konu alan bu film aslında erkeklerin dünyasına genel bir bakıştır: Ruhu hep çocuk kalan, sorumluluktan hoşlanmayan, macera ve oyun peşindeki erkek neslinin. Filmdeki beşli aslında tanıdıktır; Fausto kadın düşkünüdür, Alberto feminen bir soytarıdır, entelektüel Leopoldo yazar olma tutkusuyla yanar, Riccardo şarkıcıdır ve Moraldo içe dönük ve eleştirel bir tiptir.

16. The Earrings of Madame de... (1953) | IMDb 8.1

The Earrings of Madame de...
http://www.imdb.com/title/tt0046022

19.yy'ın Paris'inde varlıklı bir Generalin (Charles Boyer) karısı olan Louise'in (Danielle Darrieux) kocasının evlilik yıl dönümünde kendisine armağan ettiği küpeleri borçlarını kapatmak için satması ve kocasına yalan söyleyerek onları kaybettiğini söylemesi birbiri ardına birçok trajik yanlış anlamaya yol açar.

17. Sonsuz Sokaklar (1954) | IMDb 8.0

La Strada
http://www.imdb.com/title/tt0047528

Gezici sirkin tek cambazı Zampano, iri cüssesiyle ağırlık kaldırarak, zincir kırarak ve bu sayede insanlara izleyecek bir şeyler vererek hayatını kazanan yalnız bir adamdır. Kabalık ve görgüsüzlükle doğru orantılı olan cüssesinin iriliği sayesinde insanlardan para toplayan genç adam, fakir bir kadından, işlerinde kendisine yardımcı olacak ve gösterilere yeni bir soluk katacak ufak tefek bir kız olan Gelsomina'yı satın alır ve ikili, şehir şehir dolaşmaya başlar.

18. Yedi Samuray (1954) | IMDb 8.7

Shichinin no samurai
http://www.imdb.com/title/tt0047478

Usta Samurai Kambei'nin cesareti ve fedakarlığına şahit olan bir grup köylü ondan sürekli olarak haydutların baskınlarına uğrayan köylerini korumasını isterler. Kambei bu isteği herhangi bir çıkarı olmamasına rağmen kabul eder ve ilk olarak kısa süre sonra müridi olan genç samurai Katsushiro'yu, ardından da güç kullanmaya meraklı bir samurai olarak görünen, fakat sonradan bir çiftçinin oğlu olduğu ortaya çıkan Kikuchiyo'yu yanına alır. Takımına dört yeni samurai daha ekleyerek köyü savunmaya girişen Kambei köylüler tarafından sevinçle karşılanır ve herkesin sevgisini kazanır

19. Bir Yaz Gecesi Tebessümleri (1955) | IMDb 8.0

Sommarnattens leende
http://www.imdb.com/title/tt0048641

Frederik Egerman dul bir avukattır. Oğlu Henrik teoloji okumaktadır ve babasının yaşama karşı tavrı onun mistisizmi ile hiç uyuşmamaktadır. Frederik oğlu ile hemen hemen aynı yaşta olan Anne ile evlenmeye karar verir. Anne'in gençliği ve sırdaşı olan hizmetçisi Petra'nın çekiciliği Henrik için başka bir huzursuzluk kaynağı oluşturur. Her şey Frederik'in eski sevgilisi Desiree ile buluşması ile başlar. Bu buluşma Malcolm'un gelmesi ile bozguna uğrar. Fakat Desiree kararlıdır. Frederik'i elde etmeyi aklına koymuştur.

20. Bob le flambeur (1956) | IMDb 7.8

Bob le flambeur
http://www.imdb.com/title/tt0047892

İhtiyar Bob (Roger Duchesne) eski bir hırsızdır 20 sene önce hapishaneye girmiştir ve tahliye olduktan sonra sadece kumar oynamayı tercih etmiştir. Fakat son bir büyük vurgun yapma hırsı Bob'un yaşamında yeni bir heyecan oluşturur. Artık soygunu bir saplantı haline getiren Bob arkadaşlarıyla beraber kusursuz bir kumarhane soygunu planlar. Ancak unuttuğu bir şey vardır, o da hiçbir şeyin kusursuz olmadığıdır.

21. Kanlı Taht (1957) | IMDb 8.0

Kumonosu-jô
http://www.imdb.com/title/tt0050613

Akira Kurosawa'dan bir Shakespeare'in Macbeth uyarlaması. Kazanılmış bir savaş dönüşü iki büyük kumandan Taketoki Washizu (Toshirô Mifune) ve Yoshiteru Miki (Akira Kubo) Örümcek Ağı kalesine dönmektedirler. Kaleyi gizleyen ormandan geçerlerken iplik örmekte olan tuhaf, yaşlı birini görürler. Bu yaşlı kadın bir kehanette bulunur.

22. Yaban Çilekleri (1957) | IMDb 8.2

Smultronstället
http://www.imdb.com/title/tt0050986

Yetmiş sekiz yaşındaki Profesör Borg, bir onur doktorası almak üzere Stockholm'dan Lund'a doğru arabayla yola çıkar. Yanında gelini Marianne da bulunur. Bu yolculuk sırasında, Borg'a kaybettiği ilk gençlik aşkını anımsatan genç bir otostopçu kızla ve kavgacı bir çiftle karşılaşırlar. Tanıştığı bu farklı karakterler ve gençliğinin geçtiği mekanlar Borg'a kabuslar ve düşler yaşatır.

23. Gece (1961) | IMDb 7.9

La notte
http://www.imdb.com/title/tt0054130

Yazar Giovanni Pontano, yaratıcılık krizinin yanısıra varoluşsal bir bunalım geçirmektedir. Karısı Lidia'yla ilişkisi de yolunda değildir; aralarında iletişim sorunu vardır ve yazarın dünyanın geri kalanıyla arasındaki başlıca sorun da budur zaten. Çift, Giovanni'nin son kitabının piyasaya sürüldüğü gün, bir hastanede kanserden ölmek üzere olan Marksist editör Tomasso'yu ziyaret eder. Daha sonra, Giovanni'nin kendisi için çalışmasını isteyen Milano'lu bir sanayicinin evinde verilen, erotik karşılaşmalarla dolu, gece boyunca süren uzun ve sıkıcı bir parti, genç çiftin evliliğinin giderek anlamsızlaştığı gerçeğini daha da belirginleştirir. Gecenin sonunda sorunlarına ancak yüzeysel bir çözüm bulurlar…

24. Sıkı Kontrol Edilen Trenler (1966) | IMDb 7.8

Ostre sledované vlaky
http://www.imdb.com/title/tt0060802

Utangaç, hassas genç bir delikanlının duygusal eğitiminin anlatıldığı hikâyenin ana damarını trenler oluşturur. Milo tek bir yerde durmasını sağlayan ve ağır işlerden uzak tutan istasyon bekçiliği işinden gurur duyar. Ancak tatlı bir biletçi kıza tutkuyla âşık Milo, kendisini ona yaklaşmaktan alıkoyan çekingenliğinden ötürü umutsuzluk içindedir.

25. Cezayir Bağımsızlık Savaşı (1966) | IMDb 8.0

La battaglia di Algeri
http://www.imdb.com/title/tt0058946

1950'lerin ikinci yarısında geçen film, Cezayir'in Fransa sömürgesi altından kurtuluşunun öyküsünü anlatıyor... Fransa tarafından terör örgütü olarak kabul edilen Cezayir direniş örgütü FLN'nin dört yöneticisinin yakalanması etrafında dönen hikayede, işgal altındaki bir ulusun direnişi resmediliyor.

26. Koşun İtfaiyeciler (1967) | IMDb 7.7

Horí, má panenko
http://www.imdb.com/title/tt0061781

Filmin küçük bir Çekoslovak köyünde başlayan hikâyesi, birkaç ilginç özelliğe sahiptir: adaşlar partisi, itfaiye başkanının gönüllü emekliliğine saygı töreni, pahalı yiyecekler için yapılan piyango çekilişi, bir güzellik yarışması ve gece başlamadan önce patlak veren yangın ve onun trajikomik sonucu.

27. Ne Ekersen (1968) | IMDb 7.7

If....
http://www.imdb.com/title/tt0063850

1968 yılında erkek öğrencilerin doldurduğu bir yatılı okuldayız. Eğitmenlerin katı kurallarıyla okulda yaşam oldukça disiplinli bir şekilde kurulmuştur. Mick ve arkadaşları bu baskıcı düzenin dışına çıktıkları, gizli bir kaçamak odası yapmışlar ve burada özgürce davranmaktadırlar.
Özgürlük alanlarını okulun geneline yaymaya kalktıklarında, okulun baskıcı otoritesiyle yüzleşmek zorunda kalırlar. Fakat ezilen öğrencilerin, hem eğitmenleri hem de okulu ziyarete gelen önemli konukları yakından ilgilendiren bir intikam planları vardır...

28. Rosemary'nin Bebeği (1968) | IMDb 8.0

Rosemary's Baby
http://www.imdb.com/title/tt0063522

Rosemary Woodhouse parlak, naif bir ev hanımıdır. Kocası Guy, aktörlükte başarılı olmak isteyen biridir. Çift New York'ta yeni apartmanlarına taşınırlar. Komşuları ilginç bir çift olan Minnie ve Roman Castevet'tir. Rosemary onlardan uzak durmaya çalışırken kocası ilginç bir şekilde onlara yaklaşır. Bu sıralarda Guy aniden kör olan bir aktörün yerine bir filmde başrolü alır. Neşeli koca Rosemary'e artık bir çocukları olması gerektiğini söyler. Çocuk yapmaya karar verdikleri akşam Minnie çikolatalı bir tatlı ikram eder.

29. Harold ve Maude (1971) | IMDb 8.0

Harold and Maude
http://www.imdb.com/title/tt0067185

20 yaşlarında, zengin ailesinin ilgisinden yoksun, yalnız, depresif ve ölüm takıntılı bir gençle 80'ine merdiven dayamış ama hayata sıkı sıkıya bağlı, neşeli, eksantrik bir kadının aşka kadar varan ilişkilerinin anlatıldığı bu kara komedinin müziklerini Cat Stevens yapmıştır.

30. Solaris (1972) | IMDb 8.1

Solaris
http://www.imdb.com/title/tt0069293

Doktor Kris Kelvin, gönderilen bilim insanlarının geri dönmediği Solaris gezegenine gider. Burada olup bitenleri anlamaya çalışan Doktor, kısa bir süre sonra gezegenin sırrını anlayacak ve büyük bir vicdan muhasebesi yaşayacaktır.

31. Çığlıklar ve Fısıltılar (1972) | IMDb 8.2

Viskningar och rop
http://www.imdb.com/title/tt0069467

Üç kız kardeşten en büyükleri olan Agnes kendisini diğer insanlardan izole eden sessiz malikanesinde son günlerini yaşamaktadır. Kanser hastalığının ağır şartları altında yıpranan Agnes'i kız kardeşleri Karin ve Maria ziyarete gelir. Agnes büyük acılar içinde ölümü beklerken, kız kardeşleri onunla yeterince empati kurmayı başaramazlar. Her ikisi de kendi evlilik hayatlarının içine gömülmüş, kendi sorunları ile uğraşmaktadırlar.

32. Arı Kovanı'nın Ruhu (1973) | IMDb 8.0

El espíritu de la colmena
http://www.imdb.com/title/tt0070040

İspanyol ustanın bu göz kamaştırıcı ilk uzun metrajlı filmi, 1940'ta, İspanyol İç Savaşı'nın bitiminden hemen sonra, Kastilya Bölgesi'nin kırsalında geçiyor. Küçük Ana, köy sinemasında gösterilen James Whale'in Frankeştayn filminden hem çok etkilenmiş hem de kafası karışmıştır. Ana'nın çokbilmiş ablası İsabel, sinsice canavarın aslında ölmediğini, ruhunun yaşadığını ve gözlerini kaparsa Ana'nın onu çağırabileceğini söyler.

33. Hanging Rock'ta Piknik (1975) | IMDb 7.6

Picnic at Hanging Rock
http://www.imdb.com/title/tt0073540

1900 yılında, elit bir kız okulu, Hanging Rock adlı dağlık bir bölgeye sevgililer gününde gezi düzenler. Fakat üç öğrenci ve bir öğretmen, bu gizemli yerde kaybolur. Herkes onları bulmak için seferber olsa da, ne onlar ne de kaybolmalarının sebebi bulunamaz, bu sorunun cevabı izleyiciye bırakılmıştır. Fakat bu kayboluş toplumdaki herkesi etkiler. Kaybolan öğrencilerden biri bulunsa da başına ne geldiğini, ya da arkadaşlarına ne olduğunu hatırlamaz.

34. Silgi Kafa (1977) | IMDb 7.4

Eraserhead
http://www.imdb.com/title/tt0074486

Henry Spencer'ın özürlü kız arkadaşı olan Mary X'den (Charlotte Stewart) mutant bir çocuğu olur. Bu öykü etrafında ilerleyen film, 30 dakika boyunca Spencer'ın kabusuna bizi davet eder. Filmde Henry Spencer evi terk eden kız arkadaşının öfkesini bebeğini öldürerek dindirir.

35. Kanlı Düğün (1981) | IMDb 7.6

mmimageslarge.moviemail-online.co.uk

Bodas de sangre
http://www.imdb.com/title/tt0082088

Müziğin, sahne heyecanının, enerjinin, duygunun ve dansın inanılmaz bir karışımı: Saura’nın flamenko üçlemesinin ilk bölümü, Antonio Gades ile dans kumpanyasının, Federico Garcia Lorca’nın Kanlı Düğün adlı oyununun flamenko uyarlamasını hazırlamasını ve sahnelemesini anlatıyor. Bütün film soyunma ve makyaj odalarında, prova salonunda geçiyor. Dansçılar makyaj yapar, giyinirken müzisyenler de enstrümanlarını ayarlıyor. Sonra öyküyü dans yoluyla anlatıyorlar.

36. Danton (1983) | IMDb 7.6

Danton
http://www.imdb.com/title/tt0083789

Robespierre'in önderliğinde Halk Koruma Komitesi bir çok infaza sebep olmuş ve ülkede terör estirmiştir. Bunu öğrenen Danton ülkesinin geri çekilmesinden dolayı Paris'e 1973 Kasımında geri dönmüştür. Arkasına halkın da desteğini alan Danton daha önceki müttefikleriyle çatışmaya girer. Ancak Robespierre, Danton ve yandaşlarını yakalayarak devrim mahkemesi öncesi giyotinle idam etmeye çalışır.

37. Babette'nin Şöleni (1987) | IMDb 7.9

Babettes gæstebud
http://www.imdb.com/title/tt0092603

Film 19. yüzyılda politik sebeplerle Paris’ten kaçarak Danimarka’da bir kıyı kasabasına sığınan Babette’in başından geçenleri anlatıyor. Onu evlerine alan iki dindar kız kardeş bir süre sonra Babette’in onların hayatlarını da etkileyecek büyük bir sırrı olduğunu öğrenecektir.

38. Kayboluş (1988) | IMDb 7.8

Spoorloos
http://www.imdb.com/title/tt0096163

Birbirlerine aşık olan Saskia ve Rex çifti, tatil yapmak amacıyla arabalarına atlayıp yola koyulurlar. Çiftimiz güle oynaya yollarına devam ederlerken Saskia Rex'e, belirli aralıklarla gördüğü ve her seferinde aynı kurgunun yaşandığı, özünde ikisinin de birbirlerine kavuşamadıklarını anlatan rüyalarından bahseder. Peşisıra patlak veren ve küçük bir anlaşmazlık sonucu yaşanan tartışma; Saskia'nın Rex' kendisini hiç bırakmaması için yemin ettirmesiyle son bulur ve dinlenmek üzere bir benzin istasyonunda mola verirler. Saskia, kahve almak için markete gider ve geri dönmez. Ne yapacağını bilemez bir durumda olan ve belirli bir süre arabasında Saskia'yı bekledikten sonra etrafı kolaçan eden Rex, herhangi bir sonuç alamaz.

39. Kuzuların Sessizliği (1991) | IMDb 8.6

s1007.photobucket.com

The Silence of the Lambs
http://www.imdb.com/title/tt0102926

FBI'daki eğitimi devam eden Clarice Starling, yüksek güvenlikli bir tımarhaneye girerek bir psikiyatristken yamyamlık yapan bir kitle katiline dönüşen Hannibal Lecter'in hastalıklı zihninin derinliklerine inmeye çalışmaktadır. Starling'in bir seri katili yakalamak için ipuçlarına ihtiyacı vardır. Ancak ne yazık ki, Lecter ile yaşadığı Faustiyen ilişki sonunda onun kaçışına sebep olur ve artık iki ayrı seri katil karanlıklarda serbest dolaşır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
volkan-simsek

Teksas Katliamı (1974) de favori filmleri arasında onu yazmamışsınız

qozmonot

kubrick yaa bi defa kuzuların sessizliği nasıl bir kafadır nasıl yazdın la sen bunu

yusuf-cihat

Kuzu kubrick'in değil yalnız, jonathan demme'nin.

Gizli Kullanıcı

Stanley babaya saygılar...

sssss

listede cok fazla spoiler var

Gizli Kullanıcı

tam bir orta yaş listesi...izleyek bakak...

Görüş Bildir