Ülkemiz Soğuk ve Yağışlı Sistemin Etkisine Giriyor, Yoğun Kar Yağışları Bekleniyor

15PAYLAŞIM

Ülkemiz hafta ortasından itibaren soğuk ve yağışlı sistemin etkisine girecek. Yoğun kar yağışları ve hissedilir derecede sıcaklık düşüşleri bekleniyor!

İstanbul ve Yurdun Büyük Bölümüne Kar Geliyor - onedio.com
İstanbul ve Yurdun Büyük Bölümüne Kar Geliyor - onedio.com

Bugün hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurdun kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kırklareli ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin, akşam saatlerinden sonra Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz ile Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Kütahya ve Giresun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde, gece saatlerinde Bilecik, Kütahya, Amasya ve Tokat çevreleri ile Kırklareli'nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara'nın güneyi, İç Ege, Akdeniz ve Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgeleri ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. 

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Marmara, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Kıyı Ege'de kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların, akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde, gece saatlerinde Bilecik, Kütahya, Amasya ve Tokat çevreleri ile Kırklareli'nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • SİS UYARISI: Marmara'nın güneyi, İç Ege, Akdeniz ve Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgeleri ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin, akşam saatlerinden sonra bölgenin doğusu ile Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, gece saatlerinde Bilecik çevreleri ile Kırklareli'nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin güney kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte, sabah ve gece saatlerinde bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, gece saatlerinde yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu 12

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 12

KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kıyı kesimleri yağmurlu, gece saatlerinde iç kesimleri hafif kar yağışlı 14

KOCAELİ Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 12

EGE

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Kütahya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinde Güney Ege kıyılarında, akşam saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere puslu ve sisli 6

İZMİR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 15

MANİSA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 12

UŞAK Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere puslu ve sisli 12

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu 20

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 19

HATAY Parçalı ve az bulutlu 16

ISPARTA Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 11

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere puslu ve sisli 5

ÇANKIRI Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere puslu ve sisli 3

ESKİŞEHİR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere puslu ve sisli 4

KONYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere puslu ve sisli 6

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin, zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, akşam saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren bölgenin kıyı kesiminde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere puslu ve sisli, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 10

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, gece saatlerinden sonra yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 9

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere puslu ve sisli, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, gece saatlerinden sonra yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu 10

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Samsun, gece saatlerinde Orta Karadeniz ile Giresun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, gece saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden sonra rüzgarın Orta Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (30-60 k m/s) esmesi bekleniyor.

AMASYA Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, yer yer puslu ve sisli, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 9

GÜMÜŞHANE Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, yer yer puslu ve sisli 6

SAMSUN Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu 13

TRABZON Parçalı zamanla çok bulutlu 14

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu, gece saatlerinde güneydoğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM  Az bulutlu, yer yer puslu ve sisli 3

KARS Az bulutlu, yer yer puslu ve sisli 3

MALATYA Az bulutlu, yer yer puslu ve sisli 10

VAN Az bulutlu, yer yer puslu ve sisli, gece saatlerinde parçalı ve çok bulutlu 5

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 11

GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 12

SİİRT  Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 11

ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 13

DENİZLERDE HAVA

Marmara ve Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  • KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu , batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, batısı öğle kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), batısı akşam 3 ila 5 (20-40km/s), gece 4 ila 6 (30-50km/s), kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısı ile gece geneli 2,5m, Görüş: İyi, yağış anıda orta.

  • MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde sisli, öğle saatlerinde yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s), öğle 5 ila 7 (30-50km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, öğle 2,5m Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

  • EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s), kuzeyi akşam 4 ila 6 (30-50km/s), gece 5 ila 7 (30-50km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), öğle 3 ila 5 (20-40km/s), akşam 4 ila 6 (30-50km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyi yer yer 2,5m, Görüş: İyi.

  • AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, öğle batı ve güneybatı, doğusu doğudan 3 ila 5 (20-40km/s), gece batısı 4 ila 6 (30-50km/s), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş:İyi.

  • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir