Türkiye'nin Birinci Sırada Yer Aldığı 'iPhone 7 Dünya Geneli Fiyat Listesi' Açıklandı!

 > 
1.4bPAYLAŞIM

Türkiye doların gösterdiği artışın da etkisiyle daha önce Brezilya'nın bulunduğu birinci sırayı bu yıl kapmış oldu. Dünya genelinde Japonya, Hong Kong, Malezya ve Kanada gibi ülkelerde ABD fiyatından çok küçük bir farkla yeni cihazı satın alabiliyorsunuz. 

Öte yandan Brezilya, Türkiye, Rusya, Yunanistan ve Polonya'da fiyat farkı 300 dolara kadar çıkabiliyor. iPhonehacks'den sizler için derledik.

Kaynak: http://www.iphonehacks.com/2017/05/iphon...

Apple suya dayanıklı, stereo hoparlörlü ve kulaklık jakı olmayan iPhone 7'yle fark yaratmayı hedeflemişti.

Dünya genelinde cihazın satış fiyatlarıyla ilgili bilinç sahibi olduğunu resmi sitesinde yayınladığı raporla açıklayan Apple ülkemizde rekor rakamlara alıcı buluyor.

128GB iPhone 7'nin ABD'de 815 dolara satıldığını göz önünde bulundurduğunuzda Türkiye fiyatı %147 daha fazla.

Geçtiğimiz yıl listenin başında olan Brezilya'da iPhone bu yıl 1115 dolara satılacak.

Japonya'da ise iPhone ABD fiyatıyla aynı ücrete satılıyor.

Dünya genelinde resmi satış listesi ise şöyle;

Apple ayrıca Türkiye'de yaşayan ABD vatandaşlarının cihazı buradan değil kendi ülkelerinden satın almasını tavsiye ediyor.

Aradaki 1000 TL'lik farka bakılacak olursa gayet mantıklı bir tavsiye vermiş oldukları kesin.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mabada

Bizim ülkemiz de çok acaip yaw. Herhangi bir ürün üretmeden o ürünü üretenin masrafından ve hatta satış ücretinden fazla vergi bindiriyor ve sanıyor ki bu vergiler ödendiği zaman devletin bütçesi artıyor. Yahu kardeşim bu vergileri vatandaşa ödetiyorsun da vatandaşın maaşını kim veriyor? Sürekli aynı parayı içerde döndürüp duruyorsun. Özel sektörde çalışan elemanın parasını devlet ödemiyor derseniz yanılmış olursunuz. Çünkü özel sektör de devletimize çalışıyor ve bu ülkeye bazı üretimlerde bulunuyor. Bunları da devlete pazarlayıp satışını yapıyor. Özel; devletten alıp altında çalışan işçisine bunu maaş olarak veriyor.

aycanthebrewer

128GB iPhone 7'nin ABD'de 815 dolara satıldığını göz önünde bulundurduğunuzda Türkiye fiyatı %147 daha fazla. %147 daha fazla değil. Daha matematik bilmiyorsunuz. Amerika fiyatının %147 si yani %47 fazlası.

oztrk-mtl

Kullanmak istiyorsan paşa paşa ödeyeceksin aynı özellikte yerli cihaz al desek utanıp masaya koymazsınız ee markayı kullanıp artislik yapacaksan bu parayı verip yan oturursun olur biter hiç fiyata laf yok daha az bile

hdjdjsj-jdjdjsj

nasıl geri kafalı bir zihniyet anlayamadım o derece

eralife

Tepki göstermeliyiz. İphone almamalıyız. Biz aldıkça, tepki göstermedikçe bu böyle devam eder.

erlik

bu Thorstein Veblen dibine kadar haklıymış. Artan fiyat artan talebi doğurur. Önemli olan ihtiyaç değil statüdür. Bir nevi statü almak. Yarın bir gün 2000 dolara 55 cm çivili odun yapar, bunu kıçına sokup gözünde yaş götünde odunun çok havalı ve tarz bir şey olduğuna inandırırsan buna da talep çıkar ;)

Görüş Bildir