Türbanlı Doktora "Üreme Organlarına Nasıl Bakacaksın?" Diye Soran Kişiye Kapak Gibi Cevaplar Geldi

1.3bPAYLAŞIM

Kadınların dış görünüşüne değil, yaptıkları işe bakmayı umarım öğrenmiştir!

Doktorluğun ne kadar kutsal bir meslek olduğunu özellikle içinde bulunduğumuz şu dönemde herkes bir kere daha iyi anlamış olmalı. Kendilerini mesleğine adayan, saygı duyulası insanlar onlar.

Fakat bir tıp doktoru olmanın da zorluğunu herhalde yaşayandan daha iyi bilen yok. Bitmeyen eğitim hayatı, gecelerin karıştığı gündüzler ve daha bir sürü şey...

Hatice de yeni mezun olmuş doktorlardan biri. Eline aldığı diplomasının haklı gururunu, dün Twitter'da şu şekilde paylaştı.

Ancak Hatice'yi tebrik etmek yerine türbanına takan ve konuyu olabilecek en yanlış yerden anlayan bir erkek kullanıcının yorumu isyan ettirdi.

Bu yoruma elbette tepkiler gecikmedi. Bu tepkiler haksız mı sizce?

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Kadınları eleştirmek yerine takdir etmeyi öğrenemeyenler umuyoruz ki en kısa zamanda gerçekleri kavrarlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ogulcan-ateseduran

Yallaaaah, adamın sorduğu soruya cevap vermemişsiniz ki :D Boş laflar bunlar boooooş

rendan34

Sanki kızın uzmanlık alanı erkek cinsel organı. Aklı sığ heriften böyle yorum gelmesi çok şaşılacak bir şey değil.

akatsuki1971

burada türbanlı kadına tarrağa bakman haram değil mi diyen adama laf edilmesin bence. Cem yılmazın dediği gibi tıpta ayıp yok da dinde haram var. Şimdi başta cübbeli olmak üzere hangi tarihatçıya sorsanız kadın ile erkeğin birlikte eğitim almasına karşıdır. Ama hastaneye gidince kadın doktor hayatını kurtarır orası ayrı tabi konumuz bu değil. olay şu dinde kadını erkeğin toplumdaki terini tanımlarken biraz ondan biraz bundan olmaz yani kadın doktor olsun ama erkeklerle ilgili olmasın denmez . ha sen ben islamı tam uygulayacağım diyorsan tam uygularsın misal kocandan başka erkeği çıplak görmezsin gibi bu kadına yapılan eleştiri bu. Yani kerhane karısı gibi götten vermem o benim namusum dersen komik olursun . bir şeyin yolunda ya tam gidersin ya da gitmezsin zig zak çizerek gittiğiniz yol başka bir yoldur artık. o zaman da böyle eleştirilerle linçlerle karşılaşırsınız. yoksa kimse kimseye niye kapandın demiyor. kendi dindar kesimi zaten bunları eleştiriyor kadının yeri evidir diyor.

alibek

adam bir yerde falan haklı değil. sende değilsin. kuran'da 1400 yıl önce çıkmış bi kitap günümüzde değil. denk gelmemen normal. türbanlı bir doktor erkek hastanın cinsel organını gördüğünde günaha girmez. kendi inanç sistemiyle de çatışmaz. işini halleder. isterse hastasının pipini eller sallar avuçlar bu senin bahsettiğin ' kendisinin seçmiş olduğu inanç sistemiyle çatışıyor mu ' sorusuna cevap veriyor. çatışmaz. çünkü bilmem kaç sene önceki islamiyetle şimdi ki islamiyet aynı değil. bu islamiyete de reform yapılmıyor diye herkes inançsız olacak diye de bir şey yok o yüzden türban takıp kendisini spiritual anlamda o şekilde tatmin etmek istiyorsa bunu gayet tabii yapabilir...

alibek

ekseriyetten : türban günümüzde okumuş ve artık orta tabaka ve üst tabaka için moda, aksesuar halindedir. yoksullar için gelenektir. çünkü yoksul muhafazakar aileler eğitim alamadığı için zamanında çocuklarına bilinçli bir şekilde kendi fikirlerini aşılayamıyorlar. ya da özgür irade fırsatını vermiyorlar. bu yüzden bu zorla türban taktırılma olayı sizin argümanlarınız ve nefret saçmalarınız için bir örnek emsali değildir. bir örnek timsali hiç değildir. bu ailelerin çocuklarını baskılaması eğitim sisteminin suçudur. toplumun tamamının suçudur. çocuklar ilerde yetişkin olunca zaten intikamlarını da alıyorlar. ha şöyle de bir şey var tabii. kendi hür iradesiyle çok türban takan var türkiye de. peki neden? kimse zorlamamasına rağmen sizin bakış açınıza göre bir tane bezle saçlarını örtüyorlar? çünkü kendi inanışları o yönde. kendilerini öyle daha rahat, şık hissediyorlar.

gulun

onu bunu geçinde bir kadının inancını doğru yaşayıp yaşamadığını eleştirmek dinsizlere mi kaldı?devlet bile karışmıyor inanca veya inançsızlığa.inancını bilemiyoruma ama sen mi ahirette yargılayacaksın kardeş?

akatsuki1971

onu bunu geçin de insanları dinsizlikle suçlamak size mi kalıyor. unutma birisine kafir dersen eğer o kişi müslümansa sen kafir olursun. beni ahirette sen mi yargılayacaksın peki. ayrıca bana ne saldırıyorsun bunu tarikatlara din konusunda kadının islamdaki yeri konusunda fetva verenlere saldır. de ki kadın namahrem erkeği çıplak görür diyorlarsa tamam ama salyalarına hakim ol başkalarına sıçratma okuduğunu iyi anla

gulun

dinsizlikle suçlamadım bunu yapmaya hakkım yok inancıma göre.inancını bilemiyorum yazıyor.görmediniz sanırım.ahirette ben yargılamayacağım için bu yazıyı yazdım zaten beni kimsenin inancını nasıl yaşadığı alakadar etmiyor.

akatsuki1971

dinsizlere mi kaldı diyorsun

gulun

ne diyorsunuz?

akatsuki1971

ne yazdığını bilmiyorsun diyorum eleştirmek dinsizlere mi kaldı diyorsun ben demedim diyorsun neyse

gulun

inancını bilemiyorum kısmını anlamayıp onu üstüne alındıysan demekki..

omeravc912gmail.com

hayatlarında kuranla tanışmamış insanlar türbanı allahın emri zannediyor. saçma sapan birşey

limonlugazoz

beyin bedava bedava ya

Görüş Bildir