Teksas'ta Trafikte Durdurulan Bir Kişi Silahıyla Dehşet Saçtı: 5 Kişi Hayatını Kaybetti

 > -
Abone ol

Teksas eyaletinin batısında polisin trafikte durdurduğu bir kişi silahıyla dehşet saçtı. Ortalığa ateş açmaya başlayan sürücü 5 kişiyi öldürdü, aralarında üç polisin de bulunduğu 20 kişiyi yaraladı.

Kimliği açıklanmayan saldırganın sinyal vermeden dönüş yaptığı için polisler tarafından durdurulduğu bildirildi.

Fotoğraf: Reuters

VOA Türkçe'nin aktardığı bilgiye göre, ateş açmaya başladıktan sonra kaçan saldırgan, önce ABD Posta İdaresi’ne ait bir araca el koyarak kaçmaya çalıştı ve kaçarken silahıyla çevresine ateş açmaya devam etti.

Yaklaşık 15 kilometre süren kovalamaca sonunda, bir sinema dışında polis tarafından kıstırılan saldırgan çıkan çatışmada öldürüldü.

Polisler ilk olarak iki saldırgan olabileceği uyarısında bulundu, ancak Odessa Emniyet Müdürü Michael Gerke, saldırganın tek başına hareket ettiğini ve Odessa kasabası boyunca sivillere rastgele ateş açtığını söyledi.

Gerke saldırganı '30’lu yaşlarının ortasında bir beyaz' diye tanımlasa da kimliğini açıklamadı.

Öldüğü bildirilen beş kişi arasında çatışmada ölen saldırganın olup olmadığı kesinlik kazanmadı.

Saldırganın ateş açtığı araçlardan biri

Yetkililer zanlının polis tarafından sinyal vermeden geçiş yaptıktan sonra durdurulmasının ardından silahını çıkardığını ve kendisini durduran devriye aracına ateş açtığını söyledi. Daha sonra aracıyla kaçmaya devam eden saldırgan ateş açmaya devam etti ve toplam üç polis memurunu yaraladı. Yaralı polislerin durumları konusunda bir açıklama yapılmadı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir