Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tekrar Tekrar İzlediğimiz Popüler Filmlerle İlgili Acilen Masaya Yatırılması Gereken 25 Durum

5PAYLAŞIM

Çoğu insanın, eksik yanları olsa bile sırf popüler olduğu için öve öve bitiremediği filmler vardır. Bazıları ise hiç çekinmeden tüm kötü yanlarını konuşur. Bu içerikte de, filmlerin izleyiciyi rahatsız eden taraflarını göreceğiz.

Dikkat! Bu içerikte SPOILER vardır!

BuzzFeed'den derlediğimiz içeriğin sonuçları şu şekilde:

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/tayloraowens/un...

1. Harry Potter kesinlikle serideki en kötü karakterdi.

Harry hem suratsız hem de narsistin tekiydi. Sürekli yok annemle babam şöyle öldü, yok Sirius böyle öldü deyip dururken Ron'un ailesinin fakirliğini, Hermione'nin onun için neredeyse her şeyi yaptığını, Draco'nun deli bir ailesi olduğunu unuttu. Yani, şaka mısın be?

-marybuck

2. The Devil Wears Prada'da (Şeytan Marka Giyer) Andy resmen Emily'nin işini elinden aldı.

Miranda'yı her ne kadar sevsem de, Andy'ye katlanamadığım için The Devil Wears Prada'dan nefret ediyorum. Emily'nin işini çaldı ve moda hakkında en ufak bir fikri bile yok!

-ashleighb4214e0de6

3. Infinity War'da (Sonsuzluk Savaşı) kayda değer hiçbir şey yoktu ve sıkıcıydı.

Spider-Man ve Guardians ekibi gelene kadar hiç ilgi çekici olmayan filmin esprileri de bir o kadar bomboş ve garipti. Thanos da haliyle tüm gücün onda olduğunu düşündüğü için ona karşı bir hamle yapmak filmin yarısından sonra meydana geldi.

-ethernalhiro

4. Up'ın (Yukarı Bak) başlangıcı o kadar da üzücü değil.

Ellie ve Carl birlikte koca bir ömür sürdüler, Ellie'nin ölümü ve çocuk sahibi olamaması üzücüydü ama hüngür hüngür ağlatmadı. Ekranda zaten 3 dakika gözüktü. Birisi öldüğü için üzücüydü, buna iki gözü iki çeşme ağlayan insanları anlayamıyorum.

-maddyrs0110gmailcom

5. Rose ve Jack'in ikisinin de o tahta parçasında kalmasına imkan yoktu.

İnsanlar ikisinin de sığabileceğini kanıtlamaya çalışan fotoğraflar paylaşıp durdular ama o tahtanın ikisini de taşımaya imkanı yoktu.

-paola3

6. Komik olmamasını bırak, Bridesmaids (Nedimeler) izlenecek gibi bile değil.

Saçma komedi filmlerine bayılırım, özellikle Melissa McCarthy'li olanlara ama Bridesmaids (Nedimeler) beni hiç güldürmedi. Sadece sıkıldım.

-michellecarpentierp

7. Mean Girls'ün (Kötü Kızlar) gerçek kötüsü Cady'di.

Tamam, Regina da bir kahraman değil ama o zaten ileride bunu aşan tipik bir liseli kızdı. Cady, Regina'yı ve Plastikleri tüm film boyunca manipüle etti.

-youraveragebuzzfeedreader

8. Pocahontas, Disney'in en kötü filmlerinden biri.

Romantizm bu filmin büyük bir parçası, ama iyi bir anlamda değil. Zorlama gözüküyor.

-ellalovestxt

9. The Notebook'da (Not Defteri) Allie ve Noah'nın ilişkisi inanılmaz derecede toksik.

Mutlu bir şekilde birlikte olmalarına rağmen, ilişkileri aşırı derecede gerçek dışı ve sağlıksız, özellikle de Allie için. Noah resmen Allie'nin nişanlı olduğunu bile bile onu rızası olmadan öpüyor. Bir insanın iyiliğini istemek böyle mi olur?

-soumyasathe410

10. Aslına bakacak olursanız, The Breakfast Club'da (Kahvaltı Kulübü) Claire ve Bender'ın ilişkisi oldukça sorunlu.

The Breakfast Club'ı her ne kadar sevsem de, Claire ve Bender'ın ilişkisi gerçekten 30 yıl sürecek gibi değil. Tüm film boyunca Claire'i taciz ediyor, ağlatıyor ve hatta sarkıntılık yapıyor ama yine de birlikteler.

-trinaq5

11. Jasmine, beleşçi Aladdin için fazla iyi biri.

-lvf01910301

12. The Greatest Showman'in (Muhteşem Showman) tek iyi yanı müzikleriydi.

Filmin geri kalanı hiç de etkileyici değildi.

-lissyh2

13. A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor) büyük bir hayal kırıklığıydı.

Filmin ilk 30 dakikası hiç ilgimi çekmedi. Karakterleri doğru dürüst tanıtmadılar, ışığı desen diş macunu reklamı için yapılmış gibi ve müzikleri de o kadar iyi değil.

-alisap47f9583b0

14. Sleepless in Seattle (Sevginin Bağladıkları) hiç de romantik değildi.

Filmin son anına kadar Sam ve Annie konuşmadı bile. Empire State binasında buluşma fikri de zaten resmen küçük bir çocuk tarafından ortaya atıldı.

-annk491072b86

15. Aslında Jared Leto Suicide Squad'ta (Suicide Squad: Gerçek Kötüler) gerçekten iyi oynadı.

Karaktere yeni bir bakış açısı getirdi. Herkes Heath Ledger'ın daha iyi olduğunu söylüyor ama her hikaye yazıldığı film için mükemmeldi.

-celestec45cf820b7

16. Pitch Perfect (Mükemmel Saha) devam filmlerini hak etmedi.

İlk film fena değildi ama birkaç kez daha izledikten sonra çok da bir olayının olmadığı belli. İkincisi ise çok kötüydü ve hiç komik değildi, üçüncüye zaten değinmek bile istemiyorum.

-monikap6

17. Black Panther (Kara Panter) beklentileri karşılamadı.

Kendi halklarıyla niye savaşıyorlar anlamış değilim. Şaşırdım gerçekten.

-henrytelina

18. Grease keyif almak için fazla bayağı.

Müzikallere bayılırım ama Grease'den nefret ediyorum. Müzikleri bayağı, karakterler bayağı, dansların yarısı bayağı.

-babymagenta

19. La La Land (Aşıklar Şehri) aşırı yavandı.

La La Land çok abartılıyor ve sıradanın ötesine geçemiyor. Sonu güzeldi, müzikleri de fena değildi ama onun dışında oldukça yavandı.

-linnf

20. Sixteen Candles'daki (15. Doğum Günüm) Jake Ryan, gerçekten kötü biriydi.

Filmin bir sahnesinde, Jake, Sam'in iç çamaşırı için hiç güvenliğini düşünmeden sarhoş kız arkadaşını takas ediyor. Daha sonra kız arkadaşıyla ayrılıyor ve doğru dürüst tanımadığı Sam'i, kız kardeşinin düğününden almaya gidiyor. Iyk.

-theshelbyjo

21. Heathers'da Veronica ve J.D. hiç bir araya gelmemeliydi.

Gerçekten iyi bir ilişkilerinin olduğunu düşünmüyorum.

-scavengerstarflight

22. My Girl'de (Kız Arkadaşım) Thomas J. başına gelenleri hak etti.

Eğer arılara alerjin varsa onların yuvalarına tekme atma.

-meted99

23. Clueless'daki (Fırlama Kızlar) Cher ve Josh iyi bir çift değildi.

Yanlış anlamayın, Clueless harika bir film  ama Cher ve Josh bir çift olarak gerçekten tiksindiriciydi. İzlerken acı çektim.

-ryenmdetoro

24. The Lord of the Rings'in (Yüzüklerin Efendisi) filmleri, kitaplarından daha iyiydi.

Filmlerde, sayfalarca ihtiyacımız olmayan rastgele bilgi yoktu.

-fifigale123

25. Son olarak, Love Actually'deki (Aşk Her Yerde) hiçbir çift bize keyif vermedi.

-sophiaf4dffe60cf

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
maca_as

#24 sanırım okuma yazma öğrendikten sonra bir de hayal gücü ile ilgili ayrı bir eğitim alması gerek bu arkadaşın. O beğenilmeyen detaylar tüm kitaplarda, ütopya, distopya, fantastik dünya vs. ama özellikle Yüzüklerin Efendisi serisinde (çünkü türünün ilk örneği!) çok önemlidir. Çünkü okumaya başladığın kitabın ritmine girmek hep sancılıdır. Hikayede geçen dünya bilinmediği için ve tabii ki de sürekli yaşadığımız dünya ile kıyaslandığı için verilen detaylarla, betimlemelerle, geçmişe yapılan göndermelerle yazar okuyucunun hayal gücünü tetiklemeye çalışır. Filmleri izlerken özellikle yönetmenin (ve tabii diğer tüm filme katkısı olanların) hayal gücünü izlersiniz. Karşında bir karakter varken onu farklı hayal etmenizin olanağı yoktur. Ekranda filmi izlerken devası bir orman içinden geçenleri izlemek farklı, kitapta tasvir edilen bir ormanı düşlemek farklıdır.

maca_as

Bir hikayenin önce kitabı okunur sonra filmini izlendiğinde, her zaman kitap kazanır. Not: Yüzüklerin efendisi filmleri, kitap bağımsız düşünüldüğünde gerçekten çok güzel, aldığı tüm övgüleri hak eder. Fakat kitaptaki Aragorn karakteri ile filmdeki karakter arasında isim benzerliği dışında hiç bir karakteristik benzerlik bulamazsınız.

gzemacar_

#25 saçmalık #1 e Draco kısmı hariç katılıyorum.

maymunkokan

Harry potter’a bunu diyen ya kitapları okumamıştır ya da götüyle okumuştur iyi günler. (Draco yu haklı bulmakta ne derece bi manyaklık voldemorta katılan harry di sanki)

kevser-cevik

çok boş içerik ya. Ron’nun ailesi fakir olabilir. bu Ron’nun babasının kendi seçimi. en azından bir aradalar ve mutlular. Harry merdiven altında delilerle yaşadı yıllarca. Draco ailesi Dursley lerden de kötü değildir bana göre. Yüzüklerin Efendisinin kitapları da mükemmeldir. ne okuduğunu bilmeyen her şeyden sıkılan bir ergenseniz elbette sevmezsiniz o ayrı.

frankllson

saçmalık aq

Görüş Bildir