Sosyal Medyanın Gündemi: Sivas'taki İstiklal Caddesi'nin Adı 'Şehit Muhammed Mursi' Olarak Değiştiriliyor

 > 
347PAYLAŞIM

Sivas Belediyesi'nin AKP'li Meclis üyesi tarafından Belediye Meclisi'ne sunulan İstiklal Caddesi'nin adının "Şehit Muhammed Mursi Caddesi" olarak değiştirilmesi teklifi Meclis'ten geçti. Alınan karar, onaylanması için valilik makamına gönderildi.

Haberler.com'dan Çağdaş Ulus'un haberine göre, Sivas Belediyesinde meclis üyesi olan Erhak Çınar tarafından, Belediye Meclisi'ne İstiklal Caddesi'nin isminin "Şehit Muhammed Mursi" olarak değiştirilmesi teklifi getirildi.

50 yıllık Sivas İstiklal Caddesi'ne, yargılandığı mahkeme salonunda ölen Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin adının verilmesine karar verildi.

Belediye Meclisi'nin aldığı karar, onaylanması için valiliğe gönderildi.

'Onlarca cadde ve sokak ismi değiştirdik'

Caddenin isminin değiştirilmesi teklifini Belediye Meclisi'ne sunan AKP'li Meclis Üyesi Erhak Çınar ise yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

 "Sivas'ta bu zamana kadar onlarca cadde ve sokak ismi değiştirdik. Bu karar da onlardan biri. Kurtuluş Savaşına vurgu yapılarak olay çarpıtılıyor. Alınan bu karar ise yasa gereği onaylanması için valiliğe gönderildi. Valilik onayı sonrası, 'İstiklal Caddesi' yazılı pano kaldırılıp yerine 'Şehit Muhammed Mursi' yazılı yeni pano konulacaktır."

Yargıya taşınacak

Karara STK'lar tepki gösterirken Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Şube Başkanı Nurten Yanalak, kararı yargıya taşıyacaklarını açıkladı.

Alınan karar sosyal medyanın da gündeminde👇

Bu Haber ile İlgili Linkler

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir