Sokakların Hayvanlar İçin Barınma Alanı Olmadığını Söyleyen Veyis Ateş'in Tepki Çeken Paylaşımı ve Tartışmalar

997PAYLAŞIM

Köpekler nerede yaşasın o zaman?

Twitter'dan Yusuf Bedir Kartal isimli kullanıcı sokak köpeklerinin başka bir sahipli köpeği parçalamaya çalıştıklarını ve bisikletli birini de bacağından ısırdıklarını söylediği bir video yayınladı.

@yebekaben

İlgili videoyu buradan izleyebilirsiniz;

Bu videoyla birlikte de birçok insan sokakların köpekler için yaşam alanı olmadığını ve tehlikeli olduklarını dile getirdi.

Uyutulmaları gerektiğini söyleyenler de oldu.

Habertürk sunucusu Veyis Ateş de tepki gösterenler arasındaydı. Sokakların köpekler için barınma alanı olmadığını söyledi.

Ateş'in bu paylaşımı da haklı olarak tepki gördü.

İki taraf da aslında bakarsanız haklı fakat sokak hayvanlarının yaşam alanlarına müdahale etmek de doğru değil. Bu noktada belediyelere çok fazla iş düşüyor. Umarım hem hayvanlar hem de insanlar daha fazla zarar görmeden bu mesele çözüme kavuşur!

Sizin düşünceniz nedir bu konuda?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
t-c-ahmet-yilmaz

Teee 6 7 ay evveldi gecenin 3 ü uyandım balkona çıktım bir sigara yaktım o sırada karşıdan gelen 10 kadar köpekten oluşan bir sürü vardı bi kedi ise mal gibi sokağın ortasındaydı evvela köpeklere tehditkar hırladı sonra araba altına kaçmaya çalışırken birisi kafasından yakaladı bir diğeri bacaktan derken 2 3 saniye içinde kedi parçalandı ve yediler sadece cılız bir miyav sesi hepsi bu . Kafatasının ezilme sesi hala kulağımda .

sserra

3 tane köpekle yaşıyorum, neredeyse her gün dağda tepede ücra yerlerde beslemeler yapıyorum. bugüne kadar saldırıya uğramadım, uğrayacağımı da sanmıyorum çünkü ben onlardan korkmak veya rahatsız olmak yerine onları seviyorum. siz de beslemeyi, kısırlaştırılmalarını sağlamayı ve kısacık ömürlerini güzel geçirmelerini sağlarsanız onlar size bulaşmaz aksine karşılıksız sevgi görürsünüz. barınaklar yıldızlı tatil köyü değil, onları barınağa ormana dağ başına atmak da hiçbir şeyin çözümü değil.

sserra

kadınlar olarak biz de saldırıya tacize uğruyoruz, bir zahmet onlara da düşünüp çözüm bulun. ben de sapkınlar yüzünden 'acaba öldürülür müyüm şiddet görür müyüm saldırıya uğrar mıyım' diye düşünerek yaşamak zorunda kalıyorum. yaşam alanlarını elinden aldığınız hayvanları 'niye burda yaşıyorlar' diye dert edeceğinize çözüm önerisi getirin. trafikte, alışverişte, iş hayatında sebepsiz yere her gün insanlar birbirine saldırıyor, öldürüyor ve insanlar köpeklerden farklı olarak mantıklı düşünebiliyor.

develop-er

haklısınız ama bunu 7 yaşındaki oğluma nasıl anlatırım ? Elleriyle beslediği ve hatta sevdiği sokağımızın köpekleri dün öğleden sonra eve gelirken üstelik annesinin yanındayken ikisine birden saldırmışlar. Biraz çaresiz kaldım doğrusu köpekleri şikayet etsek alı dağ başına yada o içler acısı barınak denen hapishanelerden birine götürecekler, e ben bir şey yapmasan bir dahaki sefere oğluma daha büyük bir zarar vermeyecekleri meçhul?

sserra

böyle durumlar yaşanmasın ve plansız üremesinler diye tek çözüm kısırlaştırma ve düzenli besleme , oğlunuz için üzüldüm umarım daha büyük bir sorun ve korku yaşamaz. geçmiş olsun.

sometimes

Motorlu bir inan gördüklerinde parçalayacak gibi oluyorlar bu hayvanları savunuyorum diye ciyaklayan ınsanlardan nefret ediyorum

sserra

yalnızca sokak köpekleri değil bunu sahipli köpekler de yapıyor çünkü içgüdüsel bir şey, tehlike ya da av olarak algılıyorlar. üzerinize doğru bir şey geldiğinde siz de tepki vermeyin ya da herhangi bir sebepten kendinizi korumaya geçmeyin o zaman.

sometimes

Bacağımdaki iki köpek ısırığının size selamı var :)

sserra

aleykümselam, ben de sizlere selam göndermek isterdim fakat alanlarına ve hayatlarına saygı gösterdiğimden sanırım beni hiç ısırmadılar.

sometimes

Dümdüz yolumda yürürken ısırıldım saygıda kusur ettiğimi düşünmüyordum ama ne desem size boş kendi doğrularınızla devam edin lütfen, ama her köpeğin huyu suyu bir miş gibi atlıyorsunuz ya tam ilk yorumda belirttiğim uyuz olduğum kitleye giriyorsunuz hayvan düşmanı değilim sadece korkuyorum

t-c-ahmet-yilmaz

köpek bu ısırır hiç bi garantisi yok .

emrebozali

sokaklarda her saldıranı toplatacaksak ben okeyim...

arsenic

Sayıları artık milyonu bulan sokak köpekleri barınaklara yerleştirilmeli, kısırlaştırılmalı, hatta bir kısmı uyutulmalı. Şimdi uyutulmalı dedik diye vay efendim katliam bu! vs diye vicdan mastürübasyonu yapıp saldıracaklar. Sevgili köpeğetapar ama kendini en hayvan sever sanan arkadaşlar, her gün mezbaalarda hayvanlar kesiliyor. Boğazlarına bıçağı dayayıp, boydan boya boğazını kesip, parçalıyorlar hayvanları? Foşur foşur kan akıyor, sırayla, biri diğerini göre göre? Siz köpeğetaparlar, çıkıp da biriniz diyor musunuz hayvanlar katlediliyor diye? Marketlerde et reyonlarının, süt reyonlarının önünde eylem yapıyor musunuz? Görmezden geliyorsunuz. Sıkıntı yok değil mi? Sizin derdiniz köpekleri yiyemiyor oluşunuzdan öte bişey değil. O kadar sahtekarsınız ki..

Görüş Bildir