Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sıradan Bir Günde Başınızı Döndürecek Kadar Tuhaflık İçeren 15 Yaşanmış Olay

-

Orada neler oluyor?

1. 18 aylık Alman kurdu Luna, Büyük Okyanus’ta seyreden bir tekneden düşünce 4 kilometre yakındaki bir adaya kadar yüzdü. Arama kurtarma ekipleri onu bulduğunda Luna’nın 5 hafta boyunca fare yiyerek beslendiğini fark ettiler.

Birazcık kilo vermiş olması haricinde hiçbir sorunu yoktu.

2. Helicopter kelimesi yaygın kanının aksine heli ve copter birleşiminden değil, heliko ve pter birleşiminden oluşuyor. Helico, spiral; pter, kanatlı demek.

3. Bir akıllı köpek daha. Rehber köpek Endal’ın tekerlekli sandalyeli sahibine bir araba çarptı. Endal onu acil durum pozisyonuna soktu, üzerine battaniye örttü, arabanın altına kaçan telefonunu oradan çıkardı ve en yakın otele gidip yardım istedi.

4. Fanatik Packers taraftani Jim Becker, maç bileti satın alabilmek için rutin olarak kanını satıyordu. Sonradan bu eyleminin farkında olmadan hayatını kurtardığını fark etti.

Çünkü hemokromatosis rahatsızlığına sahipti ve bu hastalığın tek tedavisi düzenli olarak kan boşaltımıydı.

5. Meşhur WALL-E filmi Justin Wright’a adandı. Wright 12 yaşında kalp nakli geçirmiş Pixar hayranı bir çocuktu. Nakilden sonra büyüdü ve Pixar’da animatör oldu.

Film yayınlanmadan 3 ay önce kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

6. Çin, gerçeğiyle ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi sentetik pırlanta üretimini abartınca, pırlanta firması De Beers, sırf aradaki farkı keşfedebilecek ustalar yetiştirme amaçlı bir üniversite kurdu.

7. Geçtiğimiz yıl Teksas’da sürekli soyulan bir lastik dükkanının sahibi, çareyi dükkana bir köpek almakta buldu. Bir sonraki hırsızlık vakasında hırsızlar köpeği çaldı.

8. Eğer bir Rolls Royce’unuz varsa, şoförünüzü İngiltere’deki Rolls Royce kampüsüne gönderip ona özel şoförlük eğitimi aldırabilirsiniz.

9. Los Angeles’in en zengin insanı Kirk Kerkorian şehre toplamda 200 milyon dolarlık bağış yapsa da, tek bir yere dahi adının verilmesine izin vermemiş.

10. Balporsuğunun derisi o kadar kalın ki, birkaç pala darbesine kadar hasar görmeyebiliyor. Ok ve mızraklara ise hiç geçit vermiyor.

11. George Washington’ın tapefobisi vardı, yani canlı canlı gömülme korkusu.

Öldükten sonra üç gün morgda bekletildikten sonra gömülmeyi vasiyetine ekledi ve yakın çevresindeki herkese bunu sıkıca tembihledi.

12. Kadın ve erkek katılımcılardan oluşan bir araştırmada, katılımcılar kampüste rastgele gezip insanlara sevişme teklif ettiler. Kadınların başarı oranı %75, erkeklerin oranıysa %0 çıktı.

13. Manchester’lı anonim bir graffiti sanatçısı, daha hızlı tamir edilsinler diye yollardaki çukurların etrafına penis grafitileri çizmeye başladı. İşe yaradı.

14. Çinli Uber şoförleri profil fotoğraflarına zombi ve hayalet fotoğrafları koymaya başladı. Müşterilere yolculuğu iptal ettirip iptal ücretlerini cukkalamak için.

15. Kuzey Kore’nin kendine has basketbol kuralları var.

Smaçlar üç puan, çembere değmeyen üçlükler dört puan, serbest atışı kaçırmak eksi bir puan ve son üç saniye içinde atılan basketler sekiz puan.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
teknoooo

şu penis olayı iyiymiş bizde mi yapsak acaba ?

culog

Yollarımız delik deşik tebeşir yetmez. :)

Görüş Bildir