Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Resmi Gazete'de Yayımlandı: Hazine, Yurt İçi ve Yurt Dışındaki Şirketlere İştirak Edebilecek

 > 
472PAYLAŞIM

Hazine, Cumhurbaşkanlığı kararı ile yurt içindeki ya da yurt dışındaki şirketlere iştirak edebilecek.

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı hakkındaki cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 217. maddesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın görev ve yetkilerini düzenliyor.

Cumhurbaşkanlığı'nın 43 numaralı Kararnamesi'ne göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın görevlerine ilişkin 217'nci maddesinin birinci fıkrasının ğ bendine "Hazine'nin Cumhurbaşkanı kararı ile yurt içindeki ya da yurt dışındaki şirketlere iştirak etmesini sağlamak" ifadesi eklendi.

"Bazı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bunun yanı sıra aynı maddenin birinci fıkrasına (i) ve (p) bentleri eklendi. 

Bu değişikliğe göre;

  • Hazine ve Maliye Bakanlığı'na, "finansal piyasalara ilişkin yurtiçi ve yurtdışı gelişmeleri izlemek, değerlendirmek, finansal sektörü geliştirici ve finansal istikrarı güçlendirici çalışmalar yapmak" ile görevlendiriliyor.

  • Hazine ve Maliye Bakanlığı'na, "sigortacılık ve özel emeklilik sistemine ilişkin faaliyetleri düzenlemek, uygulamak ve uygulamayı izlemek, denetimini yürütmek ve geliştirimesine ilişkin esasları tespit etmek" ile görevlendiriliyor.

Değişiklik sosyal medyanın da gündeminde...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir