Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrendiğinizde Aniden Yokuşa Giren Araba Gibi İçinizi Bir Hoş Edecek 15 Yaşanmış Olay

-

Haftalık şaşırma dozumuzu aldık mı? 

Aldık.

1. Hindistan’da kast sisteminden dolayı bir su kuyusunu kullanmasına izin verilmeyen bir kadının kocası, 40 gün boyunca aralıksız kazarak kendi kuyusunu açtı ve bütün köyüne sınırsız su kaynağı sağladı.

2. Las Vegas’da Heart Attack Grill (Kalp Krizi Izgara) adında bir restoran var. Burada 160 kilodan ağır insanlardan hesap alınmıyor. Mekan bugüne kadar üç kişiye mezar olmuş.

3. Batı Virginia’daki bir kasaba, belediye tarafından ısrarla tadilatı yapılmayan eski bir köprü için Sovyetler Birliği ve Doğu Almanya’yla irtibata geçmiş...

SSCB’den bir gazeteci olayı araştırmak için gönderildiğinde belediye ekipleri çok kısa bir sürede yeni köprünün yapımını tamamlamış.

4. Abraham Lincoln bir defasında öyle nefes kesici bir konuşma yapmış ki, gazeteciler not almayı bırakıp onu öylece dinlemişler. Bu yüzden bu konuşmada neler söylediği bilinmiyor.

5. Adam Rainer, cüce olarak doğup dev olarak ölen tek insan. 19 yaşındayken 1.42 iken, öldüğünde 2.33 boyundaydı.

6. Pink Floyd’un Dark Side of the Moon albümü 741 hafta aralıksız Billboard listesinde kalmayı başarmış. Bu da 1973 ve 1988 yılları arasını kapsıyor.

7. 1959’da, Ottawa Uluslararası Havalimanı açılış seronomisi esnasında uçurulan bir jet uçağı, terminalin yakınından süpersonik geçiş yapınca havalimanındaki neredeyse tüm camların patlamasına sebep olmuş.

Bu sebeple havalimanının açılışı 1 yıl daha gecikmiş.

8. 1986’da kalkış esnasında infilak ederek büyük bir trajediye konu olan Challenger’ın mürettebatı NASA araştırmacılarına göre mekik okyanusa çakılana kadar halen hayattaydı.

9. Sri Lanka’yı ziyaret eden turistler, eğer vücutlarında Buda dövmesi tespit edilirse sınırdışı ediliyor.

10. Eski zamanlarda kafası kesilerek idam edilecek kişiler cellatlarına bir altın bahşiş veriyordu.

Bunu yapmazlarsa cellat işi savsaklıyor ve kafayı birkaç vuruşta gövdeden ayırıyordu. Bu da inanılmaz derecede acılı bir ölüme sebep oluyordu.

11. Dünyada en büyük patlayıcı satın alan kuruluş ABD Savunma Bakanlığı. İkinci sırada ise Disney yer alıyor.

12. Jennifer Lawrence ortaokul terk. Lise diploması ya da yeterliliği yok.

13. Jimmy Carter seçim vaadi olarak “UFO’larla ilgili tüm belgeleri halka açma” sözü vermişti. Seçildikten sonra ulusal güvenlik gerekçeleri sebebiyle bu sözünden caydı.

14. Orta Afrika Cumhuriyeti eski diktatörü Jean-Bédel Bokassa, ülkedeki tüm öğrencilere sahip olduğu firmanın pahalı üniformalarını alma zorunluluğu getirdi...

Karar protesto edilince, 100 öğrenciyi ibret olsun diye idam ettirdi.

15. 1937’de bir okulda meydaha gelen patlama yaklaşık 300 kişinin ölümüne sebep oldu. Taziye mektubu gönderen isimlerden biri de Adolf Hitler’di.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
damla-altunbas1

jennefer l . cidden öylemiymiş tmm bende okumuyorum oha kadın bu yüzden bu kadar zeki anladım

deniz-soyler2

okumamayı iyi sanmak?

burak-w

#2 Hayır! Burada 160 kilodan ağır diyemezsin kg bir kütle birimidir ağırlık kütlenin yer çekimiyle çarpılmasıyla elde edilir. Ee böyle yakalarlar işte hep siz mi yapacaksınız sayın sözelciler.😉😉

suspicious

bir kerede anlamamıştım, teşekkürler.

asena_elif_94

Sondaki patlamanın sebebi bizim Aldof yüzündenmiş gibi geldi bana. Beklenir yani -_-

birinci-tekil-birey

cenifır hiç değilse "diplomam ve tahsilim yok" diyecek kadar delikanlı bazılarından....

suspicious

diploma nerde hakkaten? :D

pedro-pascal

#13 ufo diye bişey olmadığından olabilirmi acaba? #2 nin amacı ne aq?insanları öldürmekmi?aç insanlardan para alma okey de 160 kilo üstünden hesap almamak nedir aq?resmen food porno,oburluğa hizmet!!kapatılması gerek insanları ölüme hazırladığı için!!açların sebebi sizsiniz aq!!!😠şu abrahamı da her içerikte görmekten sıkıldım!! #5 bir insan nasıl cüceyken dev olabilir?!!😕

Görüş Bildir