Kütüphaneyi Yıkıp Pazar Yeri Yapmak İsteyen Savcı Sayan Eleştirilere Cevap Verdi: 'Biri Twitter’daki Aptallara Anlatsın'

 > 
37PAYLAŞIM

Ağrı Belediye Başkanı AKP'li Savcı Sayan, kütüphane amacıyla inşaa edilmiş boş durumdaki bir binayı gezerken belediyenin kültür müdürünü arayarak burayı yıkmak istediğini ve pazar yeri yapmak istediğini belirtti. Görüntülerin sosyal medyada yayılması ve tepki çekmesinin ardından açıklama yapan Sayan "Pazar deyince Twitter'daki hıyarlar, hıyar pazarı anlamış. Allah aşkına biri Twitter'daki aptallara anlatsın" dedi.

Ağır Belediye Başkanı Savcı Sayan, bölgede kütüphane amacıyla yapılan bir binayı ziyaret etti. Boş olan binayı gezerken belediyenin kültür müdürünü aradı.

'Yıkıp pazar yeri yapalım'📹

Sayan, sosyal medyada paylaşılan videoda belediyenin kültür müdürüne kütüphane binasını yıkmak istediğini ve yerine pazar yeri yapmak istediğini söylüyor.

Sayan, videoya gelen tepkilere sosyal medya üzerinden 'aptallar' diyerek tepki gösterdi👇

"Şehrinizde daha önce kütüphane binası olarak kullanılan, akabinde fiziki şartlandan dolayı boşaltılan ve sahipsiz bırakılan uyuşturucu kullananların mekanı olmuş bir binayı ne yaparsınız. Tabi ki şehire yararlı hale getirirsiniz. Biz bunu yapıyoruz. Kötüleri Allah islah etsin. Arkadaşlar, Ağrı'daki kütüphane yıllardır boş. Yeni kütüphane yapılınca buna yıkım kararı alınmış. Vali bey güçlendirip müze yapalım demiş. Bizde altına tarihi kent pazarı yapalım. Pazar deyince Twitter’daki hıyarlar, hıyar pazarı anlamış. Allah aşkına biri Twitter’daki aptallara anlatsın."

Sayan'ın kütüphaneyi yıkıp pazar yeri yapmak istemesi sosyal medyanın gündemine oturdu📌

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir