Kızının Kılığına Girerek Cezaevinden Kaçmaya Çalışmıştı: Brezilyalı Çete Lideri Hücresinde Ölü Bulundu

 > 
20PAYLAŞIM

Brezilya'daki en büyük suç örgütlerinden birinin lideri olan ve hapishaneden kızının kılığında kaçmaya çalışırken yakalanan Clauvino da Silva, hücresinde ölü bulundu.

Rio de Janeiro’daki bir hapishaneden peruk ve maske kullanıp kızının kılığında kaçarken yakayı ele veren mahkum Clauvino da Silva'nın hücresinde ölü bulunduğu bildirildi. 

Rio’da silah ve uyuşturucu kaçakçılığı yapan en büyük suç örgütlerinden birinin lideri olan 42 yaşındaki Silva'nın yatak çarşafıyla kendini astığı aktarıldı.

Ne olmuştu?

Olay, Rio de Janeria’daki hapishanede meydana geldi. 19 yaşındaki kızı tarafından hapishanede ziyaret edilen Clauvino da Silva, hapishaneden kaçmak için ilginç bir yöntem kullandı. Peruk ve maske taktıktan sonra kızının giysilerini giyen Silva, kızının kılığında hapisten kaçmaya çalıştı. Gergin tavırları sebebiyle kendini ele verdiği belirtilen Silva’nın yakalandıktan sonra maskesini çıkardığı anlar polis tarafından görüntülendi.

Brezilya'da en büyük suç örgütü liderlerinden biri

Clauvino da Silva’nın, ‘Comando Vermelho’ adında, Rio’da silah ve uyuşturucu kaçakçılığı yapan en büyük suç örgütlerinden birinin lideri olduğu belirtildi. 

Ayrıca kaçış planında başarısız olan Silva’nın, maksimum güvenlikli bir bölüme nakliye edildiği ve disiplin kısıtlamalarına maruz kalacağı aktarılmıştı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir