Kendi Filmini Yap, Kaç Oscar Alacağını Söyleyelim!

-

Hayatımız film gibi zaten, en az 5 Oscar alır.

1. Öncelikle yapacağın filmin türünü seçelim:

2. Direksiyonda usta bir isim olmalı. Filmini çekmesini istediğin yönetmeni seç:

Christopher Nolan
Martin Scorsese
Peter Jackson
Francis Ford Coppola
Alejandro Inarritu
Quentin Tarantino

3. E kim oynayacak?

Leonardo DiCaprio
Christian Bale
Liam Neeson
Jack Nicholson
Robert De Niro
Daniel Day-Lewis

4. Kuru kuru tek yıldızla olmaz bir yıldız daha olsun:

Meryl Streep
Halle Berry
Jennifer Lawrence
Nicole Kidman
Natalie Portman
Marion Cotillard

5. Filminin bütçesini de ayarlayalım:

6. Galasının yapılacağı yer:

Kodak Salonu, Los Angeles
Broadway, New York

7. Filminde olmazsa olmaz dediğin şey hangisidir?

Cinsellik
Savaş
Aşk
Entrika
Felsefe
Din

8. Son olarak... Filminin sonu nasıl olurdu?

Mutlu son
Kötünün/kötülerin kazandığı son
Belirsiz bir son.

Bir Oscar'ın nesi, iki Oscar'ın havası var!

Yaptığın filme göre sen 2 Oscar kazanırdın. Ne istediğini bilen, fazla aksiyona girmeden seyirciye vermek istediğini en sade biçimde icra ederdin. Şu zamanlarda bolca bilgisayar ve animasyon efektinin kullanıldığı bu sinema endüstrisinde hiçbir yapay şey kullanmadan bir film yapmak büyük bir başarı. Belki bazıları filminin, çalıştığın iyi oyuncuların gölgesinde kaldığını söyleyebilir, ancak öyle ya da böyle Oscar kazanmış olurdun. Hem de 2 tane!

3 Oscar ile uğurluyoruz seni!

Yaptığın filme göre sen 3 Oscar kazanırdın. Bu zamanda 3 Oscar almak her yiğidin harcı değil. Özellikle  sana sunulan bu bütçe ile böyle bir iş çıkarmak gerçekten zor iş. Çalışacağın isimlere gelince sen gerçekten hangi filmde hangi oyuncunun yakışacağını biliyorsun. Onlara en iyi gidecek ve onları en iyi şekilde idare edecek yönetmeni de iyi biliyorsun.

4/4'lük bir iş çıkardın!

Yaptığın filme göre sen 4 Oscar kazanırdın. Hangi tür filmin seyirciyi daha çok çekeceğini gayet iyi biliyorsun. Filmin yönetmen koltuğuna da öyle bir isim bıraktın ki Oscar alamaması ayıp olurdu. Olayları biraz dramatize etmeyi seviyorsun, fakat ele alacağın şeyler gerçek konulardan besleneceği için filminde barındıracağın unsurlar da özenle seçilmiş gibi olurdu. Gerçekten dört dörtlük iş çıkarırdın!

Heykeller ağırlık yapmasın aman dikkat et!

Yaptığın filme göre sen 5 Oscar kazanırdın. Senin filminin kadrosu o kadar iyi olurdu ki, ancak senin yapacağın bir filmde bir araya gelirlerdi. Yıllardır hayallerini kurduğun filmin domine ederek ödülleri kazanırdı doğrusu. 1 değil, 2 değil, 3 değil... 4 bile yetmez; tam tamına 5 tane ödül alırdın.

Oscar, Oscar olalı böyle film görmedi!

Yaptığın filme göre sen 7 Oscar kazanırdın. Yapacağın film öyle bir film olurdu ki koca salon dolusu insanlar seni ayakta alkışlardı. Kesinlikle yapacağın film uzun süre unutulmaz olurdu. Kolay mı 7 Oscar almak? O kadar ödül toplardın ki elinde ödülü taşıyacak yer kalmazdı.

Heykelcik bırakmadın bütün hepsini aldın!

Yaptığın filme göre sen 9 Oscar alırdın. Bu ne üstat? İnsanlar sana ödül vermekten bıkarlardı artık. Sen daha çok fantastik/bilim kurgu tarzında işler yapardın. Bol figüranlı, aşırı gerçekçi savaş sahnelerinin olduğu bir film çekmek sana yakışırdı. Orijinal bir senaryo ve koltuğa da usta bir yönetmeni koyardın sonra yaslanırdın geriye. Çünkü bu kadar iyi bir kadroyla 3-4 dalda Oscar kazanmak emeğine yazık olurdu doğrusu. Senin yapacağın film kesinlikle kült filmler arasına girerdi. Belli mi olur belki IMDb'de Shawshank Redemption'ı yıllar süren tahtından senin filmin ederdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
furkan-mftomas-tomasoglu

Heykelcik bırakmadın bütün hepsini aldın! Yaptığın filme göre sen 9 Oscar alırdın. Bu ne üstat? İnsanlar sana ödül vermekten bıkarlardı artık. Sen daha çok fantastik/bilim kurgu tarzında işler yapardın. Bol figüranlı, aşırı gerçekçi savaş sahnelerinin olduğu bir film çekmek sana yakışırdı. Orijinal bir senaryo ve koltuğa da usta bir yönetmeni koyardın sonra yaslanırdın geriye. Çünkü bu kadar iyi bir kadroyla 3-4 dalda Oscar kazanmak emeğine yazık olurdu doğrusu. Senin yapacağın film kesinlikle kült filmler arasına girerdi. Belli mi olur belki IMDb'de Shawshank Redemption'ı yıllar süren tahtından senin filmin ederdi.

selin.nisa

Oscar, Oscar olalı böyle film görmedi! Oscar, Oscar olalı böyle film görmedi! Yaptığın filme göre sen 7 Oscar kazanırdın. Yapacağın film öyle bir film olurdu ki koca salon dolusu insanlar seni ayakta alkışlardı. Kesinlikle yapacağın film uzun süre unutulmaz olurdu. Kolay mı 7 Oscar almak? O kadar ödül toplardın ki elinde ödülü taşıyacak yer kalmazdı.

banu2019

Bir Oscar'ın nesi, iki Oscar'ın havası var!

inac-baskentli-mustafa

7 oscar

yigit-yildiz9

Heykeller ağırlık yapmasın dikkat et! xdxdxdxdxd

Görüş Bildir