İnsanlık Hala Ölmemiş! İnsanların Tepkilerine Rağmen Gece Vakti Sokak Hayvanlarını Gizlice Besleyen "Konyalı Rukiye Teyze"

-

Konya'da yaşayan Rukiye Bağcı, sokak hayvanlarını besleyip sırtında su taşıyan güzel yürekli bir teyzemiz. Fakat etrafındaki vatandaşlar bundan rahatsız olduğu için tepki gösteriyor. Bu yüzden Rukiye Teyze, hayvanlara geceleri gizli gizli yemeğini verip suyunu bırakmak zorunda kalıyor. Tepki gösteren insanlara inat içindeki sevgiyi hala bırakmayan bu güzel yürekli kadını gelin yakından tanıyalım.

Kaynak: DHA

Yüreği güzel kadın Rukiye Bağcı, Konya'nın Doğanhisar ilçesinde 15 yıldır sokak hayvanlarını besliyor.

Her gün kilometrelerce yol yapıp çöplerden yiyecek bulup, sokak hayvanlarının karnını doyuruyor. Bazen de esnaflardan topladığı yiyecekleri hayvanlara ulaştırıyor. Anlayacağınız kendini onlar için seferber ediyor.

Genelde bulduğu yiyecekleri farklı noktalara dağıtarak hayvanları besliyor. Yeri geldiğinde sırtında su bile taşıyor. Verdiği bu emek gerçekten yüreğimize dokunuyor.

Bulunduğu yerlerde kamyonlar harfiyat döktüklerinden dolayı yavru köpekler soğuktan korunmayı toprak kazarak çözmeye çalışıyorlar. Bu duruma dayanamayan Rukiye Teyze, hayvanları korumak amacıyla o bölgeye 'dikkat burada yavru köpekler var' yazılı tabelalar taktırıyor.

Rukiye Teyze, son zamanlarda artık çöplükte bile yiyecek bulamıyor. Orada yaşayan insanlar 'Köpekler bize saldırdı' diyorlar. Sonra da yavru köpekleri kutulara koyup etrafa atıyorlar.

Halbuki Rukiye Teyze, onlara elinden geldiğince bakıyor, uyuz olan yavru köpeklere ilaç alıp onları iyileştiriyor.

Ekonomik durumu iyi olmadığı için yavru köpeklere yiyecek almakta zorlandığını dile getiren Rukiye Teyze, ''Benim imkanım yok. Eşimin az bir aylığı var. Onunla bir şeyler yapıyorum." diyor.

"Bazen fırından veresiye ekmek alıyorum. Bunlar süs eşyası değil. Bunların da insanlar gibi hakkı, hukuku var. Bunun günahı var, vebali var“ diyerek hayvan haklarının korunması gerektiğini çok güzel savunuyor.

Hiçbir beklentisi olmadan tüm iyi kalpliliğiyle sokak hayvanlarına yiyecek ve su koyduğu yerlerin yakınında yaşayan insanlar Rukiye Teyze'ye tepki gösteriyor.

Hayvanları bulundukları bölgeye alıştırmasından rahatsız oldukları için ''Suyu, yemeği; oraya koyma, buraya koyma. Buralara alışmasın." diyerek tepkilerini çok sert bir şekilde gösteriyorlar.

Tabii bu duruma üzülen Rukiye Teyze, hayvanların zararsız olduğunu, bunlardan hiçbir çıkarı olmadığını ve milletin, devletin yapması gerekeni kendisinin yaptığını söylüyor ve tüm insanlığa sesleniyor.

Sırf oradaki insanların tepkisinden çekindiği için hayvanlara yemeği ve suyu genellikle geceleri koyup kaçıyor. Bu durum gerçekten çok utanç verici!

Ama bu iyiliğini, güzel kalbini gören birileri olmuş ve Rukiye Teyze'ye, sokak hayvanlarını beslediği için özel bir üniversite tarafından ödül verilmiş.

Gerçekten helal olsun! İnsanlığın hala ölmediğini gösteren Rukiye Teyze'nin bu davranışından umarız herkes biraz olsun feyz alır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tweem_twee

helal sana rukiye abla

merdumgiriz0

Hadi siz kötüsünüz, siz beslemiyorsunuz ama böyle güzel kalpli insanların yardımlarına neden karışıyorsunuz? Çöplük gibisiniz.

derin-a-clk

Destek olmak gerekirken köstek olmak... Ne kalpsiz insanlar var anlayamıyorum bazen. Kadın gizli gizli yardım ediyor , düşünün.. Utanca bak. Belediyenin destek olması gerekirken ki, o masumları tedavi edip, kısırlaştırmalılar ki hayatları daha da zorlaşmasın. Eskiden kısırlaştırma fikri korkutucu gelirdi ama yollarda ölülerini gördükten sonra ya da insanların verdikleri zarardan sonra daha insancıl geliyor.

luleli

Rahatsız olan o anadolu çomarlarının evine 1 dilim ekmek 1 yudum su giremesin anası sikik şeref yoksunu götverenler. O teyze o yobaz kentine fazla zaten, buyursun gelsin buralarda ona açık kapı çok...

sila-guzel2

Şu rahatsız olanları belediyeye şikayet edip toplattırabilsek keşke. Barınaklarda gül gibi geçinip giderler.

Görüş Bildir