Görüş Bildir

Hulusi Akar: 'Ülkemiz 9 Milyon Suriyelinin İnsani İhtiyaçlarını Karşılıyor'

Anasayfa > Gündem

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,  Türkiye'nin yurt içinde ve Suriye'de yaklaşık 9 milyon Suriyelinin insanı ihtiyaçlarını karşıladığını söyledi.

Erciyes Üniversitesinin fahri doktora unvanı verdiği Bakan Hulusi Akar, burada yaptığı konuşmada terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğünü belirtti.

Bakan Akar, 'Hepinizin bildiği gibi ülkemiz yurt içinde ve Suriye'de yaklaşık olarak 9 milyon Suriyeli kardeşimizin insanı ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Şayet bu operasyonlar yapılmasaydı ülkemiz ve bölgemiz çok büyük tehdit ve tehlikeyle karşı karşıya kalacaktı. Operasyonlarımız en son terörist etkisiz hale getirinceye kadar artan bir şiddet ve tempoda komşularımızın egemenlik ve toprak bütünlüğüne sayılı olarak devam etmektedir ve edecektir. Biz sadece terörle ve teröristle mücadele etmekteyiz. Bilinmelidir ki PKK eşittir YPG. Birilerinin sivillere zarar verildiği bazı etnik ve dini grupların hedef alındığı gibi asılsız iddialarla suni gündem oluşturmaya çalışması beyhude bir çabadır. Zira biz sadece ülkemiz ve milletimizin güvenliği değil bölgede yaşayan masum insanları gözümüz gibi korumaktayız' diye konuştu.

"Kimsenin toprağında gözümüz yok"

"Kimsenin toprağında gözümüz yok"

'Binlerce yıl bu coğrafyayı ekmeği suyu birlikte paylaştığımız ortak değerler çatısı altında yaşadığımız herkes bizim kardeşimizdir. Bunu en açık göstergesi şanlı bayrağımız için vatanımız, milletimizin için canlarını feda eden şehitliklerimizde bir arada yatan kahramanlarımızdır' diyen Bakan Akar, şunları kaydetti: 

'Terörü besleyen terörden beslenen ve aramıza nifak sokmaya çalışanlara inat kardeşliğimiz ilelebet devam edecektir. Halkımızı teröre belasından kurtarmakta azimliyiz ve kararlıyız. Bunu dağdaki mağaradaki hainler anladı. Bunların hamileri de anlayacak. Biz dünyada Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'taki sorunlar dahil tüm sorunları barışçıl yöntemlerle iyi komşuluk ilişkileriyle ve uluslararası hukuk çerçevesi içinde yürümesinden yanayız. Komşumuz yunanlardan da barış ve istikrar için komşuluk ilişkilerine ve uluslararası hukuka uygun davranmalarını bekliyoruz. Her zaman dediğim gibi bizim kimsenin hukukunda, toprağında gerçekten gözümüz yok.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
45
34
5
4
4
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
KalEl

Kendi insaninin ihtiyacini karsilamayan serefsiz hainler, elin suriyelisini besliyor aq cocugu sanki cebinden karsiliyor it.

semih karakaş

Amk bana sordunuz mu karşılarlarken lafa gelince taş üstünde taş bırakmıyorsunuz

Gollum

Karşılama aq. Gönder gitsin. Önce vatandaşının ihtiyacını karşıla. Dünyanın bir kerizi biziz aq. Avrupa o kadar zengin aldığı toplam mülteci bizim 1/10'imiz.... Devamını Gör