Hangi İllerde Evde Bakım Maaşı Yatırıldı? Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

0PAYLAŞIM

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, bakıma muhtaç ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ailelerinden ayrılmamaları amacıyla ödenen evde bakım maaşı hangi illerde yatırıldı, evde bakım maaşı sorgulama nasıl yapılır? Bilinmesi gereken tüm detaylar haberimizde...

Yüzde 50’nin üzerinde engeli bulunan ve tek başına yaşamayıp bakıma muhtaç olan yaşlısına bakan kişilere verilen evde bakım maaşı birçok ilde hesaplara yatmaya başladı. Ödeme sorgulamaları ise e-Devlet üzerinden yapılıyor.  

İŞTE EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER

Evde bakım maaşı yatan iller arasında; İzmir, Hatay, Tokat, Osmaniye, Afyonkarahisar, Kırklareli, Samsun, Antalya, Sakarya, Diyarbakır, Uşak, Konya, Balıkesir, Mersin, İstanbul, Manisa, Niğde, Zonguldak, Ordu, Denizli, Karabük, Bursa, Adana, Düzce, Kayseri yer alıyor.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama İçin Tıklayın

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Evde Bakım maaşı ödemeleri sorgulama e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Sorgulama için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:.

https://www.turkiye.gov.tr/aspb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu linkine tıklayın.

Eğer e-devlet siteminde kimlik doğrulaması yapmadıysanız otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfada kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

Sisteme giriş yapmak (kimlik doğrulaması yapmak) için gerekli bilgiler TC kimlik numarası ve e-devlet şifresidir.

Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Bilgileri eksiksiz girdikten sonra giriş yapıp otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfadan evde bakım maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir