Görüş Bildir
Haberler
Hacklemek Bir Saniye Sürüyor! En Çok Kullanılan Şifreler Neler?

Hacklemek Bir Saniye Sürüyor! En Çok Kullanılan Şifreler Neler?

Siber güvenlik uzmanlarının uyarılarına rağmen çok sayıda kişi, çözülmesi kolay şifreler kullanmaya devam ediyor. Nordpass’ın yıllık en çok kullanılan şifreler raporunda birinci sırada bakın hangi şifre yer alıyor. İşte merak edilenler...

İçeriğin Devamı Aşağıda

NordPass, her yıl yayınladığı 'En yaygın Şifreler'  raporunu paylaştı. Çalışma, dünyanın dört bir yanındaki internet kullanıcılarının farklı konumlarda ve farklı cinsiyetler arasında büyük farklılıklar gösterdiğini ortaya koydu. Bununla birlikte rapor, insanların şifre olarak  futbol akımları, otomobil markaları ve müzik grubu isimlerini yaygın olarak kullanıldığını gösterdi. Birçok kullanıcının da şifre olarak kendi ismini kullandığını gösterdi. 

Kaynak: En çok kullanılan şifreler ortaya çıktı! Hacklemek bir saniye sürüyor

Devasa Veri Analiz Edildi

Devasa Veri Analiz Edildi

Bilgi teknolojileri güvenliği şirketi ESET'ten  Jake Moore, bu araştırmanın insanların hala zayıf bir parola kullanmanın içerdiği riskleri anlamadığını gösterdiğini vurguladı. Moore, insanlara ziyaret ettikleri her site için ayrıntıları hatırlamak zorunda kalmadan farklı şifreler belirleyebilen bir şifre yöneticisi kullanmalarını tavsiye etti. Bununla birlikte NordPass, bağımsız araştırmacılarla ortaklaşa derlenen 4 TB'lık devasa bir veriyi analiz etti.

103 Milyonu Aşkın Kişinin Şifresi

103 Milyonu Aşkın Kişinin Şifresi

Sonuçlar, 23456'nın dünya çapında en yaygın şifre olduğunu ve tahmini olarak 103 milyon 170 bin 552 kullanıcı tarafından kullanıldığını ortaya çıkardı. 123456789 ve 12345, sırasıyla 46 milyon 27 bin 530 ve 32 milyon 955 bin 431 ile ikinci ve üçüncü en popüler şifreler yer aldı.  Ayrıca, İlk 10 listesindeki diğer popüler şifreler arasında qwerty, password ve 111111 de yer aldı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
5
4
2
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın