Gökçek'e Ankapark ve Dinozor Sevdası Soruldu: '450 Milyon Dolara Mal Oldu; Bu Çok Para mı?'

 > 
135PAYLAŞIM

Melih Gökçek katıldığı canlı yayında bazı açıklamalarda bulundu. Kendisini Twitter'dan engelleyen Ekrem İmamoğlu'yla ilgili "Benden korkuyor" diyen Gökçek, görevden alınmasıyla ilgili olarak ise gönlünün kırıldığını söyledi.

Gökçek, Mansur Yavaş'ın 750 milyon dolar harcandığını iddia ettiği Ankapark için ise "450 milyon dolara mal oldu. Bu çok para mı?" dedi.

23 yıldır sürdürdüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden 28 Ekim 2017'de Erdoğan'ın isteğiyle ayrılan Melih Gökçek, Haber Global’de Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.

Gökçek'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Twitter'ı bu kadar çok kullanmanızın nedeni 'siyasette hâlâ varım' iddiası mı?"

Ben siyasetten gitmedim. Ben sadece belli bir makamdan ayrıldım.

"İmamoğlu'nun sizi Twitter'da engellemesine neden bu kadar içerlediniz?"

Neden içerleyeyim ki? Ekrem İmamoğlu benden korkuyor. Tweetlerim onu rahatsız ediyor. Benim tweetlerimin çoğu doğru olduğu için onun karizması gidiyor. E haliyle o da korkusundan beni yasaklıyor. Her şey çok güzel olacaktı. Her şey rezalet oldu.

Detaylar için 👇

Melih Gökçek: 'Ekrem İmamoğlu Beni Engelledi' - onedio.com
Melih Gökçek: 'Ekrem İmamoğlu Beni Engelledi' - onedio.com

"Belediye başkanlığı koltuğunu özlediniz mi?"

Ankara benim için tutku. Ankara benim her şeyim. Yaptığım işten büyük keyif alıyorum. Hayatta satın alınamayacak tek şey tecrübedir. Belediye başkanı ilk 5 yıl içinde belediyeciliği öğrenmeye çalışır. Ben bunu aşmışım. Belediyecilik ben de bir aşk. Ben seçimleri kaybetmedim. Ben seçimlere girmedim. Bana Cumhurbaşkanı talep etti. Ben de talebe uydum

"Başkanlığı bırakmak zorunda kalmak sizi hayal kırıklığına uğrattı mı?"

Hayal değil, gönlüm kırıldı. Bugüne kadar bu konuyla ilgili hiç konuşmadım. Gün gelir anlatırsam millet bana hak verecek. Ben bu konuda Tayyip beyi suçlamıyorum. Görevden alındığıma kırıldım, ama bu kırılmak Tayyip beyle ilgili değil. Parti içinde herkes her şeyi biliyor.

"Mansur Yavaş'ın belalısı mısınız?"

Belediyecilikte önemli olan, vizyon, icraat ve kapasitedir. Bunlar yoksa geçmişi karalarsın. Her meclis toplantısında bunu yapıyor, iftira atıyor. Kamuoyunun önüne çıkmak için kendisine teklif ettim. Adamcağız icraatı olmayınca arkasında olan bir ajans var onların talimatı var onları dinliyor. Ajans televizyona katılmasını engelliyor. Çünkü katılırsa oyları düşer. Sürekli yolsuzluktan bahsediliyor ortaya çıkarın. Sürekli sahte evrakla suçlama yapıyorlar.

"Yavaş Ankara için tek iyi bir şey bile yapmadı mı?"

Heykel yaptı ve heykel yıkattı. Sevenlerde ideoloji için seviyor. Ne yaparsa yapsın sevecekler. Bu sevgi CHP içinde de azaldı.

"Belediye başkanı particilik yapmak zorunda mı?"

Mansur Yavaş, CHP'lileri işe almıyor bu nedenle sevgi de içeride azalıyor. 6. 500 kişiyi işe aldılar. 400-500 CHP,  500 de İyi Parti diğer kalanlar da  Beypazarı ve diğer partilerden. Aldıkları kişilerin toplamı 2.000 civarında.  Kalan 4.500 kişiyi Mansur Yavaş nereden aldı. Ben buradan şifreyi verdim. Devlet bunu araştırsın. Arkasından çok enteresan bir şey çıkar. 

"Ankapark'ta neden bu kadar ısrar ettiniz? Gerçekten 750 milyon dolar harcadınız mı?"

Tamamen uyduruyor. Kendi yapamadıklarını Ankapark'a bağlıyor. Ben bir sene içinde kaç kilometre yol yaptım. Sen ne yaptın? E şimdi Ankapark'ta yok neden bir şey yapmıyorsun. 450 milyon dolara mal oldu. Bu çok para mı? Dünyaya bakın temaparklarıyla ülkeler iftihar ediyor. Ben buraya turist gelsin diye para verdim. Gelmedi çünkü pandemi oldu. Siz belediye başkanı olarak destek vermediniz. Bunlar prestijli projelerdir. Devlet destekler. Ankara'nın turizm potansiyeli sıfır. Bunu bir yatırım olarak yaptım burası zarar etmez. Burayı açar Mansur bey kendi adamına dolaylı yoldan verir. Ben buna da razıyım yeter ki çalışsın orası.

"Bu kadar tepki aldığınız halde neden dinozorlardan vazgeçmediniz?"

Ben yurtdışına gitmem kolay kolay. Bu Ankapark için çok sayıda ülkeyi dolaştım. Son teknoloji olması için. Dünyanın en büyük dinozor parkı da burada olsun istedim. Buradaki olay Mansur Yavaş'ın algı yönetimi. 330 tane dinozor 4.milyon 200 bin lira. Buna 750 milyon dolar diyorlar. 

"Ankara'yı parsel parsel sattınız mı?"

Bülent Arınç benim açıkladığım detaylardan sonra ezildi. Ve sonrası iftiralar attı. Kendi söylediği lafı kendi yedi. Ben hiçbir zaman bedavadan FETÖ'cülere bir arsa tahsis etmedim. Bülent Arınç kendi adına konuşan biri değildir. Bunun acısı Hukuk Fakültesinden geliyor. Ben onu o zamanlar desteklemedim diye. Ben Bülent Arınç'ı ciddiye almıyorum artık.

Yiğit Bulut'tan Vatandaşa Fahiş Fiyat Tavsiyesi: 'Her Şeyi Devlet Yapamaz; Gücünüzü Kullanın Tüketimi Kısın' - onedio.com
Yiğit Bulut'tan Vatandaşa Fahiş Fiyat Tavsiyesi: 'Her Şeyi Devlet Yapamaz; Gücünüzü Kullanın Tüketimi Kısın' - onedio.com
İstanbul'dan Akşam Manzaraları: Kısıtlama Öncesi Trafik Yavaşladı, Vatandaşlar Eve Ulaşma Telaşında - onedio.com
İstanbul'dan Akşam Manzaraları: Kısıtlama Öncesi Trafik Yavaşladı, Vatandaşlar Eve Ulaşma Telaşında - onedio.com
Ahmet Kural Hakkında 5 Yıla Kadar Hapis Talebi: 'Seni Öldürürüm Dediğini Çok Net Duydum' - onedio.com
Ahmet Kural Hakkında 5 Yıla Kadar Hapis Talebi: 'Seni Öldürürüm Dediğini Çok Net Duydum' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir