Görüş Bildir
Haberler
Yiğit Bulut'tan Vatandaşa Fahiş Fiyat Tavsiyesi: 'Her Şeyi Devlet Yapamaz; Gücünüzü Kullanın Tüketimi Kısın'

etiket Yiğit Bulut'tan Vatandaşa Fahiş Fiyat Tavsiyesi: 'Her Şeyi Devlet Yapamaz; Gücünüzü Kullanın Tüketimi Kısın'

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, fahiş gıda fiyatlarıyla ilgili olarak 'Her şeyi devlet yapamaz vatandaşın tüketim gücünü kullanması gerekiyor. Tüketimi kestiğiniz anda sizin gücünüz karşınızdakini eğitmeye yeter' dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yiğit BulutCNN Türk canlı yayınında Merkez Bankası'nın sattığı rezerv miktarına yönelik iddialara yanıt verdi.

"140 milyar dolar satıldı iddiası yalan"

Bulut, 'Türkiye’nin hiçbir zaman satılabilir rezervi olmadı. Cumhuriyet tarihinde 'Türkiye 140 milyar dolar rezerv sattı' diyenler rezervin ne olduğunu bilmeyenler, rezervin her zaman brüt olanına bakılır bütün dünya piyasalarında' açıklamasında bulundu. 

Bulut, bazı çevrelerin manipülasyon yapmaya çalıştığını söyledi ve 'Tamamen cehalet içinde bunu söylüyorlar. Çok üzülerek söylüyorum profesör titri olan bazı insanlar gerçeği bilmelerine rağmen TV’lere çıkıp bunu söylüyorlar' dedi.

"Reel olarak büyüyen tek ekonomi Türkiye"

"Reel olarak büyüyen tek ekonomi Türkiye"

Salgın dönemindeki ekonomik verilere ilişkin de konuşan Bulut, 'Ülkelerinin ekonomik göstergelerine baktığınız zaman Türkiye'nin büyümesine baktığınız zaman 2018-2020 arasındaki dönemde pandemi riski ile kıyasladığınızda pandemik riski göre reel olarak büyüyen tek ekonomi Türkiye' ifadesinde bulundu.

"Tüketimi kestiğiniz anda gücünüz karşınızdakini eğitmeye yeter"

"Tüketimi kestiğiniz anda gücünüz karşınızdakini eğitmeye yeter"

Dolardaki düşüşe rağmen gıda fiyatlarının yüksek olmasına da değinen Bulut, tüketicilere çağrıda bulundu ve 'Ciddi anlamda bir fırsatçılık var müdahale ettiğiniz zaman da şunu söylüyorlar ve diyorlar ki 'hani serbest piyasa ekonomisi idi siz niye müdahale ediyorsunuz' ben şunu söylemek istiyorum bakın her şeyi devlet yapamaz vatandaş tüketim gücünü kullanması gerekiyor. Tüketimi kestiğiniz anda sizin gücünüz karşınızdakini eğitmeye yeter' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
364
250
74
19
11
8
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Emre Akdağ

Sen az yesen zaten kalkınırız yiye yiye şiştin.

ri sore

ekmeği peyniri eti de ben üreteceksem afedersin de devlet niye var?

Bozkurt

Anlayacağınız dille izah edelim, vatandaşın tüketim gücü eksi bilmem nelere geldi.