Görüş Bildir
Haberler
Euphoria İzleyenlerin Bayıla Bayıla Seyredeceği Entrika ve İhtiras Dolu Diziler

Euphoria İzleyenlerin Bayıla Bayıla Seyredeceği Entrika ve İhtiras Dolu Diziler

addictedmovie
15.01.2022 - 11:00 Son Güncelleme: 01.03.2022 - 12:16

Euphoria dizisi 2019 yılında yayınlanır yayınlanmaz birçoğumuz diziyi anında izlemiş ve çok sevmişti. Tabii bunda Zendaya'nın büyük bir katkısı var, inkar edemeyiz. 😍

1. sezonu çok beğenince, 'Euphoria'nın yeni sezonu gelecek mi?',  'Euphoria'nın 2. sezonu ne zaman gelecek?' diye kafamızda deli sorular dönmeye başlamıştı ki dizinin yeni sezonu sonunda geldi! Yeni sezonu hemen tüketeceğimiz kesin... O yüzden biz de sizlere Euphoria gibi efsane dizilerden oluşan bir liste hazırladık.

İçeriğin Devamı Aşağıda

15. Baby (2018–2020)

15. Baby (2018–2020)

IMDb: 6.8

Baby, bir grup gencin kimlik ve bağımsızlık arayışını konu ediyor. Chiara ve Ludovica Roma’da varlıklı ailelere sahip olan iki yakın arkadaştır. Hayatta ne istedilerse sahip olan gençler, dışarıdan mükemmel olarak görülen yaşantılarından sıkılır. Lise öğrencisi olan gençler hayatlarına renk katmak için arayışa girer...

14. The Society (2019 - )

14. The Society (2019 - )

IMDb: 7.1

The Society, gizemli bir şekilde zengin New England kasabasına tıpa tıp benzeyen başka bir yere gönderilen bir grup gencin hikayesini konu ediyor. Gençler, yaşadıkları kasabanın benzeri olan bu yerde ailelere dair hiçbir ize rastlamaz. Başlarına gelenlere anlam vermeye çalışan gençler eve ve ailelerinin yanına dönmenin yolunu arar.

13. Trinkets (2019–2020)

13. Trinkets (2019–2020)

IMDb: 7.1

Liseli üç genç kızın arasında gelişen dostluğu işleyen 'Trinkets', karakterlerin aile, okul ve arkadaş sorunlarını birlikte aşma hikayesini takip ediyor. Amy Andelson, Emily Meyer ve Kirsten Smith'in yarattığı dizinin başlıca rollerinde Brianna Hildebrand, Kiana Madeira ve Quintessa Swindell boy gösteriyor. Dizi, aynı adlı romandan Netflix tarafından ekrana taşınıyor.

12. We Are Who We Are (2020 - )

12. We Are Who We Are (2020 - )

IMDb: 7.3

We Are Who We Are, İtalya’da orduda görev yapan iki gencin hikayesini konu ediyor. 14 yaşındaki New Yorklu Fraser Wilson, evinden ayrılarak, İtalya’da orduda görev almaya başlar. Yeni hayatına alışmaya çalışan genç adam, burada Caitlin Harper ile tanışır. Zamanını Caitlin ile geçirmeye başlayan Fraser, bir süre sonra kendisinde bir takım değişiklikler olduğunu fark eder.

11. Élite (2018 - )

11. Élite (2018 - )

IMDb: 7.4

Elite, ülkenin en seçkin okuluna gitmeye hak kazanan işçi sınıfından üç gencin hikayesini konu ediyor. Las Encinas, İspanya’nın en seçkin okullarından biridir. Ülkede yaşanan bir deprem pek çok okulun yıkılmasına neden olur. Açıkta kalan çocuklar bölgedeki diğer okullara dağıtılmaya başlayınca, işçi sınıfı ailelerden gelen üç çocuk da Las Encinas’a kabul edilir. Gençler başlarda bu durumu büyük bir şans olarak görür. Ancak çok geçmeden yanıldıklarını anlarlar.

İçeriğin Devamı Aşağıda

10. Good Trouble (2019 - )

10. Good Trouble (2019 - )

IMDb: 7.5

Good Trouble, Los Angeles’ta yepyeni bir hayatın ilk adımlarını atan Callie ve Mariana’nın maceraların konu ediyor. Dizide Martinez’i bilinçli ve politik bir grafik tasarımcısı olan Gael; Adele’i sosyal adalet takıntılı zeki Malika; Cola’yı apartman yöneticisi Alice; Bart’ı ise muhafazakar yargıç Wilson rollerinde görüyoruz.

9. I Am Not Okay with This (2020)

9. I Am Not Okay with This (2020)

IMDb: 7.5

I Am Not Okay With This, telekinetik güçlere sahip olan bir gencin yaşamına odaklanıyor. 15 yaşında Sydney, telekinetik güçlere sahip olan bir gençtir. Lise öğrencisi olan Sydney, bir yandan yeni yeni ortaya çıkan güçlerini keşfetmeye çalışırken bir yandan da hayatını yoluna koymak için çabalar. Lise hayatının, alevli ilişkilerin ve cinselliğin zorlu yollarında ilerleyen Sydney, bu süreçte birbirinden farklı maceralara sürüklenir.

8. You (2018 - )

8. You (2018 - )

IMDb: 7.7

Zeki bir New York'lu olan Joe, bir kitapçı işletmektedir. Bir gün kitapçıya gelen Beck, Joe’nun ayaklarını yerden keser. Joe, ilk görüşte Beck’e aşık olmuştur. Joe, sevdiği kızın kalbini kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Beck’i elde etmek için teknolojiyi kullanmaya başlayan ve onu her yerde takip eden Joe’nun takıntılı tavırları Beck’in en yakın arkadaşı Peach’ı şüphelendirse de ona engel olamaz...

7. The End of the F***ing World (2017–2019)

7. The End of the F***ing World (2017–2019)

IMDb: 8.1

17 yaşında bir genç olan James tam anlamıyla bir psikopattır. Çocukluğundan itibaren sıra dışı olmuş hep tehlikeli işlere kalkışmıştır. Okul hayatını pek sevmese de planı için kurban seçebileceği en ideal yerdir. Onlarca öğrenci arasından öldürebileceği birini aramaya başlayan James sonunda Alyssa’da karar kılar. Kurbanına önce güven vermesi gerektiğini düşünen James ona aşıkmış gibi davranmaya başlar. Alyssa, maceraya aç bir asidir. Yaşadıkları yerden sıkılmış yeni yerler keşfetmek, yeni maceralara atılmak ister.

6. Sharp Objects (2018)

6. Sharp Objects (2018)

IMDb: 8.1

Sharp Objects, kasabasında öldürülen iki genç kızın hikayesiyle birlikte kendi geçmişini de çözmeye çalışan Camille Preaker isimli muhabirin yaşadıklarını anlatıyor. Uzun zamandır görmediği annesi ve üvey kız kardeşi ile bir araya gelen Camille’nin bir cinayeti çözmek için kendi geçmişinden yararlanmasının ardından işler iyice sarpa sarar.

İçeriğin Devamı Aşağıda

5. Skins (2007–2013)

5. Skins (2007–2013)

IMDb: 8.2

Bu çarpıcı dizi, arkadaşlıklar ve özenti aşkların ekseninde okullarının son iki yılını geçiren bir grup gencin zorlu hayatlarını işliyor. Tartışmalara yol açan bu uzun soluklu dizi BAFTA Seyirci Ödülü kazanırken, En İyi Drama Dizisi adaylığı elde etti.

4. My So-Called Life (1994–1995)

4. My So-Called Life (1994–1995)

IMDb: 8.3

Birçok gençlik dizisi gibi My So Called Life da bir lisede geçiyor. Baş karakterimiz Angela Chase’in aile ve lise hayatını izliyoruz. Dizi, Angela’nın büyük değişimler yaşadığı bir dönemle başlıyor ve dizi süresince Angela’nın ergenlik bunalımlarını, hayatla ilgili bakış açısını ve düşüncelerini kendi ağzından dinliyoruz. Gençlik-ergenlik hayatına daha gerçekçi bir bakış açısı yakalamak isteyen senaristler çocuk istismarı, homofobi, alkolizm, okul içi şiddet gibi gençlerin baş etmek zorunda kaldığı ciddi sorunları işliyorlar.

3. Sex Education (2019 - )

3. Sex Education (2019 - )

IMDb: 8.3

Oldukça içine kapanık bir çocuk olan Otis, okulun ezik denilen tiplerindendir. Seks terapisti olan anne ve babası sayesinde seks konusunda oldukça bilgili olan Otis, bu bilgiyi okulun sıradışı kızı Maeve'in teklifi ile değerlendirmeye başlar. O artık, liseli gençlerin gelip dert yandığı ve sorunlarını çözdüğü bir terapisttir. Peki ya Otis'in sorunlarını kim çözecek?

2. Big Little Lies (2017–2019)

2. Big Little Lies (2017–2019)

IMDb: 8.5

Avustralyalı yazar Liane Moriary’nin aynı adlı çok satan romanından uyarlanacak Big Little Lies’da; dışardan mükemmel hayatlara sahipmiş gibi gözüken üç kadının, bir cinayet olayı ile yollarının kesişmesi işlenecek. Çocukları anaokuluna giden kadınlar, veli toplantısı esnasında gerçekleşen bir cinayeti aydınlatmaya çalışacak. Bu kadınlardan ikisini Nicole Kidman ve Reese Witherspoon canlandıracak.

1. Pose (2018–2021)

1. Pose (2018–2021)

IMDb: 8.6

Amerikan toplumunun yaşantısının konu edildiği dizi 1980’lerde geçiyor. New York’ta bir arada yaşayan çeşitli kültürlerden insanların hayatına odaklanılacak dizide yeni yaratılan lüks evren, orta sınıflar ve eşcinsel kültüre değiniliyor. Dizide yer alan New York City’nin ışıltılı ve entrikalarla dolu düzeninde sıkışıp kalan New Jerseyli çift Stan ve Patty’yi Evan Peters ve Kate Mara canlandırıyor. Van Der Beek, Peters’ın zengin patronu Matt’i, Tatiana Maslany ise modern dans eğitmeni olarak karşımıza çıkacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
26
12
9
3
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın