Ekrem İmamoğlu'nun Seçimi Kazanmasının Ardından Ecdat Yadigarı Olan Hamidiye Su'ya Ambargo Uygulandığı İddiası ve Gelen Tepkiler

3.3bPAYLAŞIM

İddialar doğruysa destek büyüyecek gibi görünüyor...

II. Abdülhamit tarafından İstanbul'a çeşmeler aracılığıyla su dağıtımı için kurulan Hamidiye Kaynak Suları bildiğiniz gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletiliyor.

Ecdat yadigarı olan Hamidiye'ye yerel seçimleri Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasıyla birlikte ambargo uygulandığı gazeteci İsmail Saymaz tarafından iddia edildi.

Saymaz, ismi geçen şirketlerin yaptığı açıklamaları paylaştı.

İddiaların doğru olup olmadığı sosyal medyada yankı buldu.

Ve Ekrem İmamoğlu ile Hamidiye Kaynak Suları'nı desteklemek isteyenler bu suyu satın almaya başladıklarını attıklarını tweet'lerde duyurdular.

1. İşte o paylaşımlar...

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zararli

yönetimi kör etmeye çalışan fetönün karanlık çetesinin işi bu...yoksa koskoca devlet tevfik göksu gibi ergen ergen davranacak değil ya....

tunakarahan

AKP' döneminde Abdülhamid dizisinde Hamidiye Su reklamı yaptırmışlar . Ecdadın mirasına.Ekrem İmamoğlu kazanana kadar sahip çıkıyorlar.

asitr

Suyun satışını arttırmak için yapılmış yalan bir haber. Araştırırsanız farkedersiniz zaten. THY'de felan değişiklik yok. Bir olay olduğunda değerlendirmenizi bu haberden kim faydalanır kim zarar görür diye bakarak görün. Bu haber çıkana kadar benim bu markadan haberim bile yoktu. Benim gibi bu su markasının adını bile hiç duymamış bir çok kişi var. Ama artık bütün Türkiye biliyor. Dahası hükümet karşıtı olan herkes artık su alırken bu firmayı göz önünde bulunduracak. Başarılı bir reklam stratejisi. Türkiye'de algı yönetimi bu kadar kolay. Not: Apolitik biriyim.

reshontheway

Bazen düşünmeden edemiyorum ya ileriki günlerde bir çok hükümet yanlısı İBB çalışanı sırf zarar vermek adına görevlerini kötüye kullanıp İmamoğlu'nun kuyusunu kazmaya başlarsa ne olacak? Olmayacak şey değil.

svep

Seçimden önce onedio hamidiye su tü kaka. Ahaber Hamidiye su bir numara marka. Seçimden sonra tam tersi. Çok farkınız yok yani. Ahaberin yediğinin kaymağı bol biraz daha :)

Görüş Bildir